Markasız Power Bank Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

ibrother

ibrother

Üye
    Konu Sahibi
Markasız Power Bank Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Arkadaşlar malum herkes bir Power Bank almak istiyor fakat fiyatlar büyük markalar da çok uçuk, bende buna kanıp gidip bir tane kensa 11000 mah lık bir Power Bank aldım hemde 35tl ye .telefonum 3000mah lık pili var telefonu şarjını bitirdim yüzde beş e kadar indirdim ve şarja taktım bu sırada Power Bank yüzde 100 idi neyse sonra bekledim telefonu %100 olana kadar baktım bizim power %35 güç harcamış yani normal değil. Kısa bir hesapla ; Power Bank %10=1100mah eder yani bu telefona %35 gittiyse 3300mah lık tüketim olmuş dersiniz fakat benim telefon 3000mah lık.yani buhar da olmadığından 300mah eksik . ben telefonu 2defa tam bir defa %80 e kadar doldurabildim bu da gösteriyor ki bu 11000mah lık Kensa Power Bank 8400mah çıktı yani;
Power Bank alacaksanız:

1.Ucuz olsun diye gidip ne olduğu belli olmayan markaları almayın.
2.Üstündeki mah değerlerine sakın ola inanmayın tecrübe ile söylüyorum 11000mah denen cihaz 8400mah çıktı deneme yaptığımda.
3. En önemlisi bu bence, patlama riski çok yüksektir bu tip ürünlerde eğer uygun fiyatlı bir şey alacaksanız da mutlaka güvenilir ve tercih edilen tekno marketlerin ürünlerini veya dünya çapında başarı yakalamış ufak markaları tercih edin tezgahlarda satılanları almayın aldırmayın.
Paraya kıyma imkanınız varsa da 5bin mah az olsun büyük markaların ürünlerini alın. Kurumsallık farklı bir şey.

Söz konusu power Bank resmi altta

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA.

Wandeta

Wandeta

Üye
Aslında zaman varsa alınacak ürünü internette araştırmakda fayda var alan olmuşmu hakkında yorum varmı vssss bazen bilinmedik markalarda iyi olabiliyor..

bende bir ürün vereyim

• Beğen
Tepkiler: ibrother
ibrother

ibrother

Üye
    Konu Sahibi
Aslında zaman varsa alınacak ürünü internette araştırmakda fayda var alan olmuşmu hakkında yorum varmı vssss bazen bilinmedik markalarda iyi olabiliyor..

bende bir ürün vereyim

Qualcomm sertifikalı olanları süper zati ne yazık ki ben pek araştırmadan direkt gittim aldım kensa diye bir markayı ve pişman oldum 8400mah deseydiler bari 11000mah neden koyuyorsunuz .ha kayıp mutlaka olur kablo sıcaklık vs ile ama 2600mah kayıp da ayıp açıkçası.seninki 70tl sudan ucuz qualcomm 3.0 için
Yalnız senin tavsiye ettiğin alet de 10000 yerine bazıları 7000mah aldım demiş bazıları en fazla 8000mah aldım diyor.bu kayıp oranları samsung da nedir acaba.
Burada herkes kullandığı memnun olduğu düşük bütçeli power bankları ve mümkünse kayıp oranları ile beraber paylaşırsa herkese yardımınız dokunur.

Son düzenleme:
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
10 amperler zaten ortalama 6 8 amper verir.yani 10 amper vrmez

ibrother

ibrother

Üye
    Konu Sahibi
Samsung power Bank larda öyle bir sorun yok ama 8400mah dediği cidden 8400mah çıkıyor.en fazla 100mah şaşsın yani marka düştükçe mah değeri de yalan oluyor.

PALA.

PALA.

Üye
mah ile normal amper değeri farklıdır
Eğer üzerinde 11000mah yazıyorsa 1 saatte 11 amper akım verebilmesi demektir(+5v gerilim).
Ancak bu cihazlar 1 amper sabit akım verir genelde 11 saat gitmesi gerekir şarjı. Bu sürede de 3500mah bataryalı telefonu
3 defa rahat şarj edebilir. Bazı çin malı bataryalar 4-5 şarj-deşarjdan sonra daha uzun gidebiliyor...

ibrother

ibrother

Üye
    Konu Sahibi
mah ile normal amper değeri farklıdır
Eğer üzerinde 11000mah yazıyorsa 1 saatte 11 amper akım verebilmesi demektir(+5v gerilim).
Ancak bu cihazlar 1 amper sabit akım verir genelde 11 saat gitmesi gerekir şarjı. Bu sürede de 3500mah bataryalı telefonu
3 defa rahat şarj edebilir. Bazı çin malı bataryalar 4-5 şarj-deşarjdan sonra daha uzun gidebiliyor...
Onun farkında zaten 10000mah 10amper eder.şirketler çok görünsün diye mah ı kullanır.metre ile cm gibi düşün. Açıkçası markaya göre değişiyor herşey en az kayıp şuan samsung power bank larda.

bilisimler

bilisimler

Üye
Alışveriş merkezlerine 2500 powerbanklar gelir genelde ben onlardan alıcaktım iyiki almamışım:no: çünkü markası belli deyil bu sebebden dolayı araştırmalarımın sonucu ve forum desteğiyle 20000 lik lityum pile sahip xiomi marka aldım ve çok memnunum:evet: yani anlicanız son anda zararın köşesinden döndüm.:good:

• Beğen
bmw_m6

bmw_m6

Üye
İlk powerbanki markasiz almistim telefon takiliyken gözümün önüne alev aldı . Anladimki markasiz urune güven olmaz bende mi 20,000 lik olani aldim kafam rahat.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Onun farkında zaten 10000mah 10amper eder.şirketler çok görünsün diye mah ı kullanır.metre ile cm gibi düşün.
Bende onu dedim ama bu cihazın çıkış akımı output 5V/1A - 5V/2A yazıyor dikkat ederseniz. Birim zamanda 1-2 amper çekilir ancak.11 ila 5,5 saat şarj süresi sunmalı etikete göre. 11 amper istesende çekilmez içindeki devre bunu sınırlıyor.
Tüketiciyi aldatan mah değeri değil aslında, içindeki bataryanın kapasitesi düşük 5000mah yerine 11000 mah yazıyorlar :)

• Beğen
ibrother

ibrother

Üye
    Konu Sahibi
İlk powerbanki markasiz almistim telefon takiliyken gözümün önüne alev aldı . Anladimki markasiz urune güven olmaz bende mi 20,000 lik olani aldim kafam rahat.
Bi arkadaşım aldı bunu altı ay kullandı telefonu çok da sık kullanır 5_6ay kadar kullandı patlamadı bende alayım dedim. Ama bana yanlış dedi telefonu %40 %50 iken takıyor bana da dedi ki 4 5 defa şarj ediyor.bende ona kandım. Sıfır da iken takarsan kendini belli ediyor.
Alışveriş merkezlerine 2500 powerbanklar gelir genelde ben onlardan alıcaktım iyiki almamışım:no: çünkü markası belli deyil bu sebebden dolayı araştırmalarımın sonucu ve forum desteğiyle 20000 lik lityum pile sahip xiomi marka aldım ve çok memnunum:evet: yani anlicanız son anda zararın köşesinden döndüm.:good:
A101 de vardı HI-LEVEL 10000mah idi 3bin mah lık telefonu bir defa ve %30 a kadar şarj etti.
Yani iyi etmişsin kurumsal bir markanın ürününü almaktan.daha önce bende ya bunlar çok pahalı derdim artık neden pahalı anlıyorum. Hayatımızdan kıymetli değil.

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve bilisimler
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
En basit yöntem olarak bataryanın kalitesini ağırlığından anlayabilirsiniz. 11000 mah bir bataryanın hafif olmasını beklemeyin.

PALA.

PALA.

Üye
En basit yöntem olarak bataryanın kalitesini ağırlığından anlayabilirsiniz.
Adamın biri 2 TB taşınabilir HDD alıyor eve geliyor sevinçle bilgisayara takıyor birde ne görsün flash belleği takmışlar birde içine cıvata somun koymuşlar. Yani ağırlığınıda hesap eder bu dolandırıcılar dikkatli olun...
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye
Adamın biri 2 TB taşınabilir HDD alıyor eve geliyor sevinçle bilgisayara takıyor birde ne görsün flash belleği takmışlar birde içine cıvata somun koymuşlar. Yani ağırlığınıda hesap eder bu dolandırıcılar dikkatli olun...
Yani bu demek oluyor ki markaya güvenerek heryerden alışveriş yapmamalıyız .

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
İyon ve polimer pillerin ağırlıklarıda fiyatlarıda farklı. Dışına bir ambalaj takar yazar 11000 mah tüketicinin elektronik alışverişinde işi zor.

bilisimler

bilisimler

Üye
İyon ve polimer pillerin ağırlıklarıda fiyatlarıda farklı. Dışına bir ambalaj takar yazar 11000 mah tüketicinin elektronik alışverişinde işi zor.
İyon ve polimer pilleri ileri seviye ve kaliteli pillerdir. Şuan her akıllı cihazlarda bu piller kullanılmaktadır.

PALA.

PALA.

Üye
İyon ve polimer pilleri ileri seviye ve kaliteli pillerdir. Şuan her akıllı cihazlarda bu piller kullanılmaktadır.
üst mesajda ağırlık farkından bahsedilmiş ona itafen yazdım. Ayrıca 2 türün avantaj ve dezavantjları var...

ibrother

ibrother

Üye
    Konu Sahibi
Evet ağırlık da bir faktör mesela kensa 11000mah ile 12000mah lık modelleri elime aldığımda 11000mah daha ağır idi ciddi bir ağırlık farkı vardı ama. O yüzden 12000mah lık olan içimde şüphe uyandırdı ve almadım. Olsun fiyatına göre memnunum aslında ama patlar matlar diye kormuyor da değilim. Sabah takıyorum onu şarja akşama kadar doluyor. Akşam patlarsa yandırır bizi. :hayalet: