Manga / Müzik Grubu

Sponsorlu Bağlantılar

ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
Manga / Müzik Grubu

manga Biyografisi - Hayatı - yaşamı - sanatçı hayatı

Adı Soyadı : Ferman Akgül
Enstruman : Vokal
Hakkında : 25 Aralık 1979 Ankara doğumlu olan Ferman, Gazi İniversitesi Mimarlık Bölümü Mezunu. Müzik hayatına gitar çalarak başlayan Ferman, daha sonra çeşitli müzik gruplarında solist olarak yer alıp bir çok konser ve festivalde sahne aldı. 2002 yılı başlarında maNga ya katıldı.

Adı Soyadı : Yağmur (Yamyam) Sarıgül
Enstruman : Gitar
Hakkında : 26 Ağustos 1979 yılında Antalyada doğdu. ݝlkokul yıllarından itibaren müzik eğitimi almaya başlayan Yağmur, gitardan önce piyano ve keman eğitimi gördü. Sırasıyla; Hacettepe Konservatuarı yarı zamanlı piyano, Bilkent İniversitesi Müzik hazırlık keman, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Gitar bölümlerinde müzik eğitimine devam eden Yağmur, halen Gazi İniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi Gitar Bölümü öğrencisidir. 2002 yılında maNga nın ikincilik kazandığı Sing Your Song Müzik yarışmasında, yarışmaya katılan tüm müzisyenler arasında En ݝyi Müzisyen ödülüne layık oldu.
Adı Soyadı : Cem Bahtiyar
Enstruman : Bas Gitar
Hakkında : 18 Ocak 1979 yılında Denizli'de doğdu.Anadolu Lisesi'nde orta 2. sınıftayken hobi olarak klasik gitar dersleri almaya başlayan Cem, ilerki senelerde ailesinin hediye ettiği bas gitarıyla profesyonel müzik hayatına atıldı.Denizli Belediye Konservatuarı ve Denizli Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan bir yıl sonra Bilkent İniversitesi'ne girdi. Müziğe 3 yıl kadar ara verdikten sonra maNga'nın solisti Ferman'ın da vokalistliğini yaptğı Seven grubuyla tekrar bas gitar çalmaya başladı. Bu grup çalışmalarına son verdikten sonra maNga'ya katılan Cem, maNga'nın yanı sıra Göksel ile de çalışmakta.

Adı Soyadı : İzgür Can İney
Enstruman : Davul
Hakkında : 21 Temmuz 1980 yılında Ankarada doğdu. Ankara İniversitesi Fen Fakültesi Astronomi Uzay Bilimleri bölümünde ve Anadolu İniversitesi ݝşletme bölümünde öğrenci olan İzgür, İniversite yıllarında müzik hayatına başladı. Gürcan Konanç tan metod takibi ve nota okuma üstüne özel ders aldı. Daha sonra Deli Gömleği ne katıldı. Aynı zamanda bazı tiyatro oyunlarının da müziklerini yaptı. 2002 yılında maNga ya katıldı..

Adı Soyadı : Efe Yılmaz
Enstruman : Turntable, Altyapılar
Hakkında : 3 Ekim 1979 yılında Ankarada doğdu. Evinde kurduğu setiyle ilk mixlerini yapmaya başladı. 2002 yılında maNgaya katılan Efe, halen Anadolu İniversitesi ݝşletme Bölümünde okuyor.

• Beğen
Tepkiler: Bora ve ylzzz

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Süper Bir Grup

--------------- Ekleme ---------------

Bilgi Için Saol

XMEN_43

XMEN_43

Üye
ççookkk muhteşem şarkıları varrr

safakk

safakk

Üye
abi bu grup da 1 albüm çıkardı bir daha ses seda yok....

sercan arıkan

sercan arıkan

Üye
iyi derleme:D

ati_baba_55

Üye
ayna ayna

Bora

Bora

Üye
:kop2:

TwiNKie...

TwiNKie...

Üye
Az olsun öz olsun diyolar bunuda başarıyorlar. Her yaptıkları parça çok güzel...

furkanarbaz

furkanarbaz

Üye
asd

futbol123

futbol123

Üye
..

Son düzenleme:

nuriletisim

Üye
acaaaayip rock:op:

--------------- Ekleme ---------------

:oke:slm ben berivan süpersiniz yeni albümlerinizi bekliyorum

polo291

polo291

Üye
tşk:)

Aziz™

Aziz™

Üye
müthiş albüm yapmışlar şimdi.bilgi için sağol

batukral

batukral

Üye
Çok severim mangayı

cnrgfb07

cnrgfb07

Üye
yeni EUROVİSİON şarkıları fena değil

anathemas

Üye
guzel paylasimlar.bizimokul son durak:) onu bekliyorum bende.
hazır onu beklerken, dediğin gibi siteye kaydolup ödül kapmaya calsiyorum:)

pudralikek

pudralikek

Üye
koç fest anadolu univ'de bu sene ve koç fest'in grubu manga idi bu sene ama ferman'ın rahatsızlığı yüzünden anadolu univ'de de şebnem ferah çıkacak :)
geçmiş olsun ferman tekrar...

koç fest'in ben bilirim yarışmasının gaziantep talihlileri açıklanmış!

sibelkuzey

sibelkuzey

Üye
şebnem ferah da süper ki:)
manga'nın yeri ayrı ama.. hepsinin yeri ayrı aslında di mi: )

pudralikek

pudralikek

Üye
eheh ikisi de süpermiş ki: )
iyi eglenceler manga'yla da, şebnem ile de. bugün hemen bursa'dalar hem eskişehir'Deler di mi: ))