• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Mac'de bir şok daha!


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
raymax

raymax

Üye
[h=2]Geçtiğimiz günlerde yaşanan virüs şokunu yeni atlatan Apple, nefes bile alamadan yeni şok yaşıyor.[/h] 07/05/2012
Microsoft, Apple OS X bilgisayarları hedef alan yeni bir zararlı tespit etti.

Zararlı, yaklaşık üç sene önce yamanan bir Office productivity suite açığını sömürüyor.

Microsoft Zararlı Koruma Merkezi'nden Jeong Wook Oh, zararlının yaygın olmadığını kaydetti.

Fakat bu gösteriyor ki yayınlanan yamaları kullanıcılar önemsemese de hacker'lar önemsiyor ve bu durum bilgisayarı yüksek risk altına sokuyor.

Microsoft'un Haziran 2009'da yayınladığı MS09-027 numaralı güvenlik güncellemesi, saldırganın uzaktan kontrolü ele geçirmesi ve makine üzerinde başka bir kodu çalıştırmasını sağlayan iki açığı kapatıyordu. Microsoft'un keşfettiği bu açık OS X Lion'da geçerli değil fakat Snow Leopard ve önceki sürümlerde tehdit oluşturuyor. Bulaştığı sistemde bir "arka kapı" oluşturan zararlı, böylece saldırganın bilgisayarın kontrolünü ele geçirmesini sağlıyor.

Microsoft, Mac için Office 2004 ya da 2008 veya Mac için Open XML File Format Converter ürünlerini kullananların mutlaka tüm güncelleştirmeleri yaptıklarından emin olmaları gerektiğini söylüyor.
 
esokmen

esokmen

Üye
Herşeyin var demekki açığı. Apple olsa bile.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt