Lütfen herkes okusun!!! Kaçak-Spot Cep

Sponsorlu Bağlantılar

winpeace

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen herkes okusun!!! Kaçak-Spot Cep
5 milyona kurtulurum deyip kaçak cep telefonu almayın.13 Temmuzdan önce kaçak cep telefonu alanlar 14 Aralığa kadar 5milyon ödeyerek telefonunu kayıt altına alabilecek bunu herkes artık biliyor.Ama yasa yürürlüğe girdikten 1 gün,yani 14Temmuzdan sonra'Kaçak olsun,nasıl olsa 5milyona kayıt altına alırım'düşüncesiyle cep telefonu alanların başı dertte.Bu kişilere 10bin YTL'ye kadar para cezası verilecek.Bu sürede kaçak telefon satanlarda 100YTL'den 10bin YTL'ye kadar para ile cezalandırılacak.

Nerden bilecekler 14 temmuzdan sonra ladığımı diyenler için;
Telekomünikasyon Kurumu Bşakanı Tayfun Acarer'in açıklamasına göre,Türkiyede 12milyon kaçak cep telefonu var.Bu rakama 33 milyon abonenin IMEI(guvenlik)numaraları deşifre edilerek ulaşıldı.1 Eylüle kadar bu 12 milyon kişiye hangi merkezlerde telefonlarını kayıt ettirebileceklerini gösteren SMS'ler yollanacak.Kaçak cep telefonu sahipleri eğer fatura ile kendilerine gösterilen merkezlere giderlerse ücret alınmadan telefonları kayıtlı hale getirelecek.Bu durumda faturayı kesen işletme hakkında hukiki süreç başlayacak.Eğer aboneler fatura getirmezse bir defaya mahsus 5 YTL ödeyerek kayıt altına aldıracaklar.

İbo Bey

Üye
Bilgi için teşşekürler arkadaşım ;;)

H_korkmaz

Üye
bilgilendirdiğin içn sağol

valmont2

Üye
teşekkurler arkadasım..

folter

Üye
yani şimdi doğubank hayalmi oluyor.sadece garantili telefonmu alabaileceğiz.
ben burdan bunu anladım dorumu acep arkadaşlar.

FrontmaN

FrontmaN

Üye
bizimki de spot herhalde

valmont2

Üye
Originally posted by folter@Jul 22 2005, 01:58 PM
yani şimdi doğubank hayalmi oluyor.sadece garantili telefonmu alabaileceğiz.
ben burdan bunu anladım dorumu acep arkadaşlar.
[post=114246]Quoted post[/post]​
sanırım oyle.. ama bu kadar basit degildir.. dogubankcılar illa bişey uydururlar..

balli31

balli31

Üye
artık bir telefon için servet ödeyim almamız gerekecek!!!! :off:

valmont2

Üye
sık telefon degiştirenler için buyuk dezavantaj.. ama aldıgını 2 - 3 sene kullanıcaklar zaten garantiliyi secmeli ;)

C@N

C@N

Üye
yaw bu haber dogubanka buyuk bi darbe bence ayrıca her zamna garantili telleri desteklemişimdir

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
bu kacak telefon olayını cok fazla kurcaladılar bu sefer...neseki benim telefon saglam :artı: ama mecburen garantili alcaz bundan sora o kotu oldu :(

SelmanTE

SelmanTE

Üye
eminim doubanklılar ayaklanacaktır

ama bide şöle düşünmek lasım biz TÜRK'üz onun da bi çaresini buluruz... :kop:

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
Originally posted by _CoMPuTeRoRiST_@Jul 22 2005, 03:02 PM
eminim doubanklılar ayaklanacaktır

ama bide şöle düşünmek lasım biz TÜRK'üz onun da bi çaresini buluruz... :kop:
[post=114349]Quoted post[/post]​

her 2 tespitede katılıyorum kardes ;;)

karizma

karizma

Üye
Zaten devlet sırf gelır elde etmek ıcın boyle bırsey yaptı artık herkez garantılı alacak neyse buna katlanacaz arkadaslar

surfer

Üye
Umarım bu sistem gerçekten işleyebilir. Vergilendirilmemiş kazanca hayır.

aTTra

Üye
Spot a hayır. Fazla veririm, garantili alırım. İçim rahat olur, huzurlu olrum. Garanti derdim olmaz, kayıt derdim olmaz. Gözüm arkada kalmaz.

Yaşasın faturalı ürün. :artı:

eren1907

Üye
bu olay kapkaça bir önlem

paratoner

Üye
arkadsm yanlis yere acm1s1n topigi mobil cihazlar genele tasiyabilirmisniz sayin yöneticiler

Tayfuns

Üye
bilgilendirdigin icin tskler :)

aliusta

Üye
İLGİ ,VE BİLGİ VERDİĞİN İÇİN SAĞOL İŞALLAH CEP HIRSIZLIĞI SONA ERİR :help: