lumia'ya özel yetenek geliyor

 • 6 Mart 2013
 • 417 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Nokia'nın, elektronik cihazları su geçirmez hale getirmekte uzman bir firma olan P2i'yle ortak bir proje üzerinde çalışmakta olduğu iddia ediliyor. Teknolojinin son olanaklarını çok kısa süre içinde ürünlerine uyarlamasıyla tanınan Nokia'nın, beğenilen telefon serisi Lumia'nın yeni modellerini su geçirmez hale getirerek pazar payını arttırmak niyetinde olduğu da iddialar arasında.

  P2i, su geçirmez cihazlara farklı bir yaklaşım getirmesiyle tanınıyor. Şimdiye kadar elektronik cihazlarda su geçirmezlik, cihaz kasasını özel malzemelerle mühürleyerek sağlanıyordu. Bu yöntemde sorun malzemelerin uzun vadede güvenilmez olması ve mikrofon gibi dışa açık olması gereken kısımların mühürlenmesiydi. P2i, sorunu çok farklı bir şekilde çözüyor: suyun cihazın içine girmesine izin veriliyor. Telefonun her parçası suyu iten bir boyayla kaplanıyor. Böylece cihaz ne kadar su alırsa alsın suyun olumsuz etkilerine maruz kalmıyor.

  Nokia'nın bu ortaklık sonucu geliştirilen çözümleri ilk kez bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı Lumia 1000 EOS modelinde kullanacağı tahmin ediliyor
   


  Yazan: komando04
  Kayahan14 bunu beğendi.
 2. Nokia bence dışı kadar içinide geliştirmeli bir nokia 5 sene rahat dayanır her türlü ama samsung lar fazla dayanmaz çünkü nokia dış kaliteye önem veriyor bendeki 5800 ın plastiğiyle abimin samsung corby 2 sinin plastiğinde dağlar kadar fark var adamlar oyuncak araba plastiğinden telefon yapıyorlar ama telefonun içinde bilgisayar gücünde işlemci oluyor :bilmm
   
 3. Nokia tamam telefonları sağlam yapmalı ama dış görünüşü ve inceliği de bozmamalı. Sony Xperia Z gibi bir şey yaparsa iyi olur.
   
 4. Xperia Z'nin Tasarimi Guzel Degil Ki .? Incede Degil .?
  Ayrica 5800 Ve Birkac Model Oyle .. Lumia Serisi Polikarbon Kullaniyor Plastikte .. Samsung Halt Etmis Bunun Yaninda =]
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 06:16