Öneri Lumia 640 Hafıza Kartı Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 640 Hafıza Kartı Sorunu
Merhaba L620 den sonra 640 a geçiş yaptım. 620'de Team 16 GB sürekli sorun çıkartıyordu, ben de 8GB Kingston vardı onu kullandım. L640'da hafıza kartı az gelince 64 GB Sandisk clas10 aldım ama sürekli hata veriyor. Mesela fotoğraf video çekerken resetleniyor, sonrasında hafıza kartında hata uyarısı veriyor. Taratıyorum "düzeltilemedi" diyor. Ben de 64 GB Samsung Evo+ aldım o da aynı hafıza kartına uygulama yüklemiyor, bir şekilde yükleyince hata veriyor, uygulamayı açmıyor v.s. iyice usandım. Tavsiye bekliyorum.

franklinda

franklinda

Üye
Windows mobile 10 da pek stabil ve işlevsel değil deniyor belki sürümden kaynaklı olabilir :)

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
1- Telefonu kapatıp Hafıza kartını yerleştir. Tekrar telefonu açtığında "Hafıza kartı bulundu, biçimlendireyim mi?" şeklinde bir mesaj gelmesi lazım. Bunu olumlu olarak okeyle..
Deneme yaptıktan sonra sorun yok ise ne ala..
Sorun devam ediyor ise
2- Hafıza kartını Windows 10 yüklü olan bir bilgisayara takarak orada format at(biçimlendir)
ve tekrar cep telefonuna tak, yalnız bu sefer cep telefonunda biçimlendirmeden devam et)

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
1- Telefonu kapatıp Hafıza kartını yerleştir. Tekrar telefonu açtığında "Hafıza kartı bulundu, biçimlendireyim mi?" şeklinde bir mesaj gelmesi lazım. Bunu olumlu olarak okeyle..
Deneme yaptıktan sonra sorun yok ise ne ala..
Sorun devam ediyor ise
2- Hafıza kartını Windows 10 yüklü olan bir bilgisayara takarak orada format at(biçimlendir)
ve tekrar cep telefonuna tak, yalnız bu sefer cep telefonunda biçimlendirmeden devam et)
telefon veya pc biçimlendirebiliyorum. Ancak sorun uygulamaları sd karta yüklemeye veya telefondaki uygulamayı karta taşımaya gelince başlıyor. İndirme yapılıyor ama yükleme yarıda kalıyor. 800703ed hatası alıyorum. Tarih saati manuel yaptım yine yok. Sanırım yüksek hızdan kaynaklanıyor, kart uygun değil galiba. Telefon hafızasını kullanırım artık

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
telefon veya pc biçimlendirebiliyorum. Ancak sorun uygulamaları sd karta yüklemeye veya telefondaki uygulamayı karta taşımaya gelince başlıyor. İndirme yapılıyor ama yükleme yarıda kalıyor. 800703ed hatası alıyorum. Tarih saati manuel yaptım yine yok. Sanırım yüksek hızdan kaynaklanıyor, kart uygun değil galiba. Telefon hafızasını kullanırım artık
Ben de de 640 XL LTE var.
Zaman zaman SD kart sorunu çıkıyor, ancak bu kullandığım yapılardan kaynaklanıyor.
Sonra yeni bir yapı yükledikten sonra düzeliyor, sonra yine hatalı hale geliyor.
Özellikle 8 GB ve daha az dahili hafızası olan telefonlarda bu sorun çok yaşanıyor. Bir telefonun en az 16 GB dahili hafızası olmalı. Ne zararları var ise küçük bir artırımı bile çok görüyorlar. OYsa bu hafıza durumu tamamen yazılımsal bir konu.

Windows 10 Mobile işletim sistemi henüz tam oturmadı. 8.1 de öyle diyebiliriz.. Bu nedenle de sorun çıkabılir.
Diğer yandan SD kartların formatlama(Biçimlendirme) şekli de sorun çıkarabiliyor.
Bu konularla ilgili internette araştırma yapmanızı öneririm.
Ne kadar yüksek hızlı SD kart olursa olsun, uygulamaların SD kart üzerine taşınması pek sağlıklı sonuçlar doğurmuyor.
En iyisi sistemsel olmayan uygulamaları SD karta taşımak(Tabi izin veriyorsa). Örneğin: Msn Haberler gibi.
Ancak yoğun çalışan Whatsapp veya navigasyon uygulamalarının dahili hafızada olması daha uygun.

renac.cep

renac.cep

Üye
    Konu Sahibi
Ben de de 640 XL LTE var.
Zaman zaman SD kart sorunu çıkıyor, ancak bu kullandığım yapılardan kaynaklanıyor.
Sonra yeni bir yapı yükledikten sonra düzeliyor, sonra yine hatalı hale geliyor.
Özellikle 8 GB ve daha az dahili hafızası olan telefonlarda bu sorun çok yaşanıyor. Bir telefonun en az 16 GB dahili hafızası olmalı. Ne zararları var ise küçük bir artırımı bile çok görüyorlar. OYsa bu hafıza durumu tamamen yazılımsal bir konu.

Windows 10 Mobile işletim sistemi henüz tam oturmadı. 8.1 de öyle diyebiliriz.. Bu nedenle de sorun çıkabılir.
Diğer yandan SD kartların formatlama(Biçimlendirme) şekli de sorun çıkarabiliyor.
Bu konularla ilgili internette araştırma yapmanızı öneririm.
Ne kadar yüksek hızlı SD kart olursa olsun, uygulamaların SD kart üzerine taşınması pek sağlıklı sonuçlar doğurmuyor.
En iyisi sistemsel olmayan uygulamaları SD karta taşımak(Tabi izin veriyorsa). Örneğin: Msn Haberler gibi.
Ancak yoğun çalışan Whatsapp veya navigasyon uygulamalarının dahili hafızada olması daha uygun.

Teşekkür ederim. En sonunda kartı hiçbir şekilde biçimlendiremedim ne telefonda ne pc de hatta disk yönet bile işe yaramadı. Ben de kırdım attım Team 16 GB kullanıyorum. Bir de Kingston 8 GB var. Bence bunlar bizim telefonlarla uyumlu. Eşimde de G3 Beat / Sandisk 64GB C10 var, o da stabil çalışmıyor. Fotoğraf ve videolar çoğunlukla bozuk formatta kaydediyor. Haftalardır forumları ve interneti araştırıyorum.