Tavsiye Lumia 1520 ekran rengi

Sponsorlu Bağlantılar

theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 ekran rengi
Arkadaşlar Lumia 1520'yi aşağı doğru hafif çapraz tutunca ekran mor gibi gözüküyor siyahlık kayboluyor. Bu normal bir şey mi yoksa başlamakta olan bir arızanın habercisi mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Normal Bİşey Benim 808dede Oluyor

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben öyle birşey farketmedim hiç.

braayn

braayn

Üye
IPS ekran olup birde 6.inc olunca normal bende de öyle

theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
Acaba bu bir sorun mu daha da ilerleyecek bir sıkıntı mı onu merak ettim. Çünkü ilk zamanlarda yok gibiydi veya ben fark etmedim.

braayn

braayn

Üye
theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi fark ettim ki parlaklık ne kadar yüksek olursa o kadar mor gözüküyor. Ben de yakın zamanda parlaklığı yüksek yapmıştım. Ama açıkçası aklımda soru işareti kaldı servise gitsem mi gitmesem mi diye.

braayn

braayn

Üye
Şimdi fark ettim ki parlaklık ne kadar yüksek olursa o kadar mor gözüküyor. Ben de yakın zamanda parlaklığı yüksek yapmıştım. Ama açıkçası aklımda soru işareti kaldı servise gitsem mi gitmesem mi diye.
ben orta düzeyde kullanıyorum parlaklığı çünkü orta düzey gayet ideal

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sen Farketmemişsindir Hani Böyle Güneşte Çok Belli Olsa Tamamda Eski 808imde Aldiğimda Öyleydi Geri Verdimm Sonra Yan Baktığında Belli Oluyorsa Sıkıntı Yok Merak Etme Ekran İle Alakalı Herhangibir Sorun İfade Etmez

zbahadir

Üye
Arkadaşlar Lumia 1520'yi aşağı doğru hafif çapraz tutunca ekran mor gibi gözüküyor siyahlık kayboluyor. Bu normal bir şey mi yoksa başlamakta olan bir arızanın habercisi mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hevesinizi kırmak istemem ama;
Aslında olmamalı çünkü IPS ekranların saflığı önemlidir. Hiç bir IPS panelde ben rastlamadım. Ekran ışığına duyarlıysa daha kötü. IPS panelin özelliği her açıdan ekranın görünebilirliğidir. İmalattan doğan bir sorun veya yan sanayi üretimi panel olabilir.

Ben N95 aldığımda arkadaşım N95 siyah modelini almıştı. Benim ekran çok temiz görüntü verebiliyorken onun ekranı sağa sola hafif yatırınca ekranda harelenme/renk kırılmaları oluyordu. Sonradan öğrendik ki arkadaşın telefonun ekranı 2. sınıf bir ekranmış.
Amiral gemisi gibi bir telefondan kabul edilebilir bir durum değil bence.
Ben sizin yerinizde olsam iyice araştırır o kadar para verdim bu niye böyle der garantiye gönderirdim.