lütfen acil yardım kardeşimin gelecegi söz konusu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
lütfen acil yardım kardeşimin gelecegi söz konusu
selamın aleyküm ben pymo okuyorum bu senede son senem kardeşim şuana lise 2 okuyor fakat sözelde. mat geo biyo felan yapamadıgından sözele geçti alttan dersi yok ort.la geçti. kardeşimin ingilizcesi ort. sı 90 lise 1 deyken yani geçen sene. sözele gidiyor fakat oradada mat biyo çıkmış karşısına tarihte var zor 4 ders diyor ben bunu yabancı dil bölümünemi yönlendireyim yoksa sözelde okumaya devam etsinmi? lütfen geyik felanda yapmayın adam gibi bişey soruyoruz şurda :)

man20

man20

Üye
tatlım aslında buna siz karar vermelisiniz çünkü şimdi yanlış bişi söleriz bu sefer suçlu biz olmuş oluruz. Ama yinede sorunu yanıtsız bırakmiyim. Şimdi mat. Bio yapamıyo diosun. Alan değiştirecekse yabancı dil bölüme geçmesi daha mantıklı.

paradox07

paradox07

Üye
İleride İstediği bölüm nedir?bırakın ilerde hangi mesleği istiyorsa oraya gitsin.çalıştıktan sonra yapılır Allah'ın izniyle.ve atamalar da önemli tabi

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
öncelikle bu tür olaylarda kardeşinin tercihi söz konusudur..

eğer onun yerine bizler veya sen veya ailen karar verirse kardeşinin geleceğini ipotek altına almış olursunuz.

bu da ileriki yıllarda okul hayatında olsun özel hayatında olsun karar verme de ve tercih yapmada sürekli başka bir insanın veya anne-babanın veya senin onun yerine karar vermeni isteyecektir. yani sürekli dışa bağımlılık olacaktır.

bu yüzden kardeşinin öncelikli tavsiyesi neyse ona yönelin. destek verin. tavsiyelerde bulunun.

zaten onun kafasında bi tercih vardır.

paradox07

paradox07

Üye
öncelikle bu tür olaylarda kardeşinin tercihi söz konusudur..

eğer onun yerine bizler veya sen veya ailen karar verirse kardeşinin geleceğini ipotek altına almış olursunuz.

bu da ileriki yıllarda okul hayatında olsun özel hayatında olsun karar verme de ve tercih yapmada sürekli başka bir insanın veya anne-babanın veya senin onun yerine karar vermeni isteyecektir. yani sürekli dışa bağımlılık olacaktır.

bu yüzden kardeşinin öncelikli tavsiyesi neyse ona yönelin. destek verin. tavsiyelerde bulunun.

zaten onun kafasında bi tercih vardır.

+1.eğer kardeşinin mesleklerle ilgili bilmediği veya sormak istediği bir şeyler varsa ona yardımcı olabilirsiniz.

anilari35

anilari35

Üye
2 bölümde birşeye yaramaz Türkiyede eger 7-8 dil ögrenebilrse muthiş bir tercuman olur takımlarda flan dil bölümünü seçsin 7-8 tane dil kursuna gönderın hepsını ögrensın yoksa başka çaresı yok zaten dilde 4 ders var topu topu

kezban yenge

kezban yenge

Üye
Buradaki herkesten önce okuldaki Rehber öğretmeniyle görüşsün notlarına bakılsın ona göre bir bölüm bulunur elbet.Hem burada vakit kaybın olmasın doğru bilgiler gelir fakat sağlıksız olur.

- - - Eklendi - - -

2 bölümde birşeye yaramaz Türkiyede eger 7-8 dil ögrenebilrse muthiş bir tercuman olur takımlarda flan dil bölümünü seçsin 7-8 tane dil kursuna gönderın hepsını ögrensın yoksa başka çaresı yok zaten dilde 4 ders var topu topu

tercümanın ne kadar zor bir eğitimden geçtiğini biliyor musun. :D Onun yerine tıp fakültesini tercih ederim :-)

paradox07

paradox07

Üye
Buradaki herkesten önce okuldaki Rehber öğretmeniyle görüşsün notlarına bakılsın ona göre bir bölüm bulunur elbet.Hem burada vakit kaybın olmasın doğru bilgiler gelir fakat sağlıksız olur.

Rehber öğretmen adayıyım :aha:

bayon

Üye
bence bi dershane nin rehber öğretmenine sorun sonuçta bu konularda en bilgili ve en yol gösterici onlar oluyo yani hiç olmazsa bi fikir alırsınız

tlgcn38

tlgcn38

Üye
sozelde bio olmamali olsada sorumlu tutmazlar lise 4te olmaz. calismaya sevk et sen onu bence durmadan degistirilmez onun yerine ders calismaya kisisel gelisim kitaplarina yonelt. yemek verecegine balik tutmayi ogret bence arkadas .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt