lütfen acil yardım kardeşimin gelecegi söz konusu

 • 29 Eylül 2012
 • 524 Okunma
 • 10 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. selamın aleyküm ben pymo okuyorum bu senede son senem kardeşim şuana lise 2 okuyor fakat sözelde. mat geo biyo felan yapamadıgından sözele geçti alttan dersi yok ort.la geçti. kardeşimin ingilizcesi ort. sı 90 lise 1 deyken yani geçen sene. sözele gidiyor fakat oradada mat biyo çıkmış karşısına tarihte var zor 4 ders diyor ben bunu yabancı dil bölümünemi yönlendireyim yoksa sözelde okumaya devam etsinmi? lütfen geyik felanda yapmayın adam gibi bişey soruyoruz şurda :)
   


  Yazan: OttomanEmpire06
 2. tatlım aslında buna siz karar vermelisiniz çünkü şimdi yanlış bişi söleriz bu sefer suçlu biz olmuş oluruz. Ama yinede sorunu yanıtsız bırakmiyim. Şimdi mat. Bio yapamıyo diosun. Alan değiştirecekse yabancı dil bölüme geçmesi daha mantıklı.
   
 3. İleride İstediği bölüm nedir?bırakın ilerde hangi mesleği istiyorsa oraya gitsin.çalıştıktan sonra yapılır Allah'ın izniyle.ve atamalar da önemli tabi
   
 4. öncelikle bu tür olaylarda kardeşinin tercihi söz konusudur..

  eğer onun yerine bizler veya sen veya ailen karar verirse kardeşinin geleceğini ipotek altına almış olursunuz.

  bu da ileriki yıllarda okul hayatında olsun özel hayatında olsun karar verme de ve tercih yapmada sürekli başka bir insanın veya anne-babanın veya senin onun yerine karar vermeni isteyecektir. yani sürekli dışa bağımlılık olacaktır.

  bu yüzden kardeşinin öncelikli tavsiyesi neyse ona yönelin. destek verin. tavsiyelerde bulunun.

  zaten onun kafasında bi tercih vardır.
   
 5. +1.eğer kardeşinin mesleklerle ilgili bilmediği veya sormak istediği bir şeyler varsa ona yardımcı olabilirsiniz.
   
 6. 2 bölümde birşeye yaramaz Türkiyede eger 7-8 dil ögrenebilrse muthiş bir tercuman olur takımlarda flan dil bölümünü seçsin 7-8 tane dil kursuna gönderın hepsını ögrensın yoksa başka çaresı yok zaten dilde 4 ders var topu topu
   
 7. Buradaki herkesten önce okuldaki Rehber öğretmeniyle görüşsün notlarına bakılsın ona göre bir bölüm bulunur elbet.Hem burada vakit kaybın olmasın doğru bilgiler gelir fakat sağlıksız olur.

  - - - Eklendi - - -

  tercümanın ne kadar zor bir eğitimden geçtiğini biliyor musun. :D Onun yerine tıp fakültesini tercih ederim :-)
   
 8. Rehber öğretmen adayıyım :aha:
   
 9. :ehe
   
 10. bence bi dershane nin rehber öğretmenine sorun sonuçta bu konularda en bilgili ve en yol gösterici onlar oluyo yani hiç olmazsa bi fikir alırsınız
   
 11. sozelde bio olmamali olsada sorumlu tutmazlar lise 4te olmaz. calismaya sevk et sen onu bence durmadan degistirilmez onun yerine ders calismaya kisisel gelisim kitaplarina yonelt. yemek verecegine balik tutmayi ogret bence arkadas .
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 06:25