Linuxlu telefonlar...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CooL'n'Quiet

Üye
    Konu Sahibi
Linuxlu telefonlar...
Motorola ilk Linux işletim sistemi yüklü akıllı telefonunu üretti. Şubat ayında üreteceği yeni nesil cep telefonlarında Linux işletim sistemini kullanıcağını açıklayan Motorola Linux'un bedeva olmasından daha çok açık kaynak kodlu yazılama verilen geniş destek nedeniyle bu seçimi yaptığını açıkladı. A760 Model Motorola Taipei uluslararası telekominikasyon ve bilgisayar ağları şovunda tanıtılacak ve Linux ile çalışan ilk cep telefonu olacak. Akıllı telefonları pazarında Linux'un işi pek kolay olmayacak gibi, pazarda Microsoft , PalmSource ve Symbian gibi firmaların gayet iddialı ürünleri bulunuyor.
Uzmanların görüşü ve IDC firmasının araştırmaları 2006 yılında şekillenecek olan bu pazarda en büyük payı yüzde 53 ile Symbian ardından Microsoft 27 , Palm yüzde 10 ve Linux yüzde 4.2 olacağını gösteriyor.
Motorola cihazlarında kullandığı gömülü Linux sisteminde Sun'ın Java yazılımı kurulu olacak. MontaVista firması Motorola ile anlaşarak Motorola cihazları için programlar üretecek. Ayrıca Motorola birçok bireysel programcıdan açık kaynak kodlu işletim sistemi ile çalışan telefonlarına program yazarak destek olacağını umuyor. Motorola geçen Aralık ayında gömülü Linux üreticisi Embedix 'i satın alarak Linux 'u sadece cep telefonlarında değil diğer cihazlarda da kullanacağını gösterdi.

ne dersiniz arkadaşlar sizce linuxlu telefonlar başarılı olurmu?

slayer

Üye
başarılı olamaz
geleceğin tel. sistemi windows olacak

motorola'nında microsoft sistemli tel.ler üretirken aynı anda nasıl linux ürettiğini anlamıyorum

bide bu konu haberler bölümünde açılmıştı!!!

tip de yok

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
yaw böle bişi olsa sürekle cökme olmaz isallah ama ben almam.moto

eren1907

Üye
Originally posted by blslayer@Aug 23 2005, 02:42 PM
başarılı olamaz
geleceğin tel. sistemi windows olacak

motorola'nında microsoft sistemli tel.ler üretirken aynı anda nasıl linux ürettiğini anlamıyorum

bide bu konu haberler bölümünde açılmıştı!!!

tip de yok

[post=142133]Quoted post[/post]​

motorola üç işletim sisteminide kullanıyor

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Symbian kullanmıyor ama. :(

Kullanıyor mu ?

eren1907

Üye
A serisinde Symbian war hatta sen yazmıştın ya

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Tamam tamam hatırladım. :vur:

polat_ketur_76

Üye
çok değişik bir şey geldi bana linuxlu telefonlar sizce de öyle değil mi?:coold:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt