LG’nin eski modelleri için WebOS 2.0 güncelleme bu ay içerisinde geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
LG’nin eski modelleri için WebOS 2.0 güncelleme bu ay içerisinde geliyor

Teknoloji dünyasında özellikle son dönemde akıllı telefon modelleri ile adından söz ettiren Güney Kore devi LG, ayrıca TV segmentinde de sunduğu modellerle ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede büyük ilgi görüyor.

Geçtiğimiz dönemde yepyeni modeller sunan firma, özellikle WebOS üzerinde çalışan akıllı TV modelleri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bu modellerin ardından 2015’de de WebOS 2.0 üzerinde çalışan modellerle göz dolduran firma, şimdi de eski modelleri için yeni güncelleme sunmaya hazırlanıyor.

WebOS işletim sistemi bilindiği üzere geçtiğimiz dönemde HP tarafından geliştirilmekte idi. Firmanın tabletlerinde yer alan işletim sistemi, HP’nin ani bir kararı sonrası geliştirilmesi durdurulmuş ve bu işletim sistemi üzerinde çalışan tabletler de büyük indirimlerle satışa çıkmıştı.

HP, WebOS’u bırakarak, Android ve Windows’a yönelirken, bu işletim sistemi açık kaynak kodlu olarak geliştirilmeye devam etti ve LG, bu işletim sistemini kendi akıllı TV modellerinde kullanmakta.

Yeni WebOS 2.0 güncellemesi eski LG akıllı TV modelleri için Value Pack güncellemesi olarak sunulacak ve ayrıca bu işletim sistemi 4-9 Eylül tarihleri arasında Almanya Berlin’de IFA 2015’de gösterilecek.

http://www.maxicep.com/elektronik/e...celleme-bu-ay-icerisinde-geliyor-h204523.html

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tifazcik

general4242

general4242

Üye
Merhaba benim tv lg 42la620s bu modele guncelleme gelirmi galiba 2013 veya 2014 modeldi. Eskisine gore arayuz falan degisecekmi nasil yenilikler gelecek. Mesela tarayicidan film izleyemiyoz bellek doldu deyip atiyor en fazla 30 dk sonra, bu sorun duzelirmi ? Gozle gorulur hizlanma olurmu?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
620S çok daha eski bir model alacağını sanmam.2014 ürünlerine verilecekmiş.Bellek sorunu yazılımdan çok akıllı tv'lerin bellek sorunundan kaynaklı.
Tarayıcıdan izlemek yerine hdd usb baglayıp izlemek daha mantıklı.

general4242

general4242

Üye
Zaten hdd var ordan izliyoruz ama filmciye gidip atmaktansa netten acip istedigini hemen izlemek var. Bence yazilimsal cunku youtubede 2 saat full hd video dizi falan izliyoruz bir kere bile donmuyor.goruntu gercek full hd , yani bi yazilimsal.oldugunun kaniti, youtube uygulamasi sorunsuz ama tarayici cokuyor !

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
İnternetten izlemediğimden bilemiycem bende de 42LA740S var.

general4242

general4242

Üye
O tv de 2013 model degilmi .d

xxxalperxxx

Üye
Lg 47la660s e guncelleme gelirmi acaba?

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
La serisinde webos yok gelmeyecek malesef.

general4242

general4242

Üye
Baslarim ben bole ise daha iki yillik diye cop mu oldu hemen tv nin sifiri hala 1400 tl ve bu tv cift cekirdek yapma lg adami hasta etme

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
Benimki hala 2.000 e yakın biz napalım :D
Telefonlar gibi tv ler de güncelleme derdine düşmüş :D

Rygebin

Rygebin

Üye

Teknoloji dünyasında özellikle son dönemde akıllı telefon modelleri ile adından söz ettiren Güney Kore devi LG, ayrıca TV segmentinde de sunduğu modellerle ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede büyük ilgi görüyor.

Geçtiğimiz dönemde yepyeni modeller sunan firma, özellikle WebOS üzerinde çalışan akıllı TV modelleri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bu modellerin ardından 2015’de de WebOS 2.0 üzerinde çalışan modellerle göz dolduran firma, şimdi de eski modelleri için yeni güncelleme sunmaya hazırlanıyor.

WebOS işletim sistemi bilindiği üzere geçtiğimiz dönemde HP tarafından geliştirilmekte idi. Firmanın tabletlerinde yer alan işletim sistemi, HP’nin ani bir kararı sonrası geliştirilmesi durdurulmuş ve bu işletim sistemi üzerinde çalışan tabletler de büyük indirimlerle satışa çıkmıştı.

HP, WebOS’u bırakarak, Android ve Windows’a yönelirken, bu işletim sistemi açık kaynak kodlu olarak geliştirilmeye devam etti ve LG, bu işletim sistemini kendi akıllı TV modellerinde kullanmakta.

Yeni WebOS 2.0 güncellemesi eski LG akıllı TV modelleri için Value Pack güncellemesi olarak sunulacak ve ayrıca bu işletim sistemi 4-9 Eylül tarihleri arasında Almanya Berlin’de IFA 2015’de gösterilecek.

http://www.maxicep.com/elektronik/e...celleme-bu-ay-icerisinde-geliyor-h204523.html
Verilmeyecek dendiğinde üzülmüştüm gerçekten. LB620V modelimden kullanıyorum. Daha yeni aldığımda duymuştum gelsin iyi olacak :D.

bidost06

bidost06

Üye
Lb serisinin 670v menüde bile kasıyordu internete giriyosun pat tarayıcıdan atıyordu bi an 1.700 liraya çöp aldığımı sanmıştım 3 4 güncelleme geldi en sonundakinde bi kez menüye girince diğerinde 1 2 saniyede açılıyor baya geliştirdiler son güncelleme çok iyiydi bakalım bu sefer neler değişcek umarım hayal kırıklığı yaşatmaz

• Beğen
Tepkiler: kaankulahli
komando04

komando04

Üye
Lg lb652v modeline gelirmi acaba güncelleme

Rygebin

Rygebin

Üye

Güncellemenin Eylülde geleceği söylenmiş ekimdeyiz ama 2014 model lb620v televizyonuma güncelleme gelmedi , acaba bir sebebi var mı?. Bazı modellere gelmiyor mu ya da türkiyeye henüz dağıtımı yapılımadı mı? gelişmelerden haber aldınız mı ? :ehe

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
Lb620V'de webos ve samart özelliği yok.

652-670 ve 730'da var ve güncellemeler 21 Eylülde geldi diye biliyorum.

Rygebin

Rygebin

Üye
Lb620V'de webos ve samart özelliği yok.

652-670 ve 730'da var ve güncellemeler 21 Eylülde geldi diye biliyorum.
Pardon 670v diyecektim smart özelliği var televizyonun web os var biliyorum. Gelmedi işte sorun o :ehe

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
Bilemiyorum 2.200 verip LA740S alıp webossuz kalan birisiyim ben LG servise sor :D

Üst Alt