LG p970'de dokunmatik ekran problemi . Yardım...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
umtklc

umtklc

Üye
    Konu Sahibi
LG p970'de dokunmatik ekran problemi . Yardım...
arkadaşlar bir iki hafta önce lg optimus p970 aldım ancak özellikle canımı sıkan bir yönu var. internette biraz arastırdım da daha önce bu sıkıntıyı yasayanı göremedim o yüzden konuyu buraya actım. Telefonu iyi güzel de sarja takılıyken ekranın dokunmatik ayarında sacma spaan seyler oluyor. Sarjda degilken dokunmatiği gayet hassas ve gzel ancak sarja takıp bir iki ugrasayım dyince insanı deli ediyor. mesela mesaj yazarken sizin bastıgınız tuslardan alakasız tuslara basılıyor kendiliğinden. Yardım edebilecek biri var mı yoksa servise mi götursem telefonu ?

umtklc

umtklc

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bir iki hafta önce lg optimus p970 aldım ancak özellikle canımı sıkan bir yönu var. internette biraz arastırdım da daha önce bu sıkıntıyı yasayanı göremedim o yüzden konuyu buraya actım. Telefonu iyi güzel de sarja takılıyken ekranın dokunmatik ayarında sacma spaan seyler oluyor. Sarjda degilken dokunmatiği gayet hassas ve gzel ancak sarja takıp bir iki ugrasayım dyince insanı deli ediyor. mesela mesaj yazarken sizin bastıgınız tuslardan alakasız tuslara basılıyor kendiliğinden. Yardım edebilecek biri var mı yoksa servise mi götursem telefonu ?

mtngln

mtngln

Üye
Bende de oluyor arada ama ben kafama takmıyorum

codblackops2

codblackops2

Üye
kapasitif ekran parmak ısısı ile çalıştığı için gelen şarj akımı ekran devrelerine karışıp dokunmatigi geçici olarak bozabiliyor diye duymuştum

beytullah6767

beytullah6767

Üye
götürmene gerek yok ben ace kullanıyorum kullanım kılavuzunda yazıyor

umtklc

umtklc

Üye
    Konu Sahibi
yaniii ??? yapabilecek birsey yok mu bunun için ?

umtklc

umtklc

Üye
    Konu Sahibi
kullanım klavuzunda bu sorunla ilgili birsey yazmıyor. ya da ben göremedim. ypabilecek birsey var mı peki ? yksa buna katlanmak mı gerekiyor?

technoshark

technoshark

Üye
Kullanım kılavuzunda ne yazıyormuş merak ettim. Arkadaşım şarjın orjinal şarj olmasına rağmen bu sorun var ise yapman gereken bunu teknik servise iletmen olacaktır.

Ocean258

Ocean258

Üye
kapasitif ekran parmak ısısı ile çalıştığı için gelen şarj akımı ekran devrelerine karışıp dokunmatigi geçici olarak bozabiliyor diye duymuştum

Mantık olarak doğru ama bu son kullanıcıyı bağlamaz şarjda iken sapıtması normal değil yetkili teknik servisin görmesi gerekir bence

umtklc

umtklc

Üye
    Konu Sahibi
aradım müsteri hizmetlerini ama koca lg'nin türkiye de sadece izmir, istanbul ve ankara da yetkili servisi varmıs. oraya göndermem gerekirmiş. sacmalık... baska bilgiisi olan yok sanırım bnunla ilgili???

codblackops2

codblackops2

Üye
Mantık olarak doğru ama bu son kullanıcıyı bağlamaz şarjda iken sapıtması normal değil yetkili teknik servisin görmesi gerekir bence

Bence de.sonuçta s3den tut galaxy aceye hepsi aynı tür ekran kullanıyor ve sorun da olmuyor :bilmm

enver_techno

enver_techno

Üye
Kafana takma her Optimus Black'te olan birşey bu ;)

denizci35

denizci35

Üye
Sahtelerde bu durum yapar ama orjinalinde neden yapmis volt ayarlarindandir buda sahte olabilir belkide baska bir orjinal sarz aleti denediniz mi

ofpistan

ofpistan

Üye
orjinal şarj aleti dışında bir alet kullanırsam bende de oluyor o sorun. Sanırım orjinal şarj aletinin çıkış voltajı altın değer :D 4,75v olması lazım. Ama normal usblerde 5,0v oluyor diye biliyorum :)

Ocean258

Ocean258

Üye
aradım müsteri hizmetlerini ama koca lg'nin türkiye de sadece izmir, istanbul ve ankara da yetkili servisi varmıs. oraya göndermem gerekirmiş. sacmalık... baska bilgiisi olan yok sanırım bnunla ilgili???

Nerede ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama lg nin sitesinden en yakın yetkili servise bakın birde arkadaşlar orjinal sarj aleti dışında yapıyor bunu demiş.

umtklc

umtklc

Üye
    Konu Sahibi
şöyle bir saçmalık daha var. usb'li ya bunun sarz aleti. priz ile sarz etmeye calısınca bahzettgim sacmalık oluyo aama bilgisayar usbsinden sarz etmeye calısınca böyle bi sorun yok. Bunu yavas yavas sindirirken yeni bi sorun cıktı :( telefon cektigim resimleri acmıyo. galeriye giriyorum galeri etkinliği durduruldu diyo bir süre bekledikten sonra. bazen de com.cooliris.media hatası yazıyo

- - - Eklendi - - -

arkadaslar bahsettigm sarz alırken ki ekran dokunmtiğinin saçmalamasının çözümünü söyluyorm. 3845#*970# yi tusluyorsunuz ve Format ile ilgili birşeyler yazıyo. sanırım çıkan menude 2 yada üçüncü sırada oradan telefonu fabrika ayarlarına dönderin. O zaman düzeliyo.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt