LG Optimus Me ROM Yükleme, Recovery Mod Kurulumu Cyanogen 7.1+7.2 Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

SHaX

Üye
    Konu Sahibi
LG Optimus Me ROM Yükleme, Recovery Mod Kurulumu Cyanogen 7.1+7.2 Kurulumu
Delete

• Beğen
Tepkiler: brk2003, loko6161, technoshark ve 2 diğerleri

Lenneth

Üye
Paylasiminiz icin tesekkurler :)

SHaX

Üye
    Konu Sahibi
Biraz Uğraştırdı Ama Bu konulara yabancı olan arkadaşlarımız için iyi bir kaynak olacağını düşünüyorum :)

technoshark

technoshark

Üye
gerçekten güzel anlatılır bir dilde olmuş, ilgine bilgine teşekkürler.

SHaX

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim

denizgedik

denizgedik

Üye
Kardeşim sana çok ama çok teşekkür ederim sana minnettarım :D

Önce yaptığımda yanlışlıkla normal sıfırlama ekranını açıyodum :D(Düzgün okumamanın zararları)

Bunu yapıcam ama şunu sormadan edemiyorum ; Terminal Emulator'e verdiklerini yazdıktan sonra yazı falan gelmiyecek dimi uyarı yada işlem tamam falan? Yardım edersen daha da çok minnettar olurum :oke:

SHaX

Üye
    Konu Sahibi
yok herhangi bir yazı gelmez terminalde

Ocean258

Ocean258

Üye
paylasım ıcın tesekkurler hocam elıne saglık :)

sedat_69

sedat_69

Üye
ben denyorm ama kurtarma ekranına geçmiyorm.yardımmm

sedat_69

sedat_69

Üye
Yardım edecek yok mu(p350)

sedat_69

sedat_69

Üye
tamam arkadaşlar dün itibari ile bende yüklemdimm :)) emeği geçenlere TEşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: gsmlazz

aydogan2916

Üye
Arkadaşlar Merhaba. Bölümde Bazı Arkadaşlarımızın isteği üzerine bu makaleyi açma gereği duydum. Bu Makaleyi Okuduktan Sonra Hiç Android Bilmeseniz Bile Özel Rom Yükleyebileceksiniz.
Konulara Geçmeden Önce Özellikle belirtmek isterim. Herhangi doğabilecek Problemlerde sorumluluk kabul etmiyorum. Cihaz Problemleri, g.dışı kalma vs.
Cihazınızı İlk önce rootlamanız gerekmektedir kurulumu yapmak için. Daha önce Anlatımını Yaptığım Bir Konu http://www.maxicep.com/lg/lg-optimus-me-p350-root-islemi-ve-uygulamalar-549993.html adresinden bakabilirsiniz. Tek Konuda toplanması için aşağıda tekrar açıklayacağım.
GingerBreak v1.20 Kurulumu (Cihaz Root İşlemi)
1)İlk Önce Cihazınızın Root Yapabilmek için uygulamamızı indirin ve Cihazınıza Kurun.
[QR]http://www.multiupload.com/1N4Z500OJC[/QR]
2)USB Hata Ayıklama Modunun Aktif Olduğundan Emin Olun.
Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme -> USB Hata Ayıklama (Yanındaki İşareti aktif edin)
3)SD Kartın biçimlendirildiğinden ve içinin boş olduğundan emin olun.
4)Programı açın "root" butonuna basın ve bekleyin. cihaz yeniden başlatılacak. biraz uzun sürebilir (max 10 dk açılmazsa garanti servisine götürün)
5) Sistem açıldığında programı açıp root u aktif olduğundan emin olun hepsi bu kadar.

AmonRA-GNM 2.2.1 Özel Kurtarma Ekranı Kurulumu(ROM Yükseltebilmek için gerekli Özel Kurtarma Ekranı):
Cihazınıza Rom Yüklemeden Önce Bu Amonra custom rom u mutlaka kurmalısınız. şahsen ben kurmadan rom manager ile denedim ve cihazım kitlendi zor düzelttim.
Kuruluma geçelim
Önce adresinden Dosyayı indirin.

1)recovery-amonRA-img.zip dosyasını indirip açın, 3 dosya gelecektir:
- recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
- flash_image
- md5sum
.img ve flash_image dosyasını sd kartınızın ana dizinine atın
2)'terminal emulator'ü market'den indirip kurun.
3)'terminal emulator'ü açın ve şunları girin: (ilk satırda 'su' yazıp enter'a basınca SuperUser programının popup'ı çıkacak. Allow tuşuna basarak root yetkisi vermiş olun. )
Kod:
$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync
flash_image programını böylece sisteme yüklemiş ve tanıtmış oluyoruz. Değişikliği terminal emulator programının alması için terminal emulator programını kapatıp tekrar açın. Ve şunları girin:
Kod:
$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
Ve Kurulum Tamamlanmıştır. Artık Cihazınızın özel Kurtarma Ekranı Bulunmaktadır. Bu Özel Kurtarma Ekranına Telefonunuz KapalıykenSeskısma+aramaTuşu+KapatmaTuş Kombinasyonu ile Erişebilirsiniz. Özel Kurtarma Ekranında Ok ve Geri Tuşları
OK=Menü Tuşu
Geri=Geri Tuşu
Yukarı Aşağı Seçenekleri Gezmek için Ses Açma Kapama Tuşlarını Kullanın.

AmonRA özel kurtarma ekranında ne yapılır:
-Telefon Komple yedeklenir
-SD Kartınızı bölümlenir
-Fabrika ayarına dönebilir
-İstediğiniz Özel Romu yükleyebilme özgürlüğüne Sahip olursunuz.

[ROM YÜKLEME]CyanogenMod 7.1.0 (Android 2.3.7) Optimus Me (P350) için (Son Güncellemesi 20 Ekimdir)
Önce Ekran Görüntülerini Verelim :)

Bu Yetmez Birde Video Verelim.

Not: Özel Kurtarma Ekranı Gözükmektedir.

Bazı Özellikleri:
-DSP yönetici sistemden ses efektleri (sadece sesi bile yüklemek için bir neden)
-Compressor
-Graphic Equalizer
-Virtual Room Effect
-Gerçek FM radyo RDS desteğiyle (p350de radyo entegre olduğu halde yazılımı yüklü gelmiyor. İlk duyduğumda çok şaşırmıştım.)
-Canlı Arkaplanlar
-Performans orjinal yazılımı katlar; fakat henüz kaça katlar ölçüm yapmadım.
-Kilit Ekranından müzik ve radyo kontrolleri
-Tema Desteği

Yalnız Şunu unutmayalım ki bu bir yasal rom değildir. ve doğacak sorumluluklar ne benim nede üretici sorumlu değildir.
Genel Olarak Çoğu Özellik aktif gibi tabi eksik yönleride var. En kötü yanı APN leri otomatik algılamaması. Yani gprs ayarlarınız otomatik Algılanmaz. Yalnız Basit bir çözümü var. Marketten 'APN Türkiye' Programını kurduğunuzda ayarları yapabilirsiniz;)

Rom Kurulumu:
1)Dosyayı İndirin Ve Olduğu gibi Sd Kartınızın Ana Dizinine Atın.
2)Dosyayı Sd karta Attıktan sonra Özel Kurtarma Ekranımıza Geçmek için cihazınızı Kapatın. Yukarıda Belirttiğimiz gibi Cihazınız kapalıyken KapalıykenSeskısma+aramaTuşu+KapatmaTuş kombinasyonu ile cihazınızı açın.
3)Kurtarma Ekranı Karşınıza Geldiğinde Rom İşlemine Başlamadan önce eski rom artıklarını temizlememiz gerekmektedir. Bunun için
-5. Seçenek Olan "Wipe" içine girin
-2.Seçenek olan Wipe /Data, Wipe /cache, Wipe Dalvik-cache işlemlerini uygulayın ve Ana Ekrana Geri Dönün
Temizleme işlemi bittiğine Göre artık kuruluma geçebiliriz.
4)Kurulum için 4. seçenek olan "Flash Zip Menü" Seçeneğine tıklayın.
Açılan Pencerede "Choose zip from sdcard" seçeneğine tıklayın.
Açılan Pencerede Sd Kartımızın Ana dizinine Atmış olduğumuz "cm-7.1.0-pecan-KANG-2010.zip" Dosyasını bulun ve Ok leyin.
Karşınıza Çıkan pencerede Onaylamak için tekrar okeylemeniz gerekmektedir. Ok lediğiniz takdirde Kuruluma başlayacaktır.
5)Kurulum Tamamlandıktan sonra ana ekrana gelip "Rebook system now" tıklayıp yeni 2.3.7 işletim sisteminin tadına varabilirsiniz :)

Not: Rom içerisinde Google Programları Bulunmamaktadır. Bunun için Google Programlarını (Market,gmail,vs.) Extra Kurtarma Ekranı ile yüklemeniz gerekmektedir.
Bunun için Önce adresinden son yazılıma bakabilirsiniz veya şu anki son yazılım paketini indirebilirsiniz.
-İndirdiğiniz Dosyayı olduğu gibi SD kartınızın Ana dizinine atınız.
-Tekrar Telefonunuzu Kapatarak Tuş kombinasyonu ile özel kurtarma ekranına geçiniz.
-Programları Kurmak için 4. seçenek olan "Flash Zip Menü" Seçeneğine tıklayın.
Açılan Pencerede "Choose zip from sdcard" seçeneğine tıklayın.
Açılan Pencerede Sd Kartımızın Ana dizinine Atmış olduğumuz "gapps-gb-20110828-signed.zip" Dosyasını bulun ve Ok leyin.
-Kurulum Tamamlandıktan sonra ana ekrana gelip "Rebook system now" tıklayın ve Google Programlarınızda Kurulmuştur.

Başıma Gelmiş Olan Rom Yükleme Sırasında Cihazın kitlenmesi için Çözümüde Yazarak Konuyu Kapatmak istiyorum. Eğer Rom Yükleme Sırasında LG Logosu Geçmeyip Dokunmatik tuşlar yanıp sönmeye başladıysa Kurtarabilmenizin Tek yolu aşağıdaki işlemleri uygulamak olacaktır.

Sorundan Kurtulmak için v10c romunu yüklüyüceğiz. Usb Driver’i Kurmanız Gerekmetedir.
1. önce bunu indiriyoruz:
2.kdz updater:

Y
ükleme:

-Usb Driver’i Kuruyoruz.
-İndirdiğimiz olan kdz updater’i yönetici olarak çalıştırıyoruz.
-Cihazımız Normal Açılmadığı için Cihazı Kapatıp SesAçma+Seskapama+Aramatuşu+Kapamatuşu Kombinasyonu ile Emergency Moda Geçiş Yapıyoruz ve USB Kablomuzu Bağlıyoruz.
Type:3GQCT Phone Mode : DIAG
kdz file:
indirdiğiniz kdz dosyasını sağdaki dosya simgesine tıklayarak bulup aç diyorsunuz.

Launch Software update diyorsunuz.Ekranın Arka Planı sarı olup Emergency Mode yazıcaktır.Kormayın Bir Sorun yok.Eğer Hata Verirse
read phone information diyoruz.Ordanda Uprage Start Diyorsunuz.
Country: Different Country Language:Turkish Yapıyoruz. Ok diyoruz ve yüklemeye Başlıyor.Sonra Res Attıktan sonra işlem tamamdır.
Güle Güle Kullanın.

Not:Yedekleme İşlemini Yapmalısınız.Yükledikten Sonra Telefon Geç Açılıyor.

Arkadaşlar Umarım Yeterince Açıklayıcı Bir makale olmuştur. Takıldığınız Durumlarda Konu üzerinden veya özel mesaj Yolu ile irtibaata geçebilirsiniz. Yeni Romunuz ile Mutluluklar :)
Moderatörlerden Ricam Bu Konu P350 Kullanıcıları için Büyük kaynak sağlayacağına inanıyorum ve Sabit Konu Olmasını önemle rica ediyorum.

ya kardeşim ne recovery ekran kuruluyor nede v10c yükleniyor. benim tel versiyonu v10b

SHaX

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım Yazdıklarımı harfiyen uygula sorunsuz yapacaksın. Bende cihazımı Bim marketten aldım farklı değil. yapabilen nasıl yapıyor ??

ouch78

Üye
hocam ben Cyanogen 7.1 kurmadım direkt olarak bu v10c yi kurdum radyo olsun diye ... radyo geldi fakat bir sorun var karşı taraftaki biri bana mesaj atarken "ş" ve "ı" harflerini göremiyorum sebebi nedir? birde benim telefonu ilk aldıgım günkü haline getirebilmemin yani v10b ye getirebilmemin bir yolu var mı

• Beğen
Tepkiler: sedat_69
sedat_69

sedat_69

Üye
ilk alındığı şeklenasıl getircez??

berk9999

Üye
beyler bu işi bi telefoncuya yaptıramazmıyız? kendim ellemek istemiyorum telefonu

tanerrx

Üye
Selamun aleykum arakdaslar Ben ne kadarda düzgün okoyup uygulasamda ses kısma+arama tusu+kapatma tuslarına basılı tutsamda hep sıfırlıyor dedğiginiz recovery ekranı gelmiyor benim telefon sürümü 2,2,2 p350 v10c lütfen bana yardım edin tek isteğim 2.3.5 verisyonna yukseltmek ve flash player ile normal desteklenmeyen uygulamaları desteklemesi ve yuklmem için lütfen bir yardımcı olun

sizlerden ricam bana ö.m olarak cep numranızı yazıp yollarsanızsa sizleri arayarak daha iyi bilgi almam iin

şimdiden Allah (c.c) Sizlerden Razı Olsun

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
teşekkürler

SHaX

Üye
    Konu Sahibi
Selamun aleykum arakdaslar Ben ne kadarda düzgün okoyup uygulasamda ses kısma+arama tusu+kapatma tuslarına basılı tutsamda hep sıfırlıyor dedğiginiz recovery ekranı gelmiyor benim telefon sürümü 2,2,2 p350 v10c lütfen bana yardım edin tek isteğim 2.3.5 verisyonna yukseltmek ve flash player ile normal desteklenmeyen uygulamaları desteklemesi ve yuklmem için lütfen bir yardımcı olun

sizlerden ricam bana ö.m olarak cep numranızı yazıp yollarsanızsa sizleri arayarak daha iyi bilgi almam iin

şimdiden Allah (c.c) Sizlerden Razı Olsun

Merhaba
Kurtarma ekranını kurabilmeniz için öncelikle
GingerBreak v1.20 Kurulumu (Cihaz Root İşlemi) Başlığı altındakileri yapmanız gerekiyor. bu root işlemi bittikten sonra.
AmonRA-GNM 2.2.1 Özel Kurtarma Ekranı Kurulumu(ROM Yükseltebilmek için gerekli Özel Kurtarma Ekranı): Uyguladıktan sonra ses tuşları ile olan kısım karşınıza gelecektir. sonra romlama işlemini yapabilirsiniz.

ebumucu

ebumucu

Üye
Ben harfiyen uyguladım ve kurtarma ekranı yüklenirken donuyor daha sonra normal açılıyor bütün herşey sıfırlanmış bi şekilde. Sorun nedir acaba