LG L5 Brick Olan Telefonu Düzeltme

Sponsorlu Bağlantılar

folfol322

folfol322

Üye
v20C yi ben upload etmiştim diğer konuda o :D LG Optimus L5 Jelly Bean vs.. Ben bakayım link e tekrar dicem ama şu an internetim ölü durumda :D bu sayfaya girene kadar uyudum dinlendim geri geldim :P :D (tamam abarttım :D )

Son sayfadan başla yeni paylaştım link i :D olmadı Almanya ip girip indirip firmware list ten :)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
ben buldum :)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
sonundaki html yi silersiniz :) telefon fazla kopyalamis :)

enver_techno

enver_techno

Üye
LG bu kdz'yi biraz farklı formatlamış, dolayısıyla ayrıştırma yaparken bilmediğim uzantılar çıktı. Tek çare SFT ile değil de kdz yükleyici ile rom atılabilir. İsterseniz kdz dosyasını upload ederim. :s

(Bu başıma ilk defa geliyor,daha önce çok kdz açtım hiç böyle bir farklılık olmamıştı.)

• Beğen
Tepkiler: technoshark
technoshark

technoshark

Üye
ben yaptım ama 750 MB oldu :S abarttı sft :D

13sefa13

Üye
Çoktandır açmak istediğim konuyu bu gece açmaya karar verdim çünkü gece gece telefonuma rom yükleme hevesiyle bootloader kilidini kırdım ve neredeyse o da beni kırıyordu :) Kilidi kırdıktan sonra telefon en geç 30 saniye sonra resetliyordu kendini. Hatta bir ara kendini bayağı bir aşarak, telefon kapalı halde bilgisayardan şarj oluyorken bile kendine reset atıyordu. İnternetten araştırmalarım sonucu bir kaç ''Kdz Updater'' programı indirdim ama maalesef windows 8 kullanmanın zorluğu burada çıktı. Windows 8 programı desteklemiyor, üstüne üstlük uyumlulukta bile çalıştırmıyordu. Neyse ki bir güncellemeyle onunda üstesinden gelebildim.

Neyse asıl konumuza dönelim. Benim gibi ya da herhangi başka bir sebeple telefonunuz açılmıyor ya da saçma sapan reset atıyorsa telefonunuza yeni bir firmware yüklemeniz gerekiyor. firmware listeleri mevcut. Türkiye için olanı da indirebilirsiniz. Siz bunu indirirken işinize yaracak diğer bir program olan Kdz Updater programını indirin.

Şimdi yapacaklarınızı bir bir sıralayalım;

1- İlk önce telefonumuza ait usb driverları yüklemeliyiz. Onu için bu bağlantıdan .

2- Telefonunuzu kapatıp pilini çıkartın. usb ile bilgisayarınıza bağlayın ve kurtarma modunda açın. Kurtarma moduyla açmak için ses açma+ses kısma+açma/kapama tuşlarına aynı anda basın ve alt ışıklar yanınca elinizi kaldırın.

3- Daha sonra ise kdz updater programını yönetici olarak çalıştırın. Çıkan yerleri fotoğraftaki gibi işaretleyin. İndirdiğiniz firmware dosyasını programın içine atın ve ''launch software update'' e tıklayın. Bu işlem biraz zaman alacaktır. ''Finished'' yazısı çıkana kadar bekleyin. Sonra telefon kendiliğinden başlayacaktır.

Eğer başarısız olursanız; farklı bir firmware dosyası indirerek işlemleri yenileyin. O da olmazsa servis sağlayıcınıza başvurun :)

İyi forumlar :)))

Uploaded with

Konuyu hortlatmış olabilirim ama ocağınıza düştüm.
Driverler dediğiniz sadece bir tane USB driveri var zaten yükledim.
Telefonun bataryasını çıkartıp pcme bağlıyorum fakat şu kurtarma modunu bir türlü açamadım lütfen yardımcı olun.

İyi forumlar.

Mustafa-26

Mustafa-26

Üye
bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar son gelen kdz'de böyle bir sorun oluşuyo maalesef. kurtarma moduna almak için; telefonunuzun pilini çıkartın , ses açma+kısma tuşlarına basarak usb'yi sokun.eğer olmazsa bu kombinasyona birde power tuşunu ekleyin. uzun zamandır kdz yükleme yapmadığım için tam kombinasyonu unuttum. bi kaç denemeden sonra zaten siz de bulabilirsiniz.

kakic

Üye
Ben telefonun türkiye e612 kzd sini yükledim 2. lg yazısında takılıp kaldı. Başka ülke denedim aynı. Lg nin otomatik yapan programınıda yaptm neden olmadı anlamadım hala 2. lg yazısında telefon takılıyor yardım edin lütfen telefon emaneet :(

Fatih.33

Üye
Konuyu hortlatıcam ama recovery menüsünü yanlış yükledim baska bir telefonun menüsünü yükledim. suan download mod açılmıyor. ne yapabilirim

checkmate34

Üye
online olan biri var mı

• Beğen
Tepkiler: Sin007
Sin007

Sin007

Üye
Eline Sağlık Kardaşım

frkanyldz

frkanyldz

Üye
Çoktandır açmak istediğim konuyu bu gece açmaya karar verdim çünkü gece gece telefonuma rom yükleme hevesiyle bootloader kilidini kırdım ve neredeyse o da beni kırıyordu :) Kilidi kırdıktan sonra telefon en geç 30 saniye sonra resetliyordu kendini. Hatta bir ara kendini bayağı bir aşarak, telefon kapalı halde bilgisayardan şarj oluyorken bile kendine reset atıyordu. İnternetten araştırmalarım sonucu bir kaç ''Kdz Updater'' programı indirdim ama maalesef windows 8 kullanmanın zorluğu burada çıktı. Windows 8 programı desteklemiyor, üstüne üstlük uyumlulukta bile çalıştırmıyordu. Neyse ki bir güncellemeyle onunda üstesinden gelebildim.

Neyse asıl konumuza dönelim. Benim gibi ya da herhangi başka bir sebeple telefonunuz açılmıyor ya da saçma sapan reset atıyorsa telefonunuza yeni bir firmware yüklemeniz gerekiyor. firmware listeleri mevcut. Türkiye için olanı da indirebilirsiniz. Siz bunu indirirken işinize yaracak diğer bir program olan Kdz Updater programını indirin.

Şimdi yapacaklarınızı bir bir sıralayalım;

1- İlk önce telefonumuza ait usb driverları yüklemeliyiz. Onu için bu bağlantıdan .

2- Telefonunuzu kapatıp pilini çıkartın. usb ile bilgisayarınıza bağlayın ve kurtarma modunda açın. Kurtarma moduyla açmak için ses açma+ses kısma+açma/kapama tuşlarına aynı anda basın ve alt ışıklar yanınca elinizi kaldırın.

3- Daha sonra ise kdz updater programını yönetici olarak çalıştırın. Çıkan yerleri fotoğraftaki gibi işaretleyin. İndirdiğiniz firmware dosyasını programın içine atın ve ''launch software update'' e tıklayın. Bu işlem biraz zaman alacaktır. ''Finished'' yazısı çıkana kadar bekleyin. Sonra telefon kendiliğinden başlayacaktır.

Eğer başarısız olursanız; farklı bir firmware dosyası indirerek işlemleri yenileyin. O da olmazsa servis sağlayıcınıza başvurun :)

İyi forumlar :)))

Uploaded with
Kardeş ben tele lg home Theme yüklemek için ana ekranın uygulama sını kaldırdım yerine yenibi ana ekran uygulama sı ekledim ama çalışmadı eski ana ekran uygulama sının yedeginide almıştım teli download Mode ye aldım dıriverler falan herşey tamam finished yazısını da gördüm ama hiçbişi değişmedi sadece telin üstündeki root kalktı anaekrana gelmek isteyincede durdu ana ekran diye bi yazı geldi teli nasıl orjinal haline geri getirebilirim yardım edermisin tel e612 şimdiden teşekkürler....

doudoucklou tencere

Üye
merhaba arkadaşlar, bu sitedekileri bugün tesadüfen gördüm ve bnerdem isimli arkadaşa teşekkür ederim. Çünkü dünden beri brick olan telefonu kurtarmanın yollarını arıyordum. Öncelikle cwm konusunda tecrübeli olmayan arkadaşlara bu işleri kesinlikle önermem yol oldukça zahmetli be aradaki prosedürleri atlarsan telefon brick olur. ben sorjinal romda 2 gün giden bataryayı belki daha uzun olur diye cwm 11 yükledim, fakat hem beğenmedim hemde birçok şey çalışmadı pil 1 günü zor gördü, bunun üzerine eski rom a dönmeye karar verdim ama cwm de ne kadar parttion varsa hepsine de wipe dedim... ses açma/kapama ve power a bastığımda dos ekranı ve lnux komutları geliyordu, en son burayı gördüm bnerdem arkadaşımız bataryayı çıkarıp açma kapama tuşlarına basın usb yi takın demiş aynen öyle yaptım ve download progress vs yazdı kdz uploade r i açıp kdz file ı göstererek yükledim ve şu an telefonu kurtardım, çok teşekkür ederim, belki benim durumumda olan vardır diye ayrıntıları da yazayım dedim

turan6099

Üye
merhaba arkadaşlar, bu sitedekileri bugün tesadüfen gördüm ve bnerdem isimli arkadaşa teşekkür ederim. Çünkü dünden beri brick olan telefonu kurtarmanın yollarını arıyordum. Öncelikle cwm konusunda tecrübeli olmayan arkadaşlara bu işleri kesinlikle önermem yol oldukça zahmetli be aradaki prosedürleri atlarsan telefon brick olur. ben sorjinal romda 2 gün giden bataryayı belki daha uzun olur diye cwm 11 yükledim, fakat hem beğenmedim hemde birçok şey çalışmadı pil 1 günü zor gördü, bunun üzerine eski rom a dönmeye karar verdim ama cwm de ne kadar parttion varsa hepsine de wipe dedim... ses açma/kapama ve power a bastığımda dos ekranı ve lnux komutları geliyordu, en son burayı gördüm bnerdem arkadaşımız bataryayı çıkarıp açma kapama tuşlarına basın usb yi takın demiş aynen öyle yaptım ve download progress vs yazdı kdz uploade r i açıp kdz file ı göstererek yükledim ve şu an telefonu kurtardım, çok teşekkür ederim, belki benim durumumda olan vardır diye ayrıntıları da yazayım dedim

merhabalar kdz yi mediafire veya yandex disk e updete etme şandınız varmı kendi sitesinden inmiyor.

Uyksuz

Üye
merhabalar kdz yi mediafire veya yandex disk e updete etme şandınız varmı kendi sitesinden inmiyor.

Dostum E612F ise telefonun Endonezya sürümünü indirip kurabilirsin bende sorunsuz çalıştı.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
arkadaşlar bende model dll msg not found diye bi hata veriyor yardımcı olacak birileri var m ?

deneysim

Üye
Bir yerde görmüştüm ama şimdi bulamıyorum. Telefonu ilk aldığımız güne 4.0.3 sürümüne güncelliyordu. Bunu nasıl yapacağımızı bilen varmı? 4.1.2 jelly bean den 4.0.3 e dönüş.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
4.0.3 ROM unu indir konudaki anlatımla flashla

• Beğen
Tepkiler: deneysim

Üst Alt