LG L5 Brick Olan Telefonu Düzeltme

Sponsorlu Bağlantılar

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
evet devam edin :)

dogusvealp

Üye
Çok teşekkürler bugün gerçekten çok uğraştırdım sizi :)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
sorun değil yeter ki faydalı olabileyim:)

dogusvealp

Üye
herşeyi aynen dediğiniz gibi yaptım 12-13 dk sürdü yüklemesi ama bir hata verdi sürüm yükseldi ama telefon aşırı derecede kasıyor kasıyor

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
hata degil o nornal kurulum oldu merak etmeyin siz. simdi hard reset atin telefonunuza buyuk ihtimalle kasmalar ortadan kalkacaktir

dogusvealp

Üye
hard reset derken format mı yoksa sadece reset mi :)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
reset atin

dogusvealp

Üye
kasma ne yazıkki son bulmuyor... telefonu aldığımdan beri hiç böyle kasmamıştı

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
fabrika ayarlarına geri döndüğünüzde de mi aynı sıkıntı var?

dogusvealp

Üye
fabrika ayarlarına dönmedim reset derken yeniden başlatmak anladım ben fabrika ayarlarına mı döniyim ?

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
evet fabrika ayarlarına dönün. bazı uyuşmazlıklar ortadan kalkacaktır.

dogusvealp

Üye
Çok teşekkür ederim artık sorunsuz ve baya hızlandı telefon. Görsel anlamda birçok iyileşme oldu teşekkürler.

folfol322

folfol322

Üye
Hayata küstüm (-_-) ilk denememde Europe v20B e610 yükledim :D çok da güzel bi Jelly Bean oldu ama bazı sorunlar çıkardı. Mesela kamerayı bi kere kullandım kapattım. 2. ye kullanabilmek için telefona reset atmam gerekiyor. Normalden çok fazla şarj yemeye başladı. Ram'i daha çok kullanıyor falan... Şimdi eski haline getirmek için ilk sürümünde olan v10F e612'yi yüklemeye çalışıyorum ama Ses açma kapama ve Power tuşlarına bastığımda telefon sadece reset atıyor. Telefon tamamen açıkken de denedim bunu ama telefonu resetlemek için 5 saniye bekleyin diyip geri sayıyor ve reset atıyor. Kurtarma Modu'na başka geçiş yolu yok mu ki acep?

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
Hayata küstüm (-_-) ilk denememde Europe v20B e610 yükledim :D çok da güzel bi Jelly Bean oldu ama bazı sorunlar çıkardı. Mesela kamerayı bi kere kullandım kapattım. 2. ye kullanabilmek için telefona reset atmam gerekiyor. Normalden çok fazla şarj yemeye başladı. Ram'i daha çok kullanıyor falan... Şimdi eski haline getirmek için ilk sürümünde olan v10F e612'yi yüklemeye çalışıyorum ama Ses açma kapama ve Power tuşlarına bastığımda telefon sadece reset atıyor. Telefon tamamen açıkken de denedim bunu ama telefonu resetlemek için 5 saniye bekleyin diyip geri sayıyor ve reset atıyor. Kurtarma Modu'na başka geçiş yolu yok mu ki acep?
e610 driveri yuklediniz mi bilgisayariniza? bilgisayar telefonu gormeyince kurtarma moduna gecmeyebilir

folfol322

folfol322

Üye
driverları yükledim, ayrıca LG'nin kendi kurtarma programını da denedim. walaa deli olcam internette araştırmadık yer kalmadı :D servis de yok buralarda :D

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
yurtivi kargoyla ucretsiz yollayabiliyorsunuz :) boyle bir sorun neden olur bilemiyorum.eger ingilizceniz varsa yabanci forumlarda mutlaka vardir.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
xda da kurtarma moduna gecmek icin boyle denilmis: "usbyi takip power tusuna basili tutun. on isiklar yandiginda ses kisma ve acma tuslarina basin." denilmis. bilgisayarim yanimda olmadigi icin deneyemedim. deneyen olupta yazarsaniz sevinirim.

folfol322

folfol322

Üye
Telefonda bi deneme daha yaptım, karşıma çıkan olay;

v10F yi her yüklemeyi denediğimde %4'e geliyor ve takılıp hata veriyor. KDZ Updater'da bu Param=1001 diye bişi olarak geçiyodu sanırım.
ama v20B'yi tekrar yüklediğimde bu sefer sorunsuz yükledi :D nedense v10F'ye geçemiyorum :\ bu arada telefon kurtarma moduna, update e başlarken otomatik geçiyor. Ben v20B'yi kurarken çok uğraşmıştım USB'den bataryasız kurtarma moduna geçmek için. Şimdi o şekilde sadece ard arda reset atıyor :P bu dediğin olayı da denemek istiyorum. İlk Win.7 li pc ye geçtiğimde tekrar denicem :D

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
kurtarma moduna nasil gecti anlayamadim.benim soyledigim yontemle degil mi? daha basit bi yolu mu varmis :)

folfol322

folfol322

Üye
LG'nin kendi yazılımı var. Updater. onu açtığında telefonun TR son sürüm KDZ'sini otomatik indiriyo. Kurmaya başlayacağı zaman telefon açıkken otomatik kurtarma moduna geçiyo :D

Üst Alt