LG L5 Brick Olan Telefonu Düzeltme

Sponsorlu Bağlantılar

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
LG L5 Brick Olan Telefonu Düzeltme
Çoktandır açmak istediğim konuyu bu gece açmaya karar verdim çünkü gece gece telefonuma rom yükleme hevesiyle bootloader kilidini kırdım ve neredeyse o da beni kırıyordu :) Kilidi kırdıktan sonra telefon en geç 30 saniye sonra resetliyordu kendini. Hatta bir ara kendini bayağı bir aşarak, telefon kapalı halde bilgisayardan şarj oluyorken bile kendine reset atıyordu. İnternetten araştırmalarım sonucu bir kaç ''Kdz Updater'' programı indirdim ama maalesef windows 8 kullanmanın zorluğu burada çıktı. Windows 8 programı desteklemiyor, üstüne üstlük uyumlulukta bile çalıştırmıyordu. Neyse ki bir güncellemeyle onunda üstesinden gelebildim.

Neyse asıl konumuza dönelim. Benim gibi ya da herhangi başka bir sebeple telefonunuz açılmıyor ya da saçma sapan reset atıyorsa telefonunuza yeni bir firmware yüklemeniz gerekiyor. firmware listeleri mevcut. Türkiye için olanı da indirebilirsiniz. Siz bunu indirirken işinize yaracak diğer bir program olan Kdz Updater programını indirin.

Şimdi yapacaklarınızı bir bir sıralayalım;

1- İlk önce telefonumuza ait usb driverları yüklemeliyiz. Onu için bu bağlantıdan .

2- Telefonunuzu kapatıp pilini çıkartın. usb ile bilgisayarınıza bağlayın ve kurtarma modunda açın. Kurtarma moduyla açmak için ses açma+ses kısma+açma/kapama tuşlarına aynı anda basın ve alt ışıklar yanınca elinizi kaldırın.

3- Daha sonra ise kdz updater programını yönetici olarak çalıştırın. Çıkan yerleri fotoğraftaki gibi işaretleyin. İndirdiğiniz firmware dosyasını programın içine atın ve ''launch software update'' e tıklayın. Bu işlem biraz zaman alacaktır. ''Finished'' yazısı çıkana kadar bekleyin. Sonra telefon kendiliğinden başlayacaktır.

Eğer başarısız olursanız; farklı bir firmware dosyası indirerek işlemleri yenileyin. O da olmazsa servis sağlayıcınıza başvurun :)

İyi forumlar :)))

Uploaded with

• Beğen
Tepkiler: relentless34, dogusvealp ve technoshark

Ocean258

Ocean258

Üye
@bnerdem L5 ile alakalı arşivlik konuların var eline sağlık

technoshark

technoshark

Üye
Brick olunca aynen acil kurtarma modu yapabilirsiniz. yada flash dosyalarını bularak sft programı ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşım için teşekkürler ;)

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
@bnerdem L5 ile alakalı arşivlik konuların var eline sağlık

evet hepsini bir baslik altinda toplamayi dusunuyorum.kullanici kulubu olarak her seyi bulabilecegimiz bir baslik olabilir.

Ocean258

Ocean258

Üye
evet hepsini bir baslik altinda toplamayi dusunuyorum.kullanici kulubu olarak her seyi bulabilecegimiz bir baslik olabilir.

Onuda iyi düşünmüşsün yapılırsa çok güzel olur.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
ama once bootlader konusunun gecerli olmasi gerek.onu bu gece tekrar deneyecegim.olmazsa yapacak bir sey yok.

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
Brick olunca aynen acil kurtarma modu yapabilirsiniz. yada flash dosyalarını bularak sft programı ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşım için teşekkürler ;)

kdz dosyalarini zor buluyoruz flash dosyalari bulmak daha zor sanki:)

• Beğen
Tepkiler: technoshark

cevdet sunay

Üye
usb dirverı kurdum ama telefonu hala görmüyor pc

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
kurtarma modunda açabiliyor musunuz telefonu?

technoshark

technoshark

Üye
Telefonunuzda şuan nasıl bir görüntü söz konusu ?

cevdet sunay

Üye
kurtarma moduna nasıl gçebilirim telefonu açıyorum ama LG logosu hep yanıp sönüyor hiç açılmıyor

- - - Eklendi - - -

tamam dır hallettim :) açıldı telefon aygıt yöneticisinden usb aygıtları bölümünden bilinmeyen aygıt yazısının üstüne sağ tıklayıp güncelleştir dedim C10 port falan filan bi şey dedi güncelledi kdz updater telefonu gördü en sonunda

sonuç olarak işlem başarıyla tamamlandı :D

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
oo tamamdır üstad. hayırlı olsun ;)

Pro.Leon

Pro.Leon

Üye
Takip.

cevdet sunay

Üye

alperwan

Üye
arkadaslar ben bu kdz updater ile firmware yüklüyordum şanssızlık ya elektrikler gitti bilgisayar kapandı. şimdi telefonu her açtıgımda download modunda açılıyor 3 tane ayrı firmware denedim hepsinde kdz updater yanıt vermiyor. lütfen yardım edin

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
konu güncel...

aliefe1907

Üye
Alperwan kardes sft ile yukle romu.... elindeki kdz dosyasini ayristir sft ile yukle.. konular forumda mevcut

dogusvealp

Üye
2- Telefonunuzu kapatıp pilini çıkartın. usb ile bilgisayarınıza bağlayın ve kurtarma modunda açın. Kurtarma moduyla açmak için ses açma+ses kısma+açma/kapama tuşlarına aynı anda basın ve alt ışıklar yanınca elinizi kaldırın.

Bunu yapınca pil işaretinin yanında ünlem olan bir logo çıkıyo kurtarma modunua alamadım telefonu

bnerdem

bnerdem

Üye
    Konu Sahibi
ses açma ve kapama tuşuna aynı zamanda power tuşuna uzun süre basın ön ışıklar sönecek. tekrar yandığında çekin elinizi açılacaktır. bir kaç denemenizde fayda var. ben bile halen ilk denememde yapamıyorum.

dogusvealp

Üye
Sanıırım başardım.
Download is in progress
Do not disconnect cable

Yazısı çıktı doğru yoldamıyım ?

Üst Alt