LG G3 ' te yaşadığım anormal arıza. Başka yaşayan var mı?

Sponsorlu Bağlantılar

kaptansharp

kaptansharp

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 ' te yaşadığım anormal arıza. Başka yaşayan var mı?
Arkadaşlar telefonum bir kaç gündür kafayı yedi. Net'te dolaşırken bile bir anda kalakalıyor ardından reset atıyor. LG Logosunda takılıyor veya bazen hiç açılmıyor. Açıldığında ise LG logosu çıktıkdan 1-2 saniye sonra ekte bulunan görüntü çıkıyor. Sanki ekran kırıkmış gibi. Önceleri bataryadan sandım ama başka g3 bataryasıyla, şarj aletiyle denedim kar etmedi.Yine aynı.Şarjdayken bile aynısını yapıyor. Hard Format attım bi işe yaramadı . Donanımsal bir arıza gibi gözüküyor.

Telefoncuya götürdüm. Durumu anlattım. Durduk yere herhangi bir zamanda takılma yapıyor ve reset atıyor kafasına göre. Reset atmasına rağmen telefon açılmıyor, LG logosunda takılı kalıyor. Ve bazen de aşağıdaki görüntü gibi görüntüler oluşuyor, dedim. Bana telefonuma root gerektiğini söyledi. Yani yazılımsal dedi. Emin misin abi dedim. Daha önce buna benzer bişeyle karşılaşmıştım dese de bana sorunu tam anlamadı gibi geldi.

Daha önce karşılaşan var mı bu sorunla arkadaşlar rica ediyorum yardım edin.
Kaç gündür araştırmaktan helak oldum. Telefon tamirinden anlayanlar rica ediyorum yardım ediniz.

Son düzenleme:

maybek

Üye
Flash tool üzerinden tekrar orjinal romu kurmayı denesene. Eğer sorun devam ederse servise gönder bence.

kaptansharp

kaptansharp

Üye
    Konu Sahibi
Flash tool üzerinden tekrar orjinal romu kurmayı denesene. Eğer sorun devam ederse servise gönder bence.
Hocam Root'ttur, Rom'dur hiç bilmem de anlamam da. Daha önce de yapılmadı. Telefonun garantisi yok. servise veremem. Telefon tamircisine vericem. O da dediğim gibi root atılacak rom yüklenecek filan dedi ama bence sorun donanımsal.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Isınıyor Mu Acaba? İnternette Bi araştır Sanki Kronik Bişeydi

By_Casparov

By_Casparov

Üye
Garantisi yoksa root atmakta sakınca yok. Sende yaparsın root ve rom kurmayı. Başka rom kurmayı dene

kaptansharp

kaptansharp

Üye
    Konu Sahibi
Isınıyor Mu Acaba? İnternette Bi araştır Sanki Kronik Bişeydi
Aynen hocam, çok aşırı ısınıyor. ısınma geçmediği müddetçe telefonu açamıyorum LG logosunda takılı kalıyor.
Garantisi yoksa root atmakta sakınca yok. Sende yaparsın root ve rom kurmayı. Başka rom kurmayı dene

Hocam root ve rom dan pek anlamam açıkçası. Nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ama telefon çok ısındığında bunu yapıyor. Çok ısındığı için de açılışta takılı kalıyor açılmıyor telefon. anca ısınması geçtiğinde açılıyor. yazılımsaldır belki dedim 3 kez format attım bana mısın demedi. Telefoncu, formatla olmaz dedi root atılacak dedi ama ben onun bu işten anladığını pek sanmıyorum. sen telefonu bize 1 hafta vericen biz araştırıcaz falan filan dedi. Ne yapsam bilmiyorum.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Aynen hocam, çok aşırı ısınıyor. ısınma geçmediği müddetçe telefonu açamıyorum LG logosunda takılı kalıyor.

Hocam root ve rom dan pek anlamam açıkçası. Nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ama telefon çok ısındığında bunu yapıyor. Çok ısındığı için de açılışta takılı kalıyor açılmıyor telefon. anca ısınması geçtiğinde açılıyor. yazılımsaldır belki dedim 3 kez format attım bana mısın demedi. Telefoncu, formatla olmaz dedi root atılacak dedi ama ben onun bu işten anladığını pek sanmıyorum. sen telefonu bize 1 hafta vericen biz araştırıcaz falan filan dedi. Ne yapsam bilmiyorum.
Hard Format At Olmazsa.Belki Telefon Isıdan DOlayı Kitlenyordur.Çok Isıtma Cihazi Zararlı Ne Olur Ne Olmaz.

kaptansharp

kaptansharp

Üye
    Konu Sahibi
Hard Format At Olmazsa.Belki Telefon Isıdan DOlayı Kitlenyordur.Çok Isıtma Cihazi Zararlı Ne Olur Ne Olmaz.
3 kez hard format attım yine de değişen bir şey olmadı. Telefoncuya da bundan bahsettim, formatla olmaz root lazım dedi. Ama bence problem yazılımsal değil donanımsal. Telefoncu yazılımsal diye diretti ama çok anladığını sanmıyorum. telefonu bize vericen 1 hafta bizde kalacak araştırıcaz falan filan dedi ordan anladım.

turancen

turancen

Üye
2 yıla yakın lg g3 kullandım ve bu 2 yıl içinde 3 sefer garantiden yeni cihaz geldi, 3. gelen cihaz lg g4 dü ve geldiği gibi sattım.Gün içinde 2 sefer şarja takmalarmı ararsın, 90 derece ısınmamı ararsın, donması ayrı dert, kasması ayrı dert,kurtuldum vallaha, şimdi j7 prime kullanıyorum, saatlerce oynasanız dahi ne ısınma var nede donma, şarjıda cabası.2 ayı geçecek halen ilk günki gibi çatır çatır çalışıyor. Gidipte dünyanın parasını verip iphone gibi pahalı cihazlar almayın, android dünyası değişti, eskisi gibi yavaş değil artık. mi 5 var, mi 5 plus var, j5 prime, j7 2016, j7 prime, bu cihazlar hem ucuz hemde çok hızlı çalışıyorlar. Artık karar sizlerin.

Dr.Watson

Dr.Watson

Üye
İphone al rahat et

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kaptansharp

kaptansharp

Üye
    Konu Sahibi
2 yıla yakın lg g3 kullandım ve bu 2 yıl içinde 3 sefer garantiden yeni cihaz geldi, 3. gelen cihaz lg g4 dü ve geldiği gibi sattım.Gün içinde 2 sefer şarja takmalarmı ararsın, 90 derece ısınmamı ararsın, donması ayrı dert, kasması ayrı dert,kurtuldum vallaha, şimdi j7 prime kullanıyorum, saatlerce oynasanız dahi ne ısınma var nede donma, şarjıda cabası.2 ayı geçecek halen ilk günki gibi çatır çatır çalışıyor. Gidipte dünyanın parasını verip iphone gibi pahalı cihazlar almayın, android dünyası değişti, eskisi gibi yavaş değil artık. mi 5 var, mi 5 plus var, j5 prime, j7 2016, j7 prime, bu cihazlar hem ucuz hemde çok hızlı çalışıyorlar. Artık karar sizlerin.
Hocam telefonunuz hayırlı olsun tabi ama benim yeni telefon alabilme gibi bir durumum yok malesef. elimdekiyle yetinmem gerekiyor. Onun için de çözüm arıyorum.
İphone al rahat et

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
:) hocam telefon alabilsem sorunu gözardı eder, gider yenisini alırım ama elimde yok.Mecbur bunu yaptıracağız.

turancen

turancen

Üye
Kardeşim tek çözümün var, rot yapıp custom romlardan birini yüklemen, o zaman kafan rahat olur, fulmics 6.7 çıktı şiddetle tavsiye ediyorum bu romu. Bilgi almak istersen yardım edebilirim.

kaptansharp

kaptansharp

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim tek çözümün var, rot yapıp custom romlardan birini yüklemen, o zaman kafan rahat olur, fulmics 6.7 çıktı şiddetle tavsiye ediyorum bu romu. Bilgi almak istersen yardım edebilirim.

Hocam nasıl root yapılır, nasıl custom rom yüklenir bilmiyorum. Ayrıca bu sorunumu düzeltir mi onu da bilmiyorum açıkçası. Az önce bir teknik servisle görüştüm, sizin probleminiz donanımsal dedi. Herkes farklı bir şey diyor ben de anlamadım gitti.

hayalet91

hayalet91

Üye
g3 kullanırken bende de oluyordu. temiz kurulum yaptıktan sonra bir daha karşılaşmadım.

n.tr

Üye
Kendi sorunuma çare ararken defalarca gördüğüm, anlattıklarına ve ekran görüntüsüne bakarak ilk aklıma gelen klasik bootloop hatası. Iyi bi telefoncuya git sıcak havayla işlemciyi güzelce sabitlesin. Telefonda ısınma sorunu olduğu için belli ki işlemcin kendini salmış olmalı.
4 ay geçmiş ama yazmakta fayda gördüm. Zira bu sorunu yaşayan insan sayısı çok fazla.