LG G3 Android 5.0 Kasma Sorunu çözümü nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
LG G3 Android 5.0 Kasma Sorunu çözümü nedir?
Güney Kore kökenli ünlü mobil cihaz üreticisi LG'nin amiral gemisi ve en çok satan modellerinden birisi olarak karşımıza çıkan G3 kasma sorunuyla karşı karşıya. Özellikle Android 5.0 işletim sistemini cihazlarına yükleyenler bu sorun ile birlikte karşılaşırken, güncellemeyi gerçekleştirenlerin önemli bir kısmı da cihazlarında önemli bir performans artışı yaşadığın belirtiliyor.

Kasma sorunu yaşayanların farklı çözümlere başvurması gerekirken, bunlardan birisi olarak karşımıza işletim sisteminin sürümünü düşürmesi gerektiği çıkıyor. Yani işletim sistemi sürümü düşürdüğünüzde sorunun çözüldüğü söyleniyor. Tabi bunu gerçekleştirmeden önce ilk çözüm yolunu yani Clean Master kullanarak cihazın RAM'ini temizlemeni gerektiğini unutmayın.

Sorununuz çözülmediyse ayrıca wipe factory reset ve wipe cache yapın daha sonra ise son olarak RAM temizleme programı kullanıyorsanız bundan vazgeçin.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

turancen

turancen

Üye
Kasma sorunu değilde şarj süresinden şikayetçiyim, android 4.4.4 sürümündeki şarj süresini arar olduk.

wegas23

wegas23

Üye
Aynı sorun bende de var acaba android 6 ya yukseltince bu sorun kalkiyor mu deneyen var mi ?

turancen

turancen

Üye
Android 6 lg g3 de uçak uçak :D şiddetle tavsiye ederim, tabi yüklerken hard format atmanızı öneririm, o zaman asıl hızı göreceksiniz

• Beğen
Tepkiler: wegas23
wegas23

wegas23

Üye
Android 6 lg g3 de uçak uçak :D şiddetle tavsiye ederim, tabi yüklerken hard format atmanızı öneririm, o zaman asıl hızı göreceksiniz
Kardes telefon yeni açıkçası hard format atmaya bile çekiniyorum :D cidden arada o kadar fark ediyor mu ya :D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Kardes telefon yeni açıkçası hard format atmaya bile çekiniyorum :D cidden arada o kadar fark ediyor mu ya :D
Hemde nasil şarj bitmiyor hiçde kasmiyor bi denemen lazim :D telefonumu artık daha çok seviyorum
Hemde nasil şarj bitmiyor hiçde kasmiyor bi denemen lazim :D telefonumu artık daha çok seviyorum

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye

Cidden mi ya bi ram kullaniminin fotosunu cekip koyar misin :D

Cidden mi ya bi ram kullaniminin fotosunu cekip koyar misin :D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Benimki 2gb ve nerdeyse tamamini kullaniyor suan:)
Benimki 2gb ve nerdeyse tamamini kullaniyor suan:)

• Beğen
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
650mb :)

turancen

turancen

Üye
Ortalama o bende 1 gb bulur :) olmazsa android 6 ya guncelleyecem kardes :) lg pc suit ile yapiliyor demi
Şu anda güncelleme Türkiyeye gelmedi, polonyada yayınlandı ve o romu yükledik biz, buraya ota ile gelmesi şubatı bulur, LG Flash Tool 2014 ile yükleniyor.

Burda nasıl kurulur anlattım :D dosyalar videoyu youtube sitede açınca videonun altında mevcut
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: revolt25 ve wegas23
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ortalama o bende 1 gb bulur :) olmazsa android 6 ya guncelleyecem kardes :) lg pc suit ile yapiliyor demi
Yalniz 6 da uygulamalar bellekde dursada doze mode sayesinde calismalari engelleniyor sadece hizli erisim icin tutuluyorlar bence bosuna 5 de bekleme :)

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
Yalniz 6 da uygulamalar bellekde dursada doze mode sayesinde calismalari engelleniyor sadece hizli erisim icin tutuluyorlar bence bosuna 5 de bekleme :)
Guncellemeyi lg pc suit ile yapiyoruz demi :)
Şu anda güncelleme Türkiyeye gelmedi, polonyada yayınlandı ve o romu yükledik biz, buraya ota ile gelmesi şubatı bulur, LG Flash Tool 2014 ile yükleniyor.

Burda nasıl kurulur anlattım :D dosyalar videoyu youtube sitede açınca videonun altında mevcut
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Eyw kardes saol da cihaz daha sifir 4 günlük 2 yil garantisi var ondan dolayi mecbur subatti bekleyecez:D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Buda orjinal zaten :)

• Beğen

Üst Alt