Tavsiye LG G2 Telefonu düşürdüğümden beri sorunlar bitmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 Telefonu düşürdüğümden beri sorunlar bitmiyor
Merhaba arkadaşlar yazı biraz uzun olacak ayrıntılı ve açıklayıcı olsun diye size zahmet olacak ama yardımlarınızı ve tecrübelerinizi bekliyorum.
3,5 yıla yakın lg g2 kullanıyordum hiç sorun olmuyordu ama yaklaşık 1.5 hafta önce dışarıda iken tam da biri ararken o anda ne olduysa telefon elimden fırladı kapaktan çıkarak ekran yüzeye gelecek şekilde kötü düştü sonuç ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyordu otg olmassa işlem yapamıyordum sonra biraz telefoncu aradım güvenilir diye tahmin ettiğim yere teslim ettim ekranı değiştirdiler sıkıntı yoktu dokunmatik felan her şey tamam diyecektim ki 2-3 gün sonra telefonu şarj ettikten 1-2 saat sonra telefon açılmaz oldu bir müddet bekledim sonra açıldı 1 gün daha sorunsuz kullandım ama diğer gün ise yine şarj ettiğimde bu durum daha kötü hale geldi hiç açılmamaya başladı telefon sadece şarj aletini takınca ve bir müddet bekleyince açıldı yine şarj aletini çıkarınca kapanıyordu gittim gene aynı yere bu seferde pili değiştirdiler.Pil telefon tamircisinin dediğine göre hamur gibi olmuştu inşallah başka sorun çıkmaz dedim ki 1 gün bile olmadı telefonu şarj ediyim dedim kendi orijinal adaptörüm ve adamın verdiği usb kablosu ile ağır bir şekilde şarj ediyordu çünkü şöyle bir garip durum var kendimdeki orjinal data kablosu işin tuhafı kendi orijinal adaptör şarj etmiyor yani ediyor gibi de kabloda temassızlık var bende bu yüzden eskiden beri kullandığım yani ekran kırılmadan önce sürekli kullandığım başka bir adaptör+orjinal kablom bu şekilde şarj ediyim dedim bu sefer de hızlı şarj etti.%100 yaptım ve çektim.Bu işin adaptör veya kablo ilgili olacağını zannetmiyorum çünkü ikisininde giriş çıkış değerleri yakın sonundaki A değerli farklı biri 0.5 diğeri 0.3 inputlar output ise: biri 2.1 diğer galiba 18a 1.8 olamaz herhalde(tam okunmuyor)çünkü iki durumda da şarj ederken telefon kendi kendine kapanıyordu ilk olarak adamın verdiği kabloda şarj etmiştim galiba onda da kapandı eminim bunlarla alakası olmaması lazım. Her neyse şarjı fullediğimi demiştim ama yaklaşık iki saat sonra baktım gibi gene telefon açılmaz oldu tık yok.Yine şarj aletine taktım adamın verdiği kablo+orijinal adaptör(gerçekten yavaş şarj ediyor o şekilde)(diğer adaptörü+orjinal kablo taksam da açılırdı ve daha hızlı şarj) öyle açıldı şarj ederken bile belli süre sonra kapanıyor bakalım fişi çekince ne kadar süre sonra kapanacak ve tahmini kablosuz açılmayacak bu döngü böyle devam edecek gibi.Şuan Şimdi pil ne ilgili ne sorun var tam çözemedim şarj aleti ve kablo ne kadar önemli bununla alakası yok diyorum da genede ayrıntılı belirttim bilginiz olsun diye o yüzden ve bu sorunlar çözümü için ne yapmam gerekiyor bir ekran değiştim yaptım başıma bir sürü sorun oldu :) Anakart ile ilgili problem yoktur inşallah.Şimdi telefonu fab. ayarlarına çekiyim diyorum belki yazılımsal tarafları da olabilir diye ona da güvenemiyorum tık diye kapanırsa :D daha daha kötü olur öyle.Sonra olarak G2 gizli menüden 3845#*802# birkaç test yaptım sorun yok gibi gözüküyordu tam olarak orayı da kullanmış değilim orda bildiğiniz bir ayar test varsa bu durumlarla ilgili belirtirseniz sevinirim.

mahmut-kys

mahmut-kys

Üye
    Konu Sahibi
Yok mu yardım edebilecek bu tür sorunu yaşayan?
Telefondaki sorunlar devam ediyor şarj ederken kırmızı ışık yanıp sönüyor ama telefon açılmıyor iki türlü kablo da ve adaptörle denedim.

ibrother

ibrother

Üye
Telefonu sat bence ölmüş o.

• Beğen
Tepkiler: 2463912

Üst Alt