Levente 300 metrelik gökdelen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Levente 300 metrelik gökdelen
Dubai International Properties’in ilk yatırım paketi 500 milyon dolar. Levent’teki eski İETT garajına ‘Dubai Towers İstanbul’ adında 300 metrelik iki kule yapılacak.
İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak projeler yapılması konusunda anlaşma imzalayan Dubai International Properties (DIP) projelerine 500 milyon dolarlık yatırımla başlıyor. DIP’in ilk projesi ‘Dubai Towers İstanbul’ olacak. Proje kapsamında Levent’teki eski İETT garajının olduğu alanda 300 metrelik iki kule yapılacak. 2006 yılında başlayacak projenin 2008 yılına kadar tamamlanması öngörülüyor. Dubai Holding’in şirketteki sermayesi yüzde 80, belediyenin payı ise yüzde 20 ile olacak. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketinin yüzde 49’u İMKB’de halka arz edilecek.

Dubai Internationul Properties İstanbul’daki yatırımlarına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed el Gergawi, Türk ekonomisinin her geçen gün güçlendiğini belirterek, “Büyüme için iyi bir ortam oluşmuştur. İstanbul bu gelişmelerin merkezindeki bir kent. Bu nedenle bu yatırım programını hayata geçirmeye karar verdik” dedi. Gergawi, ortaklık projesinin binlerce istihdamın yaratılmasını sağlayacağına dikkat çekerek, “Ekonomi için de önemli bir yatırım olacak. Proje, çok sağlıklı bir iş ortamı sağlayacak, daha fazla yatırımın gelmesini sağlayacak” diye konuştu.
 


van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
ATV haberde 600 metre denilmişti bu kule için.. :wacko:
 
cllgr

cllgr

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Oct 25 2005, 05:12 PM
ATV haberde 600 metre denilmişti bu kule için.. :wacko:
[post=198920]Quoted post[/post]​
evet bende öyle duymuştum dünyanın en yüksek binaları olacagı söyleniyordu.vazgecdiler heralde 300 mt düşürmüşler.gerci buda cok yüksek ya,ne kadar emniyetlide olsa orada çalışmak istemem.ne olur,ne olmaz. ;)
 

AntiTuk

Üye
300mt neysede 600mt bence imkansız
 

tanzer

Üye
bu proje sayesinde 2000in üzerinde insan iş sahibi olucakmış
 
ibonline

ibonline

Üye
levent gercekte güzel zaten istanbulda yakışsa yakışsa oraya yakısır.
aman umarım depreme dayınıklı olur bizim burda en fazla 8 kata izin var malum deprem bölgesi
 
jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
Trafik sorunu var
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt