Laptopa takacağım ram ile üzerinde bulunan ram'in voltaj farkı sorun olur mu?

Sponsorlu Bağlantılar

hookword

hookword

Üye
    Konu Sahibi
Laptopa takacağım ram ile üzerinde bulunan ram'in voltaj farkı sorun olur mu?
Laptopumun üzerinde 1.35 voltluk samsung marka ram var. Almak istediğim ram 1.50 voltluk Kingston acaba bir sorun çıkar mı?

Ram'lerin diğer bütün değerleri aynıdır.

İyi forumlar, teşekkürler.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yüksek Volt Ama Aslında Kington Hiç Alma Cosair GSkill Filan Al Yüksek Voltaj Hem Pilini Yorar Hemde Cihazini Isıtır Artık O Markayı Unutun Tarihe Gömün Düşük Voltajlı Ramler Kullanın Hızları Aynı Olsun Yeter Kesinlikle Kington Önermem Artık Tarih Oldu

hookword

hookword

Üye
    Konu Sahibi
Yüksek Volt Ama Aslında Kington Hiç Alma Cosair GSkill Filan Al Yüksek Voltaj Hem Pilini Yorar Hemde Cihazini Isıtır Artık O Markayı Unutun Tarihe Gömün Düşük Voltajlı Ramler Kullanın Hızları Aynı Olsun Yeter Kesinlikle Kington Önermem Artık Tarih Oldu
Kingston tercihimin tek sebebi fiyatı. Laptopum Toshiba p50-a-14h ancak üzerindeki hdd'yi söküp yerine sandisk extreme pro 240gb ssd taktım. Bu değişimden gelen voltaj payı ram'i kurtarır mı sizce?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kingston tercihimin tek sebebi fiyatı. Laptopum Toshiba p50-a-14h ancak üzerindeki hdd'yi söküp yerine sandisk extreme pro 240gb ssd taktım. Bu değişimden gelen voltaj payı ram'i kurtarır mı sizce?
Ramler İçin Konuşuyorsan Sanmıyorum Sorun Olacağini Fakat
Arada 6 TL Var

4 GB Buradakiler

Bu İse 8 GB 196 Kağit

hookword

hookword

Üye
    Konu Sahibi

Bunun fiyatı da iyiymiş. Ancak 1.35lik ram fazla yok herhalde bu da 1.50 volt. Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Son bir sorum cl9-cl11 aynı anda takarsak problem yapar mı çok uygun fiyatlı bir ram buldum da ondan soruyorum.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye

Bunun fiyatı da iyiymiş. Ancak 1.35lik ram fazla yok herhalde bu da 1.50 volt. Teşekkür ediyorum yorumlarınız için. Son bir sorum cl9-cl11 aynı anda takarsak problem yapar mı çok uygun fiyatlı bir ram buldum da ondan soruyorum.
Valla Bana Sorarsan İmkanı Yok Derim Bildiğim Kadırıyla MHZleri Farklı İse Yapabilir Ama Vatanda İndirim Oluyor Genelde Takip Et Dahada Düşer Belkide Yada Mağaza Varsa Oradaki Elemanlara Sor Kesinlikle Yardım Ederler Yol Gösterirler Sana Düşük Voltajlı Vardır Diğerlerine Bak Birde

• Beğen
Tepkiler: hookword
hikmet366

hikmet366

Üye
Volt önemli değil mhz uyumluluk önemli

• Beğen
hookword

hookword

Üye
    Konu Sahibi
Fark Etmez Sistem Düşük Donanım HIzından Kullanır Tüm RAMleri

Zaten Aynıdır Onlar Speccy Yi Kur Bak Güzel Program Yazar Orada CL11 CL15 Mi Ney Max Min
Düşük voltajdan kullanılınca performans düşmez mi ya? Low voltage bir ram özelliği gibi anlatılıyor ürün sayfalarında kafam karıştı şimdi. Az gelmesin sonra voltaj?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Düşük voltajdan kullanılınca performans düşmez mi ya? Low voltage bir ram özelliği gibi anlatılıyor ürün sayfalarında kafam karıştı şimdi. Az gelmesin sonra voltaj?
PCde Her Zaman Ne Kadar Düşük VOlt O Kadar İyi Eğer İstersen İleriye Doğruda OC Yapabilirsin 1.3 Volt İken 1.4 1.5 Voltada Çıkartabilirsin Dediğim Gibi Isı Düşerse Hızda Artar Ama Volt Yüksek Isıda Yüksek Bu Sefer Hız Düşer Dediğimi Yapıp Vatan Bilgiyasara Git Daniş Derim Kafana Yatar Alır Dönersin
Tutupta 1.5 Voltluk RAM İle 1.3 Voltluk RAM Aynı OCyi Yemez Ne Olursa Olsun 1.5 Normalde 10 Derece İse 1.3 0 Derecedir Ama OCye Dayarsan 20 ye 10 Olur Değerleri

hookword

hookword

Üye
    Konu Sahibi
PCde Her Zaman Ne Kadar Düşük VOlt O Kadar İyi Eğer İstersen İleriye Doğruda OC Yapabilirsin 1.3 Volt İken 1.4 1.5 Voltada Çıkartabilirsin Dediğim Gibi Isı Düşerse Hızda Artar Ama Volt Yüksek Isıda Yüksek Bu Sefer Hız Düşer Dediğimi Yapıp Vatan Bilgiyasara Git Daniş Derim Kafana Yatar Alır Dönersin
Teşekkürler, vatan bilgisayar yolu gözüktü o zaman.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Teşekkürler, vatan bilgisayar yolu gözüktü o zaman.
Netten Fiyatlari Takip Et Dolara Çokta Bağimli Değil Fiyatlar Hafta Sonunu Bekle Özellikle Düşünce Atla Git Hemen Görüş Al Her Zaman OEM Konusunda En Ucuz En kaliteli Vatandir Bence

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Cl ve mhzler tutsun yeterli
Voltaj ddr3 sabit 1.5v yeterli
İleri düzey overclock yapmayacaksanız farkını hissetmezsiniz
Pili de fazla da tüketmez
Max % 1 veya 2 lik bi değişim olur sadece

• Beğen