Laptop kendini sınırlıyor, nasıl düzeltirim?

Sponsorlu Bağlantılar

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
Laptop kendini sınırlıyor, nasıl düzeltirim?
S.a. Pc birkaç gün önce sorunsuz çalıştrdığı oyunda bugün kasmaya başladı ve sorun şu sanırım pc kendini bir şekilde sonorlıyor. fan hızlanmıyor önceden oyun sırasında farkedilebilecek şekilde hızlanıyordu, fakat sorun fanda değil daha daha önceleri fan temizliği gerektiğinde pc ısınıp kapanıyordu şimdi çok ısınmıyor... Epey uğraşmama rağmen sorunu bulamadım formata da son çare olarak başvurmak istiyorum...pc Win 7 HP Pavilion 5, 6 yıllık bir model.

Bülent872

Bülent872

Üye
Saç kurutmayı al içindeki tozları bi temizle.

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Bülent872
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
As Speccy İle Isı Değerlerine Bakarmısın Fan Hızlraını Filanda Kapatmiş Olabilirsin Açilirken FilanHızlı Dönerler Sonradan Yavaşlarlar Oyundada Yük Binip Isınmaya Başladıklarında İsede Hızlanıp Soğutmaya ÇAlişiyorlar sisteminde ANormal Bir Durum YokBelki Driverları Güncellemeden Gerekebilr Uyumsuzluk Söz Konusu Olabilir

fnldstntn

Üye
    Konu Sahibi
As Speccy İle Isı Değerlerine Bakarmısın Fan Hızlraını Filanda Kapatmiş Olabilirsin Açilirken FilanHızlı Dönerler Sonradan Yavaşlarlar Oyundada Yük Binip Isınmaya Başladıklarında İsede Hızlanıp Soğutmaya ÇAlişiyorlar sisteminde ANormal Bir Durum YokBelki Driverları Güncellemeden Gerekebilr Uyumsuzluk Söz Konusu Olabilir
Sevdan ile baktığımda cpu, gpu 50 derece civarı idi oyun arka planda açıktı. Driverları güncelledim açılışta da fan hızlı dönüyor. Sorun şu yük binmiyor ve oyun kasıyor.

Bülent872

Bülent872

Üye
Gallery Utilets programını bir dene eski kasa pcye hızlansın diye yapardım hep, eski sürüm olsun

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Format Çek Olmazsa Yazılımsalda Olabilir