KPSS'de Tuvalet İzni Verilmeyince Altına Kaçırdı

 • 26 Eylül 2012
 • 373 Okunma
 • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Mersin’de Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans sınavına giren 36 yaşındaki kadın, yönetmelikler gereği tuvalete gitmesine izin verilmeyince sınav sırasında altına kaçırdı.
  Merkez Yenişehir ilçesindeki Şevket Pozcu Lisesi’nde girdiği KPSS ön lisans sınavı sırasında yönetmelikler gereği tuvalete gidemeyince altına kaçıran Taliha Ebru Keskin, sınav sonrası yaşadıklarını gazetecilere anlattı. 36 yaşındaki Keskin, "Sabah 09.30′da KPSS ön lisans sınavına girdim. Saat 10.30′u geçiyordu ve lavabo ihtiyacından dolayı sınavda görevli hocadan yardım istedim. ‘Yasa gereği lavabo ihtiyacına gitmenin yasak olduğunu, çıktığım takdirde sınava giremeyeceğim’ söylendi. Ben de hazırlandığım için sınava devam etme kararı aldım. Yalnız bir süre sonra idrarımı tutamadım ve altıma kaçırdım" dedi.

  O an kendisini çok kötü hissettiğini ve gururunun incindiğini ifade eden Keskin, "Böyle bir şeyi hayvanlar doğada, sokakta yapıyorlar. Bu yasa yönetmelikte olmaması gerekiyor. Bundan 3-4 yıl önce böyle bir yasa yoktu. Öğrenciler ihtiyaçlarını görevliler nezaretinde karşılayabiliyor ve daha sonra sınavlarına devam edebiliyorlardı. Bu yasanın yönetmelikten çıkarılmasını ve öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorum. Bugün ben burada bu sıkıntıyı yaşamış olabilirim. Ama bugün Türkiye’nin dört bir yanında sınava giren birçok öğrenci mağdur olmuştur fakat sesini duyurmamıştır" diye konuştu.
  ‘GEREKİRSE İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE GİDECEĞİM’
  Artık Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (Ösym) seslerini duymasını ve yasada bir düzenleme yapması gerektiğini söyleyen Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mağduriyetin giderilmesini istiyorum. Sınavları öğrenciler terk etmesin. Öğrenciler hayvan gibi sınavda altına kaçırmasın. Ben bu mağduriyetimle ilgili tutanak tutturdum. Bina sorumlusu hoca benden dersliğimi, sınavda görevli öğretmenlerin isimlerini istedi ve tutanak hazırladı. Bunun peşini de bırakmayacağım. Dava açılacaksa açacağım. İnsan Hakları Mahkemesi’ne gidilmesi gerekiyorsa gideceğim. Bu iş çok çirkin bir şey, insanlığa yakışmıyor. Bütün bu güvenlik önlemleri alınıyor. Ama önlemlere rağmen sınav soruları iptal oldu, sınavlar iptal edildi. Sınav soruları kaçırıldı. Yani bütün güvenlik önlemlerine rağmen hiçbir şey değişmedi. Yine insanlar mağdur edildi. Bu mağduriyet giderilmelidir."
   


  Yazan: Kingmortall
 2. lysde de biri pet şişeye işemişti gerçekten bu işler çok abartıldı yani insan heyecanlanıyor istemeden tuvalet ilaç gibi geliyor insana
  benimde son ygs-lys1-lys3-kpss de ne hikmetse karnım acayip gurulduyordu çok utandım valla
   
 3. Bu işleri tek taraflı düşünmemek lazım.tuvalet,şahsi girilen bi yer ve ne olur,neler döner bi tek içerdeki kişi ve Allah bilir.bence tuvalete izin verilmemeli
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 17:54