KPSS'de silgi ve kalem ÖSYM'den

 • 29 Ekim 2010
 • 1500 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Sınava giriş ve kimlik belgesi eline geçmeyen veya kaybeden adaylar, bu hafta içerisinde ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ile ÖSYM bürolarından bu belgelerini ücretsiz yeniden edinebilecekler.

  Sınav, 31 Ekim Pazar günü Türkiye'de 81 il merkezinde ve KKTC'de Lefkoşa'da yapılacak. Toplam 931 binadaki 12 bin 647 salonda düzenlenecek sınava öğretmen adayı 294 bin 909 aday katılacak. Sınavda emniyet görevlisi hariç 40 bin 800 personel görev alacak.

  Saat 09.30'da başlayacak olan sınavda, adaylara 120 soru sorulacak ve 150 dakika süre verilecek.

  İptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda 100 ve üstünde doğru yanıt vererek yüksek puan alan adayların sınava girecekleri yerler il bazında değiştirildi. Bu adaylar, kendileri için belirlenen yeni yerlerde sınava alınacak.

  ÖSYM, sınavla ilgili olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Adaylar, sınav binalarına alınırken, üstleri elle ve dedektörle aranacak. Bina girişlerinde yığılmaya yol açılmaması için adayların sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları öneriliyor.

  Adaylar sınava sadece kendilerine ÖSYM tarafından gönderilmiş olan sınav giriş ve kimlik belgesinin aslı, özel kimlik belgesi ve bir adet vesikalık fotoğraf ile girebilecekler. Özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı ya da pasaport kabul edilecek. Bu belgelerini yanlarında bulundurmayan adaylar gerekçesi ne olursa olsun sınav binalarına kesinlikle alınmayacaklar.

  Adayların sınava girerken üzerlerinde cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, yüzük, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz bulunmayacak. Sınav öncesinde, sınav esnasında ya da sınav sonrasında bina içerisinde cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen adayın sınavı iptal edilecek.

  Adayların sınav binalarına girişinde hiçbir emanet kesinlikle kabul edilmeyeceğinden adaylar çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmeyecekler. Adaylar sınava metal aksesuar içermeyen kıyafetle gelecekler.

  Adayların, sınav salonlarına zamanında alınması ve sınavın zamanında başlaması için en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde hazır bulunmaları gerekiyor.

  Adaylar sadece, kendilerine sınav giriş ve kimlik belgesinde bildirilen binalarda sınava alınacaklarından sınava gelmeden önce sınav yerlerini görmeleri isteniyor.

  Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacak. Her ne sebeple olursa olsun sınav salonundan dışarıya çıkan aday sınav salonuna kesinlikle geri alınmayacak.

  -KALEM, SİLGİ ÖSYM'DEN-

  Adaylar yanlarında kalem, silgi, kalemtıraş, saat ve yiyecek-içecek de getirmeyecek. ÖSYM, sınavın yapılacağı gün adayların kullanması için sıraların üstünde kalem, silgi, kalemtıraş ile su ve şekerlemeyi paketlerin içinde hazır bulunduracak.

  Ayrıca, sınav salonlarına bir duvar saati de konulacak.

  Sınav sonuçları, adayların adreslerine sınav sonuç belgesiyle bildirilecek. Bu belgede adayların teste verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSSP10 puanı yer alacak. Adaylar ayrıca, sınav sonuçlarını internet yoluyla da öğrenebilecekler. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli olacak.

  AA
   


  Yazan: HeiLmasTer®
 2. kalem ve silgi :hmmm ALLAH razı olsun :ehe
   
 3. amin
  Beleşe getirdik xd
   
 4. Verdikleri silgi de silgi amaa haa..
  Kazık gibi,bastır bastır silmiyordu..sinir oldum form yırtılacaktı neredeyse..
   
 5. siLgiden yana derdim yokTu ama kaLemLeri sevmedim.zaTen sınav biTince cıkarken kırdım :D

  ama siLgiyi cebe aTTım guzeL sayıLır zaTen kaybeTmisTim :kop:

  verdikLeri peceTeye afedersnz burnumu siLdm sonra sıra saLLandıgı icin ayagının aLTına koydum =DDD

  kimseyi kemerLe-parayLa sokmadıLar.panToLonum beLimden düsüodu bende bi eLimLe panToLonu TuTup yukarı cekiodum :D cocukLugumu haTırLadım o anda :gul:

  geneL yeTenekTe sorun cıkmaz ama g.küLTür özeLLikLe Tarih biraz zorLadı :)
   
 6. kardeş kpss sınav soruları zor muydu ya da kolay mııdı diye bir konu açar nasçok sevinirim bir buçku yıllık memur olarak söylüyorum bence zordu...

  --------------- Ekleme ---------------

  bilgisayaırmın klavyesi bozuk yazılar yarım yamalak çıkıoyr
   
 7. Bu osym ne yapmaya çalıştığını tam olarak anlamış değilim,
  Bozuk para almadılar; adamın cebi bozuk dolu ise ne yapacak sallasın mı sağa sola. Para ile kopyamı çekilir.
  Anahtar almadılar, adam evinden geldi belki ve başka kimse yok, al abi evimi git soy mu desin başkasına.
  Telefonlara alıştık artık , içeri almasalar da sorun olmaz.
  Adam cüzdanı bile baktı, bi an bunla giremezsiniz diyecek sandım :off: ,
  Osym nin işine akıl sıra ermez diye tedbir amaçlı küçük bi kalem aldım yanıma ama garibimi içeri almadılar.:ağlarım: kalemle adam bıçaklarım diye mi korktular anlamadım. :kop:
  Bu kadar tedbirin ardından içeri girdim ama dışarıda olan tedbir den içeride sanki eser kalmadı, normal hocalar vardı, biri ihtiyar biri orta yaşlı klasik ösym görevlileri.
  Bu kadar tedbirin üstüne ihtiyaçlarımızı karşılayacağını bildiğim için su almadım ama mağalesef ki su verilmeyeceğini görünce hafiften kulak çınlattım.
  Gelelim sorulara , merak edenler Ösymnin sitesinden bi gün sonra sorulara ulaşmıştır, Eyyyyyyyyyyyyyyyy OSYM siz kimi sınav ediyorsun profesörleri mi öğrencilerimi o nasıl soru onlar matematiğin bazı sorularına hiç zaman harcamadım bile, Tükçe soruları her sınavda olduğu gibi , maşallah soru değil roman yazmışlar oku oku bitmiyor, hele bazı soruları 2 hatta 3 kez okumak zorunda bile kaldım ama kafa uçtu bi kere . Sınavın sonunu zor getirdim , bir çok soruya da bakamadım bile. Osym soruları daha hafif ve biraz pratik li yap, sonuçta önümüze verdiğin bir kalem ve bir kağıt vede 1dk.

  Sonuç olarak bu sınav şimdilik pek işime yaramıyor, 2008 KPSS si ile göreve giriyorum ama ileride lazım olacak elbet.
  Son olarak bilmeyenlere hatırlatayım, lise mezunlarının girebileceği son KPSS idi. Herkese hayırlı olması dileğiyle.:op:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 13:16