Kozmatik dükkânın önünden geçerken

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Kozmatik dükkânın önünden geçerken
Kışın soğuk havada evde durmaktan içime artık sıkıntı gelmişti ki can sıkıntısından çarşı pazar gezmeye karar verdim. Gezmek için yine kapalı alanları seçtim. Avm ler de küçük standlar , tanıtım ürünlerine baktım.
İlgi alanıma giren bir kitap satın aldım. Eve doğru giderken küçük bir kozmatik dükkanın önünde bayanın biri ürümüzü denemek istermisiniz gibi bir takım şeyler söyleyip köpük bardaklarda içilen çayı karıştırmak için kullanılan ahşap kaşıga benziyen bir şey uzattı verdiği şey bir parfümün kağıda emdirilmiş numanesiydi üzerinde markası ve parfümün kod numarası yazıyor. Kadın parfümü olduğu için ilgimi cekmedi, bundan çok güzel kitap ayıracı olur diyip şaşkın bakışı altında poşetten kitabı çıkartıp arasına koydum.
Yaşadım olay hayal rüya gibi , sadece 25sn zamanımı ayırdım. Ne zaman o kitabi okusam ayıraç için kullandığım o parfümlü kağıt çubuğun kokusunu aldığında o bayanı hatırlıyorum. Soğuk havada saatlerce ayakta durması, üşümüş titrek sesi , üstü açık solmuş baget ayakkabısı kolu kısa kıyafeti hiç aklımdan çıkmıyor. Her detay sanki yaşamından bir şeyler anlatıyor. O parfum numunesini uzattığında kitabın arsasına koyduğum sıradaki o şaşkın bakışı her aklıma geldiğinde hâlâ gülüyorum.
Sıradan bir günde sıradan bir olay, kitabın arsına koyduğum basit bir kitap ayıracı acaba içinde bir hatırayı barındıran kitap arasında kurutulmuş bir çiçeye mi dönüştü
Hayır hayır o bayanın orda özel olarak pazarlama tekniği için saatlerce o soğukta ayakta durduğunu biliyorum. Hitap şekli diksiyonu tam bir satış elamanı , işi gereyi insanlarla iç içe olan birine farklı duygular besleyemem , zaten o işi yapıyor olması bile bana çok itici geliyor. Bayankar bu tür işte çalışmamalılar. Daha iyi şartlar altında çalışıyor olmasını umud ediyorum. Burada o parfümlü çubuğu hâlâ saklıyorum. Okuduğum kitab da nerde kaldığımı bilmem gerekiyor değil mi

• Beğen
Tepkiler: sempaticafe, Baydırman ve PALA.

PALA.

PALA.

Üye
Yazınızda sürükleyici bir anlatım biçimi var, roman yazıyormusunuz ?

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Roman yazmak bir yana türkçeyi katlediyorum

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
sonu kötü bitmiş

PALA.

PALA.

Üye
Günlük konuşma havasıda bence akıcı bir anlatım.
İçi dolu bir yazıda dil bilgisi kuralı aramam...

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Günlük konuşma havasıda bence akıcı bir anlatım.
İçi dolu bir yazıda dil bilgisi kuralı aramam...
ben de aramam . zaten okumaya kendimi kaptırdığım için yazım kurallarını göremedim bile..

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
ben de aramam . zaten okumaya kendimi kaptırdığım için yazım kurallarını göremedim bile..
Elin ingilizi bizim kadar gramer için kendini sıkmaz. Adam o kadar kuralı düşünürse duygularını anlatamaz...

• Beğen
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
Elin ingilizi bizim kadar gramer için kendini sıkmaz. Adam o kadar kuralı düşünürse duygularını anlatamaz...
konuşurken de aynısı var. mesela; "gidicem" deriz. "gideceğim" dersek bi komik gelir karşı tarafa.

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Haydar adamsın

Baydırman

Baydırman

Moderator