Korsana Hem Hapis Hem Para Cezası..


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bursa’da bandrolsüz CD çoğaltıp satan işyeri sahibine 2 yıl hapis ve 61.5 milyar da para cezası verildi.

Mahkeme cezayı ertelemedi. Karar, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda yapılan son değişikliklerin yürürlüğe girmesinden sonra Bursa’da verilen ilk hapis cezası olma özelliği taşıyor.

Bursa polisinin yaklaşık bir yıl önce gerçekleştirdiği operasyonda, Santral Garaj Gelibolu Sokak’taki bir işyerinde bandrolsüz CD çoğaltıp satan iki kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan işyeri sahibi Murat Y. (29) ile yanında çalışan Kadir T. (23), son kez yargıç karşısına çıktı. Mahkeme, daha önce de aynı suçtan 4 kez yargılanan Murat Y.’ye 2 yıl hapis, 61 bin 664 YTL. de para cezası verdi. Mahkeme, sanığa verilen cezayı ertelemedi. Yargıtay’ın kararı onaması halinde Murat Y. hapse girecek. Karar, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda yapılan değişikliklerin yürürlüğe girmesinden sonra Bursa’da verilen ilk hapis cezası olma özelliği taşıyor.

Aynı davada yargılanan ve suçlamayı reddeden Kadir T.’ye verilen 7 bin YTL. ise sanığın sabıkasız olması nedeniyle tecil edildi. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda yapılan değişikle, yargıç sanığa hapis ve para cezasını birlikte verebiliyor.

<span style="font-size:8pt;line-height:100%"><span style="font-family:Comic Sans Ms">NTVMSNBC</span></span>
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Vay be..


Desenize korsan bitiyor..
 
NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 4 2005, 09&#58;47 PM) [post=221855]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Vay be..


Desenize korsan bitiyor..
[/b][/quote]

malesef
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt