Komik Google Translate Çevirileri | Gir Kopppp

 • 29 Nisan 2011
 • 4165 Okunma
 • 5 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Komik Google Translate Çevirileri :D

  1-) "Serdar Ortaç" Yazın Ve Arkanıza Yaslanın!

  Translate.google.com.tr (Translate.google.com da olur) adresini açıp, Kaynak Dil'i Türkçe, Hedef Dil'i de İngilizce seçin. Ardından (Büyük küçük harf farklılıkları çok önemli, doğru sonuç için bizim yazdığımız gibi yazın) kutucuğa "Serdar Ortaç" yazın ve arkanıza yaslanın! Çeviri sonucu Justin Timberlake!

  < Resmi açmak için tıklayın >


  2-) Şaşırtıcı Gökhan Özen Çevirisi  Google Translate'i açıp "gökhan Özen" (Baştaki "g" ufak olacak) yazarsanız, sıra dışı bir çeviriyle karşı karşıya kalınıyor! Zira Google'a göre Gökhan Özen'in İngilizce'deki karşılığı Jennifer Lopez!  3-) Eğitim Şart Değilmiş!


  İnternet kullanıcıları tarafından tespit edilen bir başka hata da, epeyce ironik. Eğer Kaynak Dil'i İngilizce, Hedef Dil'i Türkçe seçerseniz, kutucuğa "eğitime" yazdığınızda, ilginç bir çeviriyle karşı karşıya kalınıyor. İşte şaşırtıcı bir sonuç:

  4-) Nerede Yaşadığınızdan Emin Olun

  Bakın bu çok önemli. Nerede yaşadığınızdan emin misiniz? Bir de Google'a sorun bakalım ne diyor? Kaynak Dil Türkçe ve Hedef Dil İngilizce konumundayken, şu metni girin: "izmir de yaşıyorum". Bakın, meğerse Londra'da yaşıyormuşsunuz!

  5-) Haluk Bilginer
  Türk tiyatrosunun en önde gelen isimlerinden "Haluk Bilginer"in adını Google Translate'e girdiğinizde, "Hillary Clinton" karşılığını alıyorsunuz!  6-) Kamuran, Ahmet Ve Cemil

  Eğer Google Translate'e "Kamuran" yazarsanız, "Victoria" yanıtını alıyorsunuz. Ahmet ve Cemil isimleri için ise aynı sonuç çıkıyor: John.

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Yorum Yapınız Lütfen :d:

   


  Yazan: Furkan1103
  egecoe, TuRkiShCowboy ve One907 bunu beğendi.
 2. Gerçekten doğru :D ..Güzel tespitler :d:
   
 3. evt :D
   
 4. güzelmiş beğendim :ehe
   
 5. beğenmene sevindim :aha:
   
 6. qüzekmiş :ehe:ehe
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 12:18