Kocaeli'nde sel: 1 kayıp

 • 29 Ekim 2010
 • 363 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Özellikle Gölcük ilçesinde etkili olan yağış sonrası dereler taştı. Hisareyn, İhsaniye ve Yazlık beldelerinde evler ve iş yerleri su altında kaldı. Bölgede çok sayıda araba da sulara gömüldü. Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar önce kepçelerle, sonra zodyak botlarla kurtarıldı.

  Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, akşamdan beri devam eden yağmur sebebiyle çok sayıda evi su bastığını belirterek, "Hisareyn, Yazlık ve İhsaniye dereleri taştı. Bazı vatandaşlarımız evlerinde mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri onları kurtardı. Çok şükür can kaybı yok. Maddi hasar meydana geldi" dedi.

  D 130 karayolunun Başiskele ve Gölcük arasında kalan kısmı tamamen sular altında kalırken, trafik zaman zaman tek şeritten kontrollü olarak veriliyor. Bölgede bulunan pek çok tarım arazisi sular altında kalırken, bir araç muayene istasyonunu da sel suları kapladı. Kartepe ilçesinde kamyonu ile dereye uçan sürücüyü ise sivil savunma ekipleri arıyor. Kandıra ilçesinde Namazgah deresinin taşmasıyla çok sayıda işyeri ve evi su bastı.

  Bu arada, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, il genelinde 29 Ekim törenlerini iptal etti
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 21:18