"klasik"ler sergilendi

 • 24 Ekim 2010
 • 434 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İSTANBUL - "1. Klasik Otomobil Şenliği"nde klasik otomobilleri yarış pistine, Türkan Şoray, İzzet Günay, Mustafa Sağyaşar, Hamit Haskabal ve Rasim Öztekin gibi sinema ve tiyatro oyuncuları ile ses sanatçıları getirdi. Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), Pendik Belediyesi ve Pendik Özel Bölge Hastanesi işbirliğince, sahildeki pazar yerinde düzenlenen şenlikte, 1930'lu yıllardan 1970'li yıllara kadar birçok klasik otomobil, mini bir yarışma ile izlenime sunuldu.
  Şenliğin sponsorları tarafından sanatçılara da birer adet klasik otomobil maketi hediye edildi.
  Bu arada, şenlikte bulunmaktan mutlu olduğunu belirten İzzet Günay, dönemine damgalarını vurmuş klasik otomobillerin, bu tür organizasyonlar ile geleceğe taşındığını, bu geleneğin sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.
  Türkan Şoray da oyunculuk yıllarında kullandığı klasik otomobillerin bugün sergilenmiş olmasının kendisini duygulandırdığını söyledi.
  Şoray, şenlikle nostalji yaşadığını belirterek, ''Film setlerinde yıllarca bu otomobilleri kullandık. O dönemlerde bugünkü gibi karavanlar yoktu. O dönem var olan bir otomobilimizi hem film çekiminde hem de günlük olarak kullanıyorduk. Bugünkü organizasyonda çok duygulandım. İnsanların eski değerlere sahip çıkması örnek alınması gereken bir davranıştır'' dedi.
  Şoray, yıllarca kullandığı ve unutamadığı bir Cadillac'ının olduğunu anlatarak, kendi otomobiliyle Afyon, Çankırı, Diyarbakır gibi Türkiye'nin çok ilinde film çekimine gittiği sözlerine ekledi.
  Öte yandan klasik otomobil sahiplerinin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bağdat Caddesi'nde de gezinti turu düzenleyeceği bildirildi.

  < Resmi açmak için tıklayın >  AA
   


  Yazan: Burak
 2. 2.cide güzel :d:
   
 3. amcamın bakısı yeter :d:
   
 4. :d::d:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 18:37