Kitap Yerine Ruj Taşıyan Üniversiteli Kız Öğrenciler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ymk_41

ymk_41

Üye
    Konu Sahibi
Kitap Yerine Ruj Taşıyan Üniversiteli Kız Öğrenciler
Yunus Emre Kampüsü İİBF’deki kızların sırrı: Kitap yerine ruj

Şu sıra hayatlarında en önem verdikleri şey, bakımlı olmak… Saç, cilt, makyaj, kıyafet, ayakkabı derken her gün neredeyse iki saati kendilerine ayırıyorlar. Biri, “Kendimi bildim bileli kokoşum” derken diğeri, “Kitap almak yerine ruj almayı tercih ederim” diyor. ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) kızları, her zaman bakımlı olmalarıyla dikkat çekiyor. Sabah derslerine dahi son derece bakımlı gelen ve İİBF kantinine podyuma çeviren kız öğrenciler, erkek öğrencilerde merak uyandırıyor. Bununla da kalmıyor, “Bu kızlar hiç mi uyumaz” dedirterek hayret ettiriyorlar. Saç, makyaj ve kıyafetlerine her gün en az bir-iki saat zaman ayıran öğrencileri, İİBF’nin kantininde yakaladık.“Kendimi bildim bileli kokoşum“ Duygu Abrak-İİBF İktisat Bölümü (i.Ö) 2. sınıf: BEN Antalya’dan geldim. Kızlarının bakımlı ve güzel oldukları konusunda fakültenin namını daha önce duymuştum. Hatta arkadaşlarım tam sana göre bir fakülte demişti. Güzelliğimi annem ve babamdan almışım. Yani doğal güzelliğimin farkındayım. Makyaj yaparken yoğunluğu gözlerimden yana kullanıyorum. Fondoten asla sürmem. Saçlarımı kendim yapıyorum, kuaföre gitmiyorum. Çünkü buradaki kuaförleri beğenmiyorum. Ne giyeceğim konusunda fazla düşünmem, istediğim şekilde ve renkte giyiniyorum. Bazen kıyafetlerim abartılı karşılanabiliyor. Benim yapım bu, ben kendimi bildim bileli kokoşum. Ortalama hazırlanma sürem 25 dakika.Ben hep bakımlıyım yaa… Hem bakımlı olmak hem de bakımlı kız görmek hoşuma gidiyor. Fakültemizin kızları da güzelliğe önem veriyor. Kantinimiz podyum gibi maaşallah. Kendi bakımımı kendim yapıyorum. Eğer saçlarımı o gün yapmayacaksam ortalama 2 saat sürüyor. Bizim fakültede kızlar arasında ciddi rekabet oluyor. Kıyafet seçerken zorlanıyorum. Çünkü burada çok fazla alışveriş yapma alanımız olmadığı için aynı kıyafetleri alma olasılığımız artıyor. Bu nedenle diğer kızlarla pişti olmamaya dikkat ederim. Özellikle iki gün üst üste aynı kıyafeti giyen kızlar, kantinde inanılmaz dikkat çekiyor. Her gün farklı giyinmek de önemli bizim fakültede. Bakım benim için önemli. Mesela kitap almam gerekiyor ama rujum yok, tercihimi ruju almaktan yana yaparım. Kız dediğin bakımlı olacak.Ben genelde rahat giyinmeyi tercih ederim. Ancak ruh halim nasıl giyinmem gerektiği konusunda oldukça etkili oluyor. Genelde de bakımlı olmama rağmen fakültede bakımıma daha çok dikkat etmeye başladım. Çünkü ister istemez bir rekabet içine giriyorsunuz. Bana göre bakımlı olmak makyaj yapmak değildir. Örneğin ben kıyafetime göre makyaj yaparım eğer spor ağırlıklı giyindiysem sade makyajdan yanayım. Bence kız dediğin bakımlı olacak. Bizim fakültenin kızları bu konuda oldukça dikkat çekiyor ve ün yapmış. Ancak sınav zamanları bakımımıza özen gösteremiyoruz. Ben genelde sabah kalktığım gibi gelirim. Bakımlı olmak her zaman avantaj olmaya biliyor. Erkek arkadaşınız tarafından bakımlı bir sevgiliye sahip olmak güzel olabilir ama konu aşırı kıskançlığa kadar uzanabiliyor. Ben bu durumu yaşıyorum meselaJ Ama yinede kendime özgüveni yüksek biriyim, eşortman da giyinsem güzel olduğuma inanıyorum.Ben bakımıma her zaman özen gösteririm. Özellikle bizim fakültede bu kadar güzel kız arasında bakımlı olmak şart oluyor. Bu nedenle saçıma, kıyafetime, ayakkabıma özen gösteririm. Her gün ne giyeceğimi saatlerce düşünürüm. Hazırlanmam yaklaşık bir saat sürüyor. Kızlar arasında bir güzellik yarışı olduğunu hissetmek mümkün. Buraya gelen kız, ‘level’ atlıyor. Bakımlarına daha çok dikkat ediyor. Mutlaka bakım konusunda bir evrim geçiriyor. Erkek arkadaşım tarafından topuklu ve kısa etek giyinmem sıkıntı olsa da bakımlı ve güzel olmak hoşuma gidiyor.

kaynak :

x-scarface

x-scarface

Üye
:kop2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt