Kısayol ile belgelere kolayca stil vermek

 • 17 Nisan 2010
 • 408 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Metinleri biçimlendirmede stiller önemli bir rol oynuyor. Ne var ki metinlere stil vermek istediğinizde elinizden klavye-fare düşmüyor.

  Word, her stile bir tuş kombinasyonu atamanıza izin veren bir özellik sunuyor. Bu özelliği sık kullandığınız stiller ile kullanarak, zamandan ve zahmetten kurtulabilirsiniz. Ayarları yapılandırmak için ilk olarak Biçim / Stiller ve Biçimlendirme ayarlarına girin. Word 2007'de stilleri Giriş sekmesi altında bulabilirsiniz.

  Listede istediğiniz stili arayın, üstüne sağ tıklayın ve içerik menüsünden Değiştir komutunu verin. Açılan bir sonraki pencereden Biçim'e ve ardından da Kısayol tuşu seçeneğine tıklayın. Şimdi imlecin girdi alanında olduğunu göreceksiniz.

  İstediğiniz tuş kombinasyonuna basarak stile bir kısayol tuşu atayabilirsiniz. Eğer hali hazırda bu tuşlara bir atama varsa Word siz uyaracaktır. Eğer herhangi bir çakışma varsa, [Backspace] ile verdiğiniz kombinasyonu silebilir ve yeni bir kombinasyon hazırlayabilirsiniz. Her şey tamam olduğunda ise "Ata" komutu ile istediğiniz kombinasyonu atayabilirsiniz.

  Bu işlemi diğer sık kullandığınız stiller için de tekrar ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca [Ctrl]+[Alt] tuşlarını kullanarak boş kombinasyonları tespit edebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: ภคŦเz
  badboimam ve erol17 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
18/01/2019 - 21:33