Kırşehir / Kaman'da 4,5'lik deprem

 • 5 Ekim 2012
 • 381 Okunma
 • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Saat 13.25' te Merkezüssü Kırşehir Kaman olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  < Resmi açmak için tıklayın >

  Kırşehir ve çevresi öğle saatlerinde Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğündeki depremle sallandı.
  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün merkez üssünü Kırşehir’in Kaman İlçesi olarak belirlediği deprem saat 13.25’te meydana geldi. Yerin 4.9 kilometre derinliğinde meydana geldiği için şiddetli hissedilen deprem, Kaman ve çevredeki yerleşim merkezleriyle birlikte Kırşehir’de de şiddetli hissedildi.
  Bölgedeki yerleşim merkezlerinde kısa süreli paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre can kaybı ve hasar oluşmadı.

  "HERHANGİ BİR SIKINTI YOK"

  Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, ilçede meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi.
  Çiftçi, depremin olduğu saatten itibaren belde belediye başkanları ve muhtarlarla görüştüğünü, şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumun kendilerine bildirilmediğini ifade etti.
  Akpınar ilçesine yakın köylerle ilgili araştırmanın devam ettiğini aktaran Çiftçi, “4,5 büyüklüğündeki depremle ilgili şu anda bir sıkıntı yok. Araştırmalarımız devam ediyor” dedi.
  Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu da kendilerine gelen olumsuz bir bilginin olmadığını, belediyeden 3-4 ayrı ekip oluşturduğunu ve mahalleleri dolaştığını dile getirdi.
  Öte yandan, Kırşehir İl Acil Durum ve Afet Müdürlüğü'nden bir ekibin, durum tespiti için Kaman ilçesine hareket ettiği öğrenildi.

  Kaynak

   


  Yazan: Gokcenyrc
 2. 14:17 , 16:48, 16:50 dede artçı depremler oldu..
   
 3. geçmiş olsun Osman'ım
   
 4. amin gökçen abi sadece bizim evde salonun duvar kenarları az birşey çatlamış. Komşunun bacasi uçmuş. Diğer komşu evlerinde çatlarlar var
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 17:15