Haber Kimse çözemedi sebebini Bankadan gelen msj telefonumu çökertti

Sponsorlu Bağlantılar

birtanws

Üye
    Konu Sahibi
Kimse çözemedi sebebini Bankadan gelen msj telefonumu çökertti
Geçen hafta huwie marka telefonuma Akbank neo dan msj geldi msjin gelmesiyle birlikte telefon sürekli kendini resetlemeye aldı her açıldığında banka msji geliyor telefon iki sn içinde kapanıyordu telden kartları çıkardım tekrar açtım yine her açısımda msj geliyor tel kendini resetliyordu kimse bulamadı nedenini bende telefonu değiştirdim xiomi redmi pro aldım dün yine bana akbanktan msj geldi bu telefonda kafayı yedi huwai gibi olmasa da sayfalar kendiginden açılıyor tuslar çalismıyor şuan kimse bulamadı sebebini bankaya arayıp SMS atmayin bana dedim ama hala msj geliyor ve gelen msj telefonu çökertiyor kartı çıkarsam bile msj geliyor ne Turkcell bulabildi ne banka bulabildi sebebini nede teknik servisler ne virüs programı işe yarıyor nede temizleyiciler engelleyemiyorlar gelen msji

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Böyle bir şey ilk defa sizden duyuyorum çok ilgiç geldi :hmmm
Sanırım Hacker'larla başınız dertte biri size kafayı iyi takmış.

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___

birtanws

Üye
    Konu Sahibi
Dedim ya nereye gittiysem kimse çözemedi herkes şaşırdı kaldı kart yokken nasıl msj gelir diyorlar en sonunda hattı iptal edicem

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Dedim ya nereye gittiysem kimse çözemedi herkes şaşırdı kaldı kart yokken nasıl msj gelir diyorlar en sonunda hattı iptal edicem
Kartı bi kere taktığınızda Telefonu ele Geçiriyor olmalı.

_ardaa

_ardaa

Üye
Güvenli modu deneyin, anti virüsler işe yaramaz, denediklerimin arasından tek düzgün ve agresif olan white armor anti virüs onu deneyin birde.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Telefon'u Artık bir kez ele Geçirmişler Antivirüs ve Güvenli Mod'un bir işe yaraycağını sanmıyorum.
En azından Teknik Servis denemiştir.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Uzaktan kontrol olabilir numarayi degiistirse? Sonucta ag uzerinden gelio mesaj

birtanws

Üye
    Konu Sahibi
Aynen herkez hattı değiştir diyor ama 2005 ten beri kullandığım hat değiştirmek istemiyorum virüs programları bi ise yaramıyor hatla alakalı ixaomi şuan kullandığım onda da geldi buda kafayı yedi Huawei sağlam telefonu fabrika ayarlarına donsem de açtığım gibi geliyor du msj hemen kapanıyordu zaten tel sonra değiştirdim bunu aldım bunda da aynı güvenli mod falan bi ise yaramıyor
Hatla alakalı olsa hattı çıkartıyorum yine geliyor yine kapanıyor telefon

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Kartı bir kez taktığınızda Imei No falan ele geçi
Aynen herkez hattı değiştir diyor ama 2005 ten beri kullandığım hat değiştirmek istemiyorum virüs programları bi ise yaramıyor hatla alakalı ixaomi şuan kullandığım onda da geldi buda kafayı yedi Huawei sağlam telefonu fabrika ayarlarına donsem de açtığım gibi geliyor du msj hemen kapanıyordu zaten tel sonra değiştirdim bunu aldım bunda da aynı güvenli mod falan bi ise yaramıyor
Hatla alakalı olsa hattı çıkartıyorum yine geliyor yine kapanıyor telefon
'ya başvurmak lazım :hmmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Telefona girdiğiniz hesapla ilgili de bir durum olabilir, telefonu komple sıfırlayın hafıza kartıda dahil ve yeni bir hesap açarak bunu tekrar deneyin :hmmm

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Sim kart değilse bağlı google hesabı ile alakalı bir durum olabilir. Sim karta virüs atabileceklerini sanmam sıfırlayınca google hesabı ile oturum açmadan devam edin bakalım ne olacak bi sms ile telefona kafayı yedirmek diyince aklıma WhatsApp 'ta bi program yazmışlardı 3000 mi 30.000 tane W harfi yollayınca WhatsApp çöküyor açılmıyordu ona benzer birşey olabilir mi acaba diye düşünüyorum şu an

byAndroid

byAndroid

Üye
Xiaomi nin yazılımında SMS engellemek var. Hangi numaradan mesaj geliyorsa onu engelleyebilirsiniz.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Google hesabı Eklemeden devam edin :oke:

birtanws

Üye
    Konu Sahibi
Şua.telefonu sifirladim msj alımını iptal ettim gelen bişey yok şimdilik ama bı SMS ile telefonun çökmesi çok garip bir olay dinleme yada teli ele geçirme virüsü olabilir mı dedim hep çünkü xiomi de msj geldi mı msjlara girmeme arama yapmama izin vermiyordu hemen atıyordu beni arama veya msj sayfasından gooog girdiğimde sayfa açılır açılmaz donuyordu çok değişik bir virus insalah bidaha gelmez bu aralar siyasi faaliyetlerle uğraşıyorum face'de sayfa falan actim kuvvacilar diye ondan dedim özel bilgilerimemi ulaşmaya çalışıyorlar diye

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Şua.telefonu sifirladim msj alımını iptal ettim gelen bişey yok şimdilik ama bı SMS ile telefonun çökmesi çok garip bir olay dinleme yada teli ele geçirme virüsü olabilir mı dedim hep çünkü xiomi de msj geldi mı msjlara girmeme arama yapmama izin vermiyordu hemen atıyordu beni arama veya msj sayfasından gooog girdiğimde sayfa açılır açılmaz donuyordu çok değişik bir virus insalah bidaha gelmez bu aralar siyasi faaliyetlerle uğraşıyorum face'de sayfa falan actim kuvvacilar diye ondan dedim özel bilgilerimemi ulaşmaya çalışıyorlar diye
Yinede o Telefon pek güvenli sayılmaz. mümkün olduğunca banka işlemi vs. yapmamaya çalışın bilgileriniz güvende olmayabilir :oke:
face'de sayfa falan actim kuvvacilar
Sayfa Bu mudur ?:

birtanws

Üye
    Konu Sahibi
Aynen o sayfa kapattılar sayfayı Facebook abd msj gönderdim falan yeniden actim sonra bende ondan korkuyorum işte sürüyle proje hazirlamistim bi dönem sırf projeleri gündeme getirmek için belediye başkanlığına adaylığımi koymuştum falan fislediler mı acaba diyorum kendimce bugünde bişey dikkatimi çekti telefonun ışığı yanıyor alip teli bakıyorum ne msj var ne gelen bi bildirim ben mı kuruntu yapıyorum acaba diyorum kendi kendime projede büyük aslında grupta yeterli sayıya ulaşınca kuvayi milliye partisini kurmak istiyorum şimdi sitesini falan hazırlıyorum iste tam yoğunlaştığım zamanlarda böyle garip olayların olması mide bulandiriyor iste

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Aynen o sayfa kapattılar sayfayı Facebook abd msj gönderdim falan yeniden actim sonra bende ondan korkuyorum işte sürüyle proje hazirlamistim bi dönem sırf projeleri gündeme getirmek için belediye başkanlığına adaylığımi koymuştum falan fislediler mı acaba diyorum kendimce bugünde bişey dikkatimi çekti telefonun ışığı yanıyor alip teli bakıyorum ne msj var ne gelen bi bildirim ben mı kuruntu yapıyorum acaba diyorum kendi kendime projede büyük aslında grupta yeterli sayıya ulaşınca kuvayi milliye partisini kurmak istiyorum şimdi sitesini falan hazırlıyorum iste tam yoğunlaştığım zamanlarda böyle garip olayların olması mide bulandiriyor iste
:hmmm

mcnpl4

mcnpl4

Üye
Mesajın bildirimi okumamışsınız gibi sürekli karşınıza çıkıyor demek ki. Bence yazılımdan kaynaklı da olabilir ama her türlü veri kaybetmenize yol açabilir bu açıdan epey kötüymüş