Kendi Kendini İmha Eden Sms ( Çapkınlar Için Birebir )


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bir İngiliz şirketi, 40 saniye içinde kendini imha eden "cep mesajı sistemi" geliştirdi... Sistem, çapkınlar ve şirket sırlarıyla ilgili yazışan işadamlarının gözdesi oldu.

Bu mesaj 40 saniyede yok olacak

Cepte silmeyi unuttuğunuz mesajlar için korkmaya gerek kalmadı. Yeni bir sistemle bu mesajlar kendini imha ediyor.

"Görevimiz Tehlike" filmlerinin açılış sahnesidir herkesin aklında en çok kalan. Yeni ajanlık görevi verilen Ethan Hunt'a "Bu mesaj kendini birkaç saniye sonra yok edecek..." der gizemli patron. Bu sistem sonunda gerçek oldu. Filmdeki gibi CD'lerden izlenen video kayıtları için değil tabi. Güncel hayatta daha çok çapkınların işine yarayacak bir iletişim aracı için: cep mesajları, yani SMS'ler... İngiliz şirketi Staellium, kendini 40 saniye içinde imha eden cep telefonu mesajı sistemi geliştirdi. Bu sayede size gelen mesajlar siz unutsanız dahi cep telefonunuzdan bir dakika bile geçmeden silinecek...

İşadamları için

Şirkete başvurup telefon numaranızı kaydettirerek "Stealth Text" adlı sistemden yükletmeniz gerekiyor. Gelen mesajların silinmesini sağlayacağı gibi iş ya da özel hayatınızla ilgili gizli bir SMS'i bu formatta yollayarak güvence altına alabiliyorsunuz... Eskiden sadece alıcının isteğine bağlı olan mesajın saklanma durumu, geliştirilen bu sistem sayesinde artık gönderen tarafından da takip ediliyor. Şirket yetkilileri, sistemlerini daha çok işadamları için geliştirdiklerini söylüyor. Özellikle gizliliğe önem veren ve bilgi alışverişinde bulunan işadamlarının gönül rahatlığıyla mesaj yazabileceğini belirtiyor.

Ajan tipi mesaj

İngiliz gazetelerinde "ajan tipi mesaj" olarak adlandırılan sistem için, alıcı ve göndericinin Staellium firmasına başvurup kayıt yaptırması gerekiyor. Firma yetkilisi Carole Barnum, kendini imha eden mesaj tipinin her kesimden insana hitap ettiğini söylerken, gönderilen mesajların kontrolünün artık göndericide de olmasının öneminin altını çizdi. Barnum, Stealth Text sisteminin istihbarat ajanlarının gizli görevlerde kullandığı metodlardan esinlenerek geliştirildiğini açıkladı. Sistem wap uyumlu telefonlarda çalışırken, mesajlar silindikten sonra orijinal metinler yasalara uygunluk açısından belirli bir süre firma arşivlerinde saklanıyor. Staellium firması yetkilileri bu sistemi e-mail, sesli ve görüntülü mesajlara da uygulamayı planlıyor.

<span style="font-size:8pt;line-height:100%"><span style="font-family:Comic Sans Ms">Sabah</span></span>
 
darkred

darkred

Üye
walla erdal acar için çook iyi bir sistem olmuş.türkiyedeki ilk kullanıcılarından biri olacağına eminim
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Benim işime yaramaz..
 

CannYFoX

Üye
benim kimseden gizlim saklım yok ama güzel bişiymiş.....
 

RockFord Fosgate

Üye
walla mıllet buna guvenıp atar abuk subuk mesajları sonra bı tespıt edılır yanarlar walla1&#33;&#33;&#33;
 
Gokhan43

Gokhan43

Üye
van_hoijdonk gibi işimize yaramaz
 
madhead

madhead

Üye
telefon imha olmasın da... teşekürler kardeşim
 

blackleg

Üye
gizlilik en önemli ilkedir
işe yarasada yaramasada
 

fcinar53

Üye
ya boşverin böyle şeyleri ya (bu arada ne çıkıcakmış bilen varmı? )
 
Gangsta.aLone

Gangsta.aLone

Üye
İşimiz çok iyi desenize Harika fikir gerçekten

Bilgi için te&#036;ekkürler
 
saçma sapan boş bir şey. bakalım daha ne saçmalıklar icat olacak.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt