Kefir için.. uzun ve salkl yaayn.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kefir için.. uzun ve salkl yaayn.

Kefir ; Türklerin 5000 yıllık geleneksel sütten yapılan bir içeceğidir.orta asyadan anadolu topraklarına gelince unuttuğumuz bu içecek
günümüzde bilim adamlarının oldukça ilgisini çekiyor. çünki günümüzde hala kafkasya türklerinin 120 yaşından daha fazla yaşamalarının
sırları araştırılıyor ve büyük etkenin kefir olduğu tespit ediliyor..
peki nedir bu kefir : sütün kefir mayası ile mayalanmış tadı hafif ekşimsi yarı yoğurt kıvamında bir içecektir. içildiği andan itibaren vücuda
verdiği zindelik ve enerjiyi daha binlerce yıl önce atalarımız keşfetmişler ve beslenmelerinde baş köşeye koymuşlardır.
kefirin bu etkisi içersindeki probiyotik bakteri ve mayalardan kaynaklanmaktadır. faydalarını şöyle sıralayabiliriz.

--vücudun direncini arttırır.
--depresyonu azaltır, sakinleştirir.
--radyasyonu nötr haline getiren tek besindir.
--hücre tazeler.
--kemikleri güçlendirir
--kanı temizler, sindirim sistemini düzeltir...

kısacası vücutta akla gelen her türlü fizyolojik bozukluğu düzeltir.

belki gazatelerde görmüşsünüzdür. rusya devlet başkanı Putin' in içtiği tek içecektir.. ülkemizde yılda yaklaşık 200 ton tüketiliyor.
bu rakam sağlıklı bir nesil ve ata içeceğimize sahip çıkmamız için artmalıdır. bir diyet uzmanı olarak eğer sağlıklı, uzun ömürlü,
mutlu olmak istiyorsanız hergün mutlaka kefir içmenizi tavsiye ediyorum.. kefir şu an ülkemizde ege üniversitesinin katkısıyla
Altınkılıç firması tarafından üretilmektedir.. kefiri evde de yapabilirsiniz.. sağlığı ilgilendirdiği için reklama girer diye düşünmeden
aşağıda bu firmanın linkini veriyorum..çok daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz..

cumcum23

Üye
manyak bişşey abi sen nedion biz ailecek hastasıyız kefirin bayaaa da yararı warmış özellikle radyasyonu nötrrlemesi benim ilgimi cezbetti
bide kemikleri sağlamlaştırıyo ya çok yaralı bi içecek

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
tadı süüüppperrrr ben 1-2 kere içmiştim

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
için arkadaşlar için.. kefir bizim içeceğimiz.. Rusyada ilkokullarda çocukların içmesi için kefir dağıtılıyormuş...

cllgr

cllgr

Üye
adını duydumda faydaların bu kadar olduğunu bilmiyordum.bide her yerde yok galiba,marketlerde rastlamadınm ben.yada dikkatli bakmadım,içmek gerek kola içeceğimize bunu içeriz hiç olmazsa.sagol bilgilendirdiğin için.

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Bu mesajın içeriği mevcut değildir.

Epic

Üye
abi migros da falan satılıyormu?

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(Epic &#064; Dec 6 2005, 08&#58;55 PM) [post=223291]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
abi migros da falan satılıyormu?
[/b][/quote]

Migros, tansaş, carrefor, kipa, gima hepsinde satılıyor.. şu an piyasada tek marka var.. 100 marka da olsa faydalı birşey ürettikleri için sonuna kadar desteklerim... afiyet olsun...

midnight

midnight

Üye
Kımız çok içtim de bu Kefir&#39;i ilk defa duyuyorum..
--eğer 120 yaşına kadar yaşarsak,torunlar falan kefir yerine zehir verirler bizden kurtulmak için..

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(midnight &#064; Dec 6 2005, 10&#58;27 PM) [post=223338]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Kımız çok içtim de bu Kefir&#39;i ilk defa duyuyorum..
--eğer 120 yaşına kadar yaşarsak,torunlar falan kefir yerine zehir verirler bizden kurtulmak için..
[/b][/quote]

Torun :

- Dede sen ölmicen mi?

slayer

Üye
tühhh....
bu sabah evde resimdeki cisimden 2 tane vardı.... Bi şeye benzetemedim attım
yarın bi daha alayım bakayım...
120yıl, çok ama....

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
arkadaşlar tabiiki 120 rakamı sizleri özendirmek için abartılmış bir rakam.. ama gerçekten bilim adamları kafkas ve azerbeycanda yaşayan türkleri şu an araştırıyorlar. yaş ortalaması neredeyse 100 hepsinde.. yegane besinleri süt, kefir bal gibi gıdalar...

slayer

Üye
Sadenin Tad&#305; &#304;&#287;reç_&#33;&#33;&#33;&#33;
Kakaolunun Tad&#305; Dahada &#304;&#287;reç.... Sanki yo&#287;urdun içine bi kutu nesquik kat&#305;lm&#305;&#351; gibi...
Muz, çilek ve di&#287;er aromalar&#305; dü&#351;ünemiyorum....

Etkisi olmazsa b&#305;rak&#305;r&#305;m içmeyi, Bunu içmek i&#351;kence.....

a21a

a21a

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(slayer &#064; Dec 11 2005, 08&#58;15 PM) [post=225505]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Sadenin Tadı İğreç_&#33;&#33;&#33;&#33;

[/b][/quote]

bir yanlışlık olmasın... ayran tadında bir şey hatta daha lezzetli.. meyve aromalı olanları pek tavsiye etmem sonuçta aroma.. gerçek meyve değil.. acaba bozuk falan mıydı??

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
<div class='quotetop'></div><div class='quotemain'>Sadenin Tadı İğreç_&#33;&#33;&#33;&#33; [/b][/quote]

yanlış oldu heralde kefir bildiğin ayrandan 1000 kat daha lezzetli ama aromalıları bilemem

slayer

Üye
harbi iğreç... Acı gibi, kıvamı ayranla yoğurt arasında....
bozukmu bilmem... Yarın sitede yoksam; Bozuktur_&#33;&#33;
.....
bozulmasına 1 ay var daha....
iğrenç

S_L_A_Y_E_R

Üye
yok yaw slayer doğru söylüyor bende çay bardagının yarısını zor içtim garip bir tadı var

blackleg

Üye
güzel bişe

tofy

Üye
ben aldım denedim meyvelisini danone ye benziyor tadıı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...