Kaz Tüyü Isı Yalıtım Malzemesi Olarak Kullanılacak

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
    Konu Sahibi
Kaz Tüyü Isı Yalıtım Malzemesi Olarak Kullanılacak
ğdırlı işadamı Cemal Avcı, memleketinde kaz tüyünün işlendiği ısı yalıtım tesisi kurdu. İstanbul'da ısı yalıtım malzemeleri ve imalatı yapan Karslı işadamı Cemal Avcı, 2011 yılında SERKA'ya verdiği projenin sonuçlanmasıyla Iğdır Organize Sanayi Bölgesi’nde kaz tüyünün işlendiği ısı yalıtım tesisini kurdu. Isı yalıtım malzemeleri ve boya imalatı yapan firma, yurt dışına da ihracat yapmayı hedefliyor. İş adamı Avcı, İstanbul’daki laboratuvarlarda test ve analiz çalışmaları devam eden ürün için TÜBİTAK’a başvuruda da bulunacak. Firmanın ayrıca kaz tüylü strafor için de TÜBİTAK’a patent başvurusu yaptığı öğrenildi.

Öte yandan, Iğdır’daki üretim tesisini ziyaret eden SERKA Genel Sekreter Vekili Mehmet Özdoğan ile Iğdır Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Burak Aydoğdu fabrika müdürü Hakan Cereci ile görüştü. SERKA Genel Sekreter Vekili Özdoğan burada yaptığı değerlendirmede, bölge illerinin yatırım açısından giderek önem kazanmaya başladığını vurguladı. Metropollerde bulunan Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Karslı işadamlarının kendi illerine yatırım yapmalarını isteyen Özdoğan, "Yatırımcılarımız ve işadamlarımız bu illerdeki fırsatları değerlendirmelidir. SERKA olarak onlara her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

Üst Alt