Kayserisporlular'ı ayaklandıran olay

 • 7 Kasım 2010
 • 353 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Grup 38 Taraftarlar Derneği basın sözcüsü Mehmet İncialan, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.  Grup 38 Taraftarlar Derneği, Kayserispor'un kuzey tribünü için 2 farklı fiyattan bilet bastırdığını ve toplu olarak sattığını iddia etti.

  Dernek basın sözcüsü Mehmet İncialan, düzenlediği basın toplantısında, Kayserispor yönetiminin Beşiktaş maçında kuzey ve güney tribünleri için 15 liradan, Gençlerbirliği maçı için de 10 liradan bilet sattığını söyledi. Bu maçlarda ayrıca bir grup taraftar için kanuna aykırı olarak indirimli bilet basıldığını ve toplu olarak satıldığı savunan İncialan, şöyle devam etti:

  "Bazı özel taraftarlar için bastırılan biletler, Beşiktaş maçında 7.5 liradan, Gençlerbirliği maçında ise 5 liradan satılmıştır. Piyasaya çıkmayan, gişelerden ya da internetten satın alınamayan bu biletler, bir taraftar grubu tarafından gizlice pazarlanmıştır. Bu uygulama 5149 sayılı kanuna göre suçtur ve Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) yönetmeliklerine de aykırıdır. Bu farklı biletler şuan elimizdedir. Yarın hem Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacak, hem de TFF'ye başvuracağız."
  İncialan, indirimli biletlerin, taraftarlar maça girdikten sonra bazı kişiler tarafından kanıt oluşturmaması için toplanarak imha edildiğini öne sürdü.
  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: tragedie
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
16/01/2019 - 19:27