kasiyer çocukla aramda geçenler, siz ne tepki verirdiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kasiyer çocukla aramda geçenler, siz ne tepki verirdiniz?

gittim marketten alışveriş yaptım sonra kasaya gittiğimde ürünleri geçtikten sonra bana "abisi" dedi. :vur kendisi genç ben de gencim ve sakallarım var. bi anda düşündüm ne alaka diye. :off:sonra cici bebe bisküvisi aldığım aklıma geldi.:emzik: bi de kızlarda vardı. ama kardeşime veya oğluma almış olamaz mıyım bisküviyi?:sinir soruyorum sizlere? :@
geçen sefer de "iyi akşamlar" dediğimde takmamıştı.:grrr: ama bu kez taktı

peki şimdi ben bu markete tekrar gidiyim mi?:duvar2: yoksa gitmiyim mi?:bilmem:
veya bi intikam mı alayım :eller: ya da siz olsanız ne tepki verirdiniz :allalla:

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
gittim marketten alışveriş yaptım sonra kasaya gittiğimde ürünleri geçtikten sonra bana "abisi" dedi. :vur kendisi genç ben de gencim ve sakallarım var. bi anda düşündüm ne alaka diye. :off:sonra cici bebe bisküvisi aldığım aklıma geldi.:emzik: bi de kızlarda vardı. ama kardeşime veya oğluma almış olamaz mıyım bisküviyi?:sinir soruyorum sizlere? :@
geçen sefer de "iyi akşamlar" dediğimde takmamıştı.:grrr: ama bu kez taktı

peki şimdi ben bu markete tekrar gidiyim mi?:duvar2: yoksa gitmiyim mi?:bilmem:
veya bi intikam mı alayım :eller: ya da siz olsanız ne tepki verirdiniz :allalla:
Benden büyük olduğunu düşündüğüm kasiyerler abi diyor bana :zong:

• Beğen
Tepkiler: rear2011
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: rear2011 ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
bana da bazen abi diyorlar da "abisi" ne alaka :allalla: acaba abi diyecekti yanlışlıkla abisi mi dedi :dry:
Sanmıyorum. Kardeşim manasında galiba. Belki de sırf kız var diye uyuzluğuna yapmıştır. Sakal varken abi diyolar garip geliyo. :zong:

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sanmıyorum. Kardeşim manasında galiba. Belki de sırf kız var diye uyuzluğuna yapmıştır. Sakal varken abi diyolar garip geliyo. :zong:
bana da diyorlar :zong: ama benden 5 yaş büyüklere abi demiyorum :ehe

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bi kere teyze abi dedi :ah
En sonda kasiyer kız dedi ya aynı yaştaydı veya bi kaç yaş büyüktü
En mantıklısı kirli sakal :bud:
hem çok yaşlı göstermiyor hem de küçük de göstermiyor. tam ergen kızları etkilemelik :eller:

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Gitmeyiver . Bir işi yapan şahıs o ışin gerektirdiği gibi davranmayıp kendi şahsi olayları için davranış sergiliyorsa o şahsa hiç ıyi gözle bakmam . Yanıma yaklaşsa ona göre ayar veririm .

• Beğen
Tepkiler: rear2011, PALA., Baydırman ve 2 diğerleri
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Gitmeyiver . Bir işi yapan şahıs o ışin gerektirdiği gibi davranmayıp kendi şahsi olayları için davranış sergiliyorsa o şahsa hiç ıyi gözle bakmam . Yanıma yaklaşsa ona göre ayar veririm .
Gayet güzel bir düşünce

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Belki de biz kötü düşündük :zong:

• Beğen
Tepkiler: Gulu Gulu
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Kendini bilmez birinin gereksiz samimiyeti işte.
Ayrıca cicibebeyi kendine de almış olabilirsin, kimi ne ilgilendirir.Ben de zaman zaman alırım, ders çalışırken atıştırmalık iyi gidiyor.
Bu ülkenin bunun gibi saçma sapan, bağnaz birçok kalıplaşmış düşüncesi var, en basit örneği bilgisayar oyunu oynamanın çocuk işi olarak görülmesi, veya bisiklet kullanan yetişkinlerin normal karşılanmaması.

Not: Dünya ülkelerinde akrabalık ilişkileri dışında abi, amca vs. terimler yok.
Fakat Türkiye'de herkesin ağzına yapışmış ağbiiii, aabeeee, emiceeeee, teyzeee...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Symbianist, PALA. ve 2 diğerleri
Baydırman

Baydırman

Moderator
Gulu gulu çıldırdı. İntikam istiyor.

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Belki de biz kötü düşündük :zong:
olabilir :ehe
Kendini bilmez birinin gereksiz samimiyeti işte.
Ayrıca cicibebeyi kendine de almış olabilirsin, kimi ne ilgilendirir.Ben de zaman zaman alırım, ders çalışırken atıştırmalık iyi gidiyor.
Bu ülkenin bunun gibi saçma sapan, bağnaz birçok kalıplaşmış düşüncesi var, en basit örneği bilgisayar oyunu oynamanın çocuk işi olarak görülmesi, veya bisiklet kullanan yetişkinlerin normal karşılanmaması.

Not: Dünya ülkelerinde akrabalık ilişkileri dışında abi, amca vs. terimler yok.
Fakat Türkiye'de herkesin ağzına yapışmış ağbiiii, aabeeee, emiceeeee, teyzeee...
abi amca terimleri büyük ihtimal küçüklükten alıştırılıyordur. bak bu hasan amcan bak bu burak abin gibi

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
olabilir :ehe
abi amca terimleri büyük ihtimal küçüklükten alıştırılıyordur. bak bu hasan amcan bak bu burak abin gibi
Bizim dilimize öyle geçmiş ya. Aslında soyadla hitap güzel olabilir. İsimle hitap edemeyiz yine. :ehe
Bay Öztürk muhteşem :bigstar:

Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
  • Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Esnaf olmak herkesin harcı değildir.
Dürüst ve ahlaklı olmayan kişilerle muhatap olmayın.
O zaman hatasını anlar, ayrıca giden her müşterinin kaybedilmiş bir servet olduğunu da anlar...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, DeV/AsA ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bakkala gidin la :bira:

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Gulu Gulu

Gulu Gulu

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Esnaf olmak herkesin harcı değildir.
Dürüst ve ahlaklı olmayan kişilerle muhatap olmayın.
O zaman hatasını anlar, ayrıca giden her müşterinin kaybedilmiş bir servet olduğunu da anlar...
Evet ama insanlarla ilgilenen çalışanlar için örneğin hastane de randevu veren kişiler için , o kadar insanla uğraşıp saatlerce aynı yerde duruyorlar asabi olabilirler diye düşünürüm.
zengin mi sandın bizi :nono: pardon zaten öyleyim :sirit:

• Beğen

Üst Alt