Kariyerim Gelecek Mi? - Yasemin Sungur

 • 8 Ekim 2013
 • 303 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Kitabın Künyesi

  Kariyerim Gelecek mi?

  Yasemin Sungur
  · Crea Yayıncılık
  · Basım Tarihi : 10 - 2008
  · ISBN : 9786055882150
  · Sayfa Sayısı : 224
  · Etiket Fiyatı : 11.00 TL

  Kariyer koçu Yasemin Sungur'un Kariyer'im Gelecek mi adlı yeni kitabı yayımlandı. Sungur, bu kitapla insanlara geleceklerini nasıl planlayabileceklerini ve buna bağlı olarak kendi kariyerlerini nasıl yaratabileceklerini anlatıyor.
  Kariyer Koçu Yasemin Sungur'un Kariyer'im Gelecek mi? adlı kitabı okuyucularla buluştu. Kariyer koçluğunun yanı sıra iletişim ve marka danışmanı olarak çalışan, kurumsal ve kişisel seminerler veren Sungur, okuyuculara, hayatlarını nasıl planlayacakları ve buna paralel olarak parlak bir kariyeri nasıl elde edecekleri noktasında ışık tutmaya çalışıyor.
  Yasemin Sungur, çeşitli kanallarla ulaştığı kitleyle yetinmeyip daha geniş çevrelere ulaşma isteğinin sonucunda bu kitabı yazmaya karar verdiğini belirtiyor. Sungur, kitabı yazmaktaki amacını ise şu sözlerle açıklıyor: "Amacım, kişilerin kendi gelecekleri hakkında hedefli ve planlı olmaları sağlamak, böylece kendi kariyerlerini kendi elleriyle yaratabileceklerini anlatmak. Kitabımda bunu nasıl yapabileceklerini anlatmaya çalıştım."
  Yazar, kitabı, Kendime Yolculuk, Başarı ve Mutluluk Yolunda Adımlar, Gelecek, Kariyer Yolunda ve İş Yolunda adını verdiği 5 ana başlığa ayırmış. Kitapta, insanın kendisini tanıması için kendisine hangi soruları sorması gerektiği, doğru bildiğimiz yanlışlar, iş yaşamında başarılı olmuş kişilerin kariyer çizgileri, kıssadan hisse niteliği taşıyan özlü hikayeler gibi bir çok konuyu kolay anlaşılan, sade, sıcak ve okuyucuyla etkileşim kurmayı hedefleyen bir dille anlatan Sungur, hedefli başarı ve mutluluk formülünün ana bileşenlerini ise kendini keşfetmek, hayal kurmak, hedef belirlemek, öncelikleri seçmek, eyleme geçmek, sürekli gelişmek, kontrollü olmak, uyum sağlamak ve paylaşmak olarak özetliyor.
   


  Yazan: Doğuş Pertez

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
13/12/2018 - 23:15