Haber Kapanış Ekranınızı Özelleştirin

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Kapanış Ekranınızı Özelleştirin
Yeni eklenen canlı kilit ekranı uygulaması ile birlikte birçok yeni özelliğin kapılarının aralandığı kilit ekranı kapatma işlemi esnasında eski formatına dönüşmekte.

Bugün bir kullanıcı tarafından bulunan özellik ile birlikte yarı saydam görüntüye sahip bir kapanış ekranına sahip olabiliyoruz.

Bunun için yapılması gerekenler ise oldukça basit;

Bing'de yayınlanan render edilmiş bir görseli telefonunuza kayıt etmek
Sonrasında o görseli kilit ekranı olarak ayarlamak.

Hepsi bu.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: saynesim, flutewoddy, PureFood ve 3 diğerleri

luckysleven

luckysleven

Üye
Ozelligin kullanici tarafindan bulunmasi daha cok ilgimi cekti : )

• Beğen
Tepkiler: emz
dakamon

dakamon

Üye
Örnek foto varmı acaba?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
o resimle iligli değil bende de normal bir resim var arada dinamik kilit yerine normal şekilde açıyor ve ana ekran gibi şefaf oluyor aslında bu bir şuanlık hata ama ileride özellik olarak kullanılır mı bilinmez

emz

emz

Üye
Denemeye değer :) Teşekkürler:)

Telgrafla gönderildi. [(L520) - ( İNADINA 512 MB RAM!! --> MS, NOKİA )]

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Ben tam bir şey anlamadım bi görsel var mı ?

İman Gücü ile gönderildi.

q0nzalez

q0nzalez

Üye
keşke sadece kapanma ekranı değilde kilit ekranı esnasında da bu şekilde arkası şeffaf olsa bayağı güzel duruyor

• Beğen
Tepkiler: emz
Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Kullanıcı keşfetmiş,ilginçmiş :)

braayn

braayn

Üye
muhteşem oldu özellike god of war temasını koydum muhteşem .Tşkler

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Kapanış ekranı özelleşse ne olur özelleşmese ne olur? Zaten göründükten birkaç saniye sonra ekran kapanacak. Bu adamlar ne kadar seviyor gereksiz işlerle uğraşmayı anlamadım gitti.

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
braayn

braayn

Üye
Kapanış ekranı özelleşse ne olur özelleşmese ne olur? Zaten göründükten birkaç saniye sonra ekran kapanacak. Bu adamlar ne kadar seviyor gereksiz işlerle uğraşmayı anlamadım gitti.
denemden önce bende öyle düşüüyordum şimdi spidermani koydum kapanırken sanki yukardan örümcek adam kare kutucukların üzerinden gelip telefonu kapatıyor hissi verdi hoş durduk yere bir özelliğinmidir yoksa bir hatamıdır bilinmez ama hoşuma gitti.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Öyle de olsa bir sürü eksik varken böyle şeylerle uğraşmalarına kızıyorum. Müzik player adam gibi iş görmüyor. Mesela müzik dinleyip alta almışım. Sonra ses açma kısma tuşuna basıp yukarıdan inen pencereden çalan şarkı ismine tıklayıp müzik playeri açıyorum. Diyelim ki bir üst menüye gelip başka parça seçimi yapıcam. Geri tuşuna basınca müzik player üst menüye gelmiyor aksine telefon ana ekranına dönüyor. İnternet explorer'da bir sayfa açıyorum rahat okumak için sayfayı büyütüyorum. biraz büyütünce bu sefer yazılar sayfanın dışına taşıyor ve sürekli kaydırmak zorunda kalıyorum. Symbian'da bile sayfayı büyütünce içindeki metinler yeniden boyutlanıp sayfaya göre şekilleniyordu dışarda yazı kalmıyordu. Böyle bir sürü kullanımı etkileyen eksikler varken açılış ekranıyla kapanış ekranıyla filan uğraşmaları hoşuma gitmiyor. Reklam kokan hareketler hep bunlar.

braayn

braayn

Üye
Öyle de olsa bir sürü eksik varken böyle şeylerle uğraşmalarına kızıyorum. Müzik player adam gibi iş görmüyor. Mesela müzik dinleyip alta almışım. Sonra ses açma kısma tuşuna basıp yukarıdan inen pencereden çalan şarkı ismine tıklayıp müzik playeri açıyorum. Diyelim ki bir üst menüye gelip başka parça seçimi yapıcam. Geri tuşuna basınca müzik player üst menüye gelmiyor aksine telefon ana ekranına dönüyor. İnternet explorer'da bir sayfa açıyorum rahat okumak için sayfayı büyütüyorum. biraz büyütünce bu sefer yazılar sayfanın dışına taşıyor ve sürekli kaydırmak zorunda kalıyorum. Symbian'da bile sayfayı büyütünce içindeki metinler yeniden boyutlanıp sayfaya göre şekilleniyordu dışarda yazı kalmıyordu. Böyle bir sürü kullanımı etkileyen eksikler varken açılış ekranıyla kapanış ekranıyla filan uğraşmaları hoşuma gitmiyor. Reklam kokan hareketler hep bunlar.

Müzik player veya video player olayına katılıyorum 2 seneye yakın adam akıllı yapamadılar 2 seneden fazla wp kullanıyorum bu iki playeri güncelleyerek bitiremediler.Explorera gelince ie 11 gayet iyi bi sıkıntı görmedim.Konudaki olaya gelince MS bununla ilgilenmiyor bir kullanıcı keşfedip sunmuş emin ol belkide MS bilmiyordur :) .Eğer bilseydi bir özellikmiş gibi zaten tanıtırlardı.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Müzik player veya video player olayına katılıyorum 2 seneye yakın adam akıllı yapamadılar 2 seneden fazla wp kullanıyorum bu iki playeri güncelleyerek bitiremediler.Explorera gelince ie 11 gayet iyi bi sıkıntı görmedim.Konudaki olaya gelince MS bununla ilgilenmiyor bir kullanıcı keşfedip sunmuş MS emin ol belkide bilmiyordur :) .Eğer bilseydi bir özellikmiş gibi zaten tanıtırlardı.

Doğru diyorsun. Bunu tanıtmak için lansman bile yaparlardı :haha:

windman1981

windman1981

Üye
Bing render edilmiş nedir. Ben anlamadım ve yapamadım. Biraz daha açıklayıcı ve nasıl yapıldığına dair biraz daha detaylı bilgi sunulursa çok iyi olur.

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Bing render edilmiş nedir. Ben anlamadım ve yapamadım. Biraz daha açıklayıcı ve nasıl yapıldığına dair biraz daha detaylı bilgi sunulursa çok iyi olur.

Yapmanız gereken oldukça basit

Bing de yayınlanan işlenmiş yüksek çözünürlük görselleri cihazınıza kayıt ediyorsunuz
Daha sonra galeriye gidip kayıt ettiğiniz resmi kilit ekranı olarak atıyorsunuz. :good:

Cihazınızın bölgesi Amerika ise arama tuşuna basarak bing'e kolayca erişebilirsiniz.

kozmortr

Üye
Bir kaç tane resim veya site paylaşır mısınız

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Serhan

Serhan

Üye
render galatasaray yazdım kullanıyorum süper :)şu çok kötü :
kilit ekranındada siyah çolk kötüğ oluyor :no:

Üst Alt