Kafa Mecmuası 3üncü Sayı çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
Kafa Mecmuası 3üncü Sayı çıktı
bu fanzini ücretsiz dağıtıyoruz. ve olabildiğince cok kişiye ulaştırmaya calışıyoruz.şu an sizden istediğim bu fanzinden birer tane istemeniz. elinize ulaşınca, bunu civarinizdekilere bi fotokopisini cekip dağıtmanızı yada istediğiniz fiyata satmanızı istiyoruz(sizden bi ücret taleb etmiyecem yani para sizde kalacak) eger hakkaten bu fanzini benimserseniz yapacağınız büyük bi güzellik daha var. oda fanzinin 20 tane kadar fotokopisini cekip civarınızdaki büyük bi kitapcıya bırakmak. bu konuda sorun cıkarmıyorlar(adamlara su fiyattan satın diyorsun ve arada bir kontrol ediyorsun.satılmış olanların parasını alıyorsun,tabi ücretsiz dağıtılsında diyebilirsin ama fotokopi parasını cıkarılmalı bence en azından) .tabi istemezsseniz bunu yapmayabilirsiniz de,ama yaparsanız ve fanzini alan kişiye de aynısını yapmasını söylerseniz bu sekilde yayılmış olcak..yani ondan ona,ondan da digerine.bu konuda yapacağınız dier sey msn de kişisel ileti kısmına //KAFA mecmuası 3üncü sayı cıktı// yazabilirsiniz. ve ilgilenenleri bana yönlendirebilirsiniz..ve baska bi güzellik olarak da bu yazıyı takıldığınız forumlara copy+paste (tabi bi iki deişiklik yaparak) yapabilirsiniz. yani sadece msn den soruların sorulması gerektiğini yazarsanız altına uğrasmamış olursunuz. ([email protected])

evet arkadaslar aklıma su an için bunlar geliyor...yorum görüş ve önerilerinizi ve tabi ki yardımlarınızı bekliyorum [email protected] dan ulaşabilirsiniz

volkanik546

volkanik546

Üye
fanzin de ne anlamadım,açıklarmısın...nerden alınıyor?

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
fanzin basit anlamda legal olmaya fotokopi seklinde coğaltılan dergi diyebiliriz. nerden alındığı konusuna gelecek olursak. benden alacaksınız. yani adres vereceksiniz ben de yollıycam.bu kadar

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
ya arkadaslar ne kadar da ilgilisiniz ya.. illa bi vaatte mi bulunmak gerek yardım etmeniz için.. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
saolun yaa

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye

Caine

Caine

Üye
delmiracım zaten seni bekliyordum. avatardaki n-gageleri görünce gelmemen imkansız gibi bişeydi

abi biraz daha bi açıklasan yaaa valla çok iyi olur. peki bu dergiyi ücretsiz ve menfaatsiz dağıtmak sana ne işe yarar, bize getirisi nedir. az daha detaylar verirsen memnun olurum. tşkler şimdiden

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(DeLmIrA &#064; Dec 20 2005, 09&#58;35 PM) [post=232089]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

eyvallah...

abi su sekilde ac&#305;kl&#305;yay&#305;m bu fanzini alman&#305;z&#305;n maddi anlamda bana bi getirisi yok, olamaz da, okursan&#305;z size de maddi anlamda bi fayda sa&#287;lamaz ya abi mesela edebi yada mizahi bi dergiyi neden al&#305;rs&#305;n. okursun bilgilenirsin eglenirsin zaman geçirirsin falan.amaç bu. i&#351;in biz taraf&#305;na gelecek olursak bu fanzinin üçüncü say&#305;s&#305; ilk iki say&#305; erzurumda yap&#305;lm&#305;&#351;t&#305;,ikinci say&#305;dan sonra bi sürü olay oldu fanzin yüzünden.epey bi süre ara verdik.sonra gecen sene ba&#351;lar&#305;nda tekrar yapal&#305;m dedik ve ba&#351;lad&#305;k. bizim ac&#305;m&#305;zdan tek sebep bi &#351;eyleri yapm&#305;&#351; olmak ve bunu insanlara duyurmak. çünkü bu güzel bi &#351;ey yani altkültüre hitab eden ama kaliteden ödün vermeyen bi fanzin (fotokopi olu&#351;u sizi yan&#305;ltmas&#305;n) di&#287;er mesajlar&#305;mda vermedi&#287;im daha do&#287;rusu unuttu&#287;um bi bilgi: fanzinde tam ortada yani ç&#305;kartabilece&#287;iniz sekilde yerle&#351;tirilmi&#351; 12 sayfal&#305;k bi çizroman ( çizgi öykü desek daha do&#287;ru olur ) var. senaryosu kurgusu ve çizimi bize ait.

bu alman&#305;z&#305; istememdeki bi di&#287;er amaç da eme&#287;imin takdir gördü&#287;ünü görmek. neyse cok yazd&#305;m galiba. sorusu olan varsa lütfen sorsun, tekrar te&#351;ekkürler..

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
evet arkada&#351;lar eminim ki bi ço&#287;unuz kargo teslimat geyi&#287;ine/zahmetine girmek istemedi&#287;inizden ilgi göstermediniz.i&#351;te bu yüzden fanzini pdf format&#305;na cevirim upload ettik.maksat daha cok ki&#351;iye ula&#351;s&#305;n. &#351;unu belirteyim ki,içerde tek kelime reklam yoktur. yani tek kuru&#351; kazanm&#305;yom bundan.sadece seviyorum o yüzden.

peki ne variçinde :toplam 52 sayfa. direct ve opeth röportaj&#305; var ayr&#305;ca içerde çizimleri senaryosu ve kurgusu bize ait olan 12 sayfal&#305;k bi çizgiroman var. korsan yay&#305;nc&#305;l&#305;k ve kült film, &#351;izofreni üzerine denemeler var ve tabi bunlar&#305;n d&#305;&#351;&#305;nda da bir sürü deneme ve &#351;iir var. olaylara farkl&#305; ac&#305;lardan bak&#305;lm&#305;s mizah unsurlar&#305; var. tabi zaman zaman sivri bi dili var. eglenceli bi fanzin (asl&#305;nda tam fanzin mant&#305;&#287;&#305;na oturmad&#305;,yani fanzin dedi&#287;in kag&#305;t olur ama...) sonucta bi ücret taleb etmiyoruz sadece okuyun ha beyler bi de bi&#351;i daha istiycem sizden: piyasada takip etti&#287;iniz yerlerede linki verirseniz sevinirim. ve eger naz&#305;n&#305;n&#305;z gecti&#287;i site/siteler varsa bu site ana sayfas&#305;nda reklam yapt&#305;r&#305;rsan&#305;z cok hay&#305;r duam&#305; al&#305;rs&#305;n&#305;z valla. yani bu cok zor bi&#351;i diil heralde, en az&#305;ndan emege sayg&#305; için.
sorusu olan olursa burdan yada pm den yada msnden cevaplama haz&#305;r&#305;m..&#351;imdiden te&#351;ekkürler

<span style="color:Green">sak&#305;ncal&#305; içerik</span>

eger sayfada sorun olursa teki linke sa&#287; t&#305;klay&#305;p hedefi farkl&#305; kaydet diyerek indirebilirsiniz..

jackjack

jackjack

Üye
arkadaşım gerçekten çok büyük emek harcamışsınız. derginin formatı çok hoşuma gitti özellikle korsan la ilgili yazınızı çok beğendim. izlenmesi gereken filmler listesini aramaya başladım bile. ayrıca K.iskender favori yazarlarımdan biridir onun içinde çok teşekkür ederim. son, 5 yaşındaki bi çocuktan nasıl öyle fikir ve düşünceler çıkmış gerçekten çok hayret verici tekrar emeklerinize sağlık 4. sayıyı sabırsızlıkla bekliyoruz dostum. başarılar.

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
saol,sonunda biri yorum yaptı. gözlerim acık giecektim valla. neyse.. korsan yazısı su an kapalı olan sinefil.org adlı sinema sitesindeki bu konuyla ilgili mesajlardan derlenerek ve de kendi yorumumuzu katarak yazdık. o 5 yasındaki kıza ben de cok sasırdım ama bizzat benim arkadasımın yegeni ve hakkaten dediğin gibi bi cok yetişkinin bile akıl edemeyeceği seyler tabi cocukca cümlelerle k.iskender benim de epey tuttuğum bi yazardır tabi sadece edebi anlamda&#33;&#33; umarım 4ncü sayıyı da cıkarırız. ilgin için cok teşekkürler. bu arada arkadaslar eger 4ncü sayı için şimdiden yazı toplamaya başladım. yazının kafamecmuası4te olmasını isteyen varsa benle irtibata geçebilir..

selmanbiyik

Üye
Merhabalar;

Cenk, ne yapmışsın ortalığı dağıtmışsın gözlerim yaşardı valla. sevindim mes&#39;ud oldum bunca çabandan saol yani. durun yaaaa. ben kendimi tanıtmadım.

kendim: cenkin avaz avaz bağırıpta okuyun dediği fanzini çıkartan iki kişiden biriyim. (lan cenk iyi iş çıkarmışız valla ) acayip uğraştık valla. özellikle o 52 sayfalık yazıyı bir araya getirmek çok zordu. sonrada sabahlayıp 52 sayfanın tasarımını yapmak (tasarımları ben yaptım, hobaa reklam ) terazi burcuyum bu yüzden böyle garip yazıyorum

şimdi geyik tarafımı bir kenara bırakırsak.

ilginiz için cidden teşekkür etmek istiyorum arkadaşlar. dört kişi başladığımız yola, cenki ile beraber ancak iki kişi devam edebiliyoruz. (cenke acayip teşekkürler ediyorum. hiçbir şeyini esirgemedi kafa mecmuası için.) ortaya bir dergi çıkardık, amaç sadece birşeyler yapmaktı. iyi oldu biz sevdik en azından. ama belki bizim haricimizde de sevenler olur diyerek ortalıkta avaz avaz reklam yapıyoruz. okuyun, hoşunuza giden birşeyler olursa daha bunun dördüncü sayısı da çıkar. yolayın bir araştırmanızı bir yazınızı, beraber değerlendirelim. sizde bu işin içinde bir yer edinmiş olun. ne bileyim işte. iyidir böyle şeyler yapmak. aksiyon olsun hayatta.

kafa mecmuasnın birinci kuralı, kafa mecmuası hakkında konuşmaktır.
kafa mecmuasının ikinci kuralı, kafa mecmuası hakkınsda herkesle konuşmaktır.
kafa mecmuasının üçüncü kuralı................................ (yok yaa bu kötü oldu.)

maxicep mekanı sakinleri, tekrardan teşekkürler ilginize.
NOT: bu arada ufak bi reklamcık daha. yakında adresinden yayına başlayacağız. domain&#39;i aldık dnsler açılsın. siteyi hazırlayıp, iki hafta kadar sonra yayındayız umarım. orada eski sayıları da yayınlayacağız .pdf formatında. ama eski sayıların hazırlanması biraz zaman alacak sanırım (yaklaşık 1 - 1.5 ay kadar. kusura bakmayın.)

Saygılar.
Selman BIYIK

neoki

neoki

Üye
daha okumadım indirmeye başladım ama şimdiden tebrik etmek geldi içimden okuduktan sonrada yorumlarımı yazarım... sizingibiler olunca insan kendini boş hissediyor

S1FR3K1R1C1

Üye
Saol kardeş ßenim ihtiyacım yohk

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(neoki &#064; Dec 29 2005, 05&#58;40 AM) [post=239983]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
daha okumadım indirmeye başladım ama şimdiden tebrik etmek geldi içimden okuduktan sonrada yorumlarımı yazarım... sizingibiler olunca insan kendini boş hissediyor
[/b][/quote]

valla saolasın,yorumlarını/yorumnlarınızı ,iyi yada kötü eleştirilerini/eleştirilerinizi hep beklerim

<div class='quotetop'>(hackercihan &#064; Dec 29 2005, 07&#58;55 AM) [post=239985]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Saol kardeş ßenim ihtiyacım yohk
[/b][/quote]

ya kardeş ihtiyaç meselesi değil ki... baska bi ilgi alanı , hoş bi şey bence. bi dene derim. ama tabi yine dew senin bileceğin iş.

yitik savaşçı

Üye
Kendi içinde tutarsız bir çalışma... Savaşa hayır demek için dini içerik kullanırken; aynı zamanda vahşet ve erotizm kokan çizimler yayınlanmış...

Kesinlikle yaş sınırı getirilmesi gerek.

Psikolojisi bozuk, bunalımlı olan kişilerin indirmemesi gerek. Aksi halde kötü sonuçlara neden olabilir.

----

Farklı olma çabasının gözlendiği çalışma aslında insana zarar verici boyutta...

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
epey sert bi eleştiri olmus,saol
mecmuanın adına bakacak olursanız kafa..yani kafasına göre takılıyor,isim burdan geliyor zaten. ve bence abarttığın kadar da diil ama o çizgiroman konusunda gelirsem hakkaten zor bi çalışma yani insanı derinden etkileyebiliyor..

yorumun için saol.

jackjack

jackjack

Üye
bence 4. sayı kesinlikle çıkmalı ama tabiki bu yorumlarda göz önüne alınmalı. ben şahsen bişeyler yazıp yollamayı düşünüyorum. tekrar ellerinize sağlık.

climax

Üye
indirip hızlı bi şekilde göz gezdirdim..gerçekten ilginç ve başarılı

cenkozgen

cenkozgen

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar ikinize de teşekkürler. ve jackjack yazını beklerim ve tabi isteyen herkesin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...