Kadın Basketbolcuların Derdi Büyük

Sponsorlu Bağlantılar

Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Kadın Basketbolcuların Derdi Büyük
Kadın basketbolcuların derdi büyük! "Erkeksi formalardan bıktık, vücudumuza oturan forma istiyoruz!"
<div align="center"></div>
Dize kadar inen bol şort ve uzun tişörtten oluşan formalarını sevmeyen kadın basketbolcular, maçlarda da güzel görünmek istiyor. Bu rahatsızlığı dile getiren Beşiktaşlı oyuncu Gülşah Akkaya&#39;yı Basketbol Bayan Milli Takım Menajeri Mihriban Oğuz da destekliyor.

&#39;Vücuda oturan forma istiyoruz&#39;


Kadın basketbolcular formalarının erkeksi olmasından yakınıyor. Genç sporculara göre kıyafetler daha dar ve kısa olursa maçlara ilgi artacak.

Dize kadar inen bol şort ve uzun tişörtten oluşan formalarını sevmeyen kadın basketbolcular, maçlarda da güzel görünmek istiyor. Bu rahatsızlığı dile getiren Beşiktaşlı oyuncu Gülşah Akkaya&#39;yı Basketbol Bayan Milli Takım Menajeri Mihriban Oğuz da destekliyor.

İri gösteriyor
Milli basketbolcu Yasemin Horasan "Üstler dar olmalı ve vücuda oturmalı" derken FB&#39;li Nilay Yiğit ise formaların iri göstermesinden şikayetçi.

Erkeksi forma istemiyoruz

Formalarının kendilerini erkeksi göstermesinden yakınan bayan basketbolcular, dar kısa ve vücuda oturan formalar istiyor. Milli Takım Menajeri Mihriban Oğuz da bunun için uğraştıklarını söylüyor.

Güçlü bir vücut ve fiziksel mücadele gerektiren bazı spor dallarının kadınları sert gösterdiği, hatta bu yüzden onlara yakışmadığı söylenir. Basketbol da bu sporlardan biri... Ancak bayan basketbolcular bu görüşe katılmıyor; onlar kendilerini erkeksi gösterenin basketbol değil, formaları olduğunu söylüyor. Bu yüzden olsa gerek, dizlerine kadar inen bol şort ve uzun, bol, kolsuz tişörtten oluşan formalarını hiç beğenmiyorlar. Sahada da olsa güzel görünmek ve bu yüzden de kadınsı hatlarını ortaya çıkaracak formalar giymek istiyorlar. Bayan basketbolcuların formalarından rahatsız olduklarını milli basketbolcu Gülşah Akkaya ile yaptığımız röportaj sırasında öğrendik. Türkiye&#39;nin en başarılı bayan basketbolcularından olan, Amerika, Yunanistan ve İsrail takımlarında oynayan, şimdi de Beşiktaş&#39;ta görev yapan milli sporcu Akkaya, "Ben, beni güzel gösterecek dar forma giymek istiyorum" deyince açıkçası şaşırdık. Kendisinden bu konuyu biraz açmasını istedik. O da şu yanıtı verdi: "Bayan basketbolcuların erkeksi göründüğü eleştirileri benim de sık sık kulağıma geliyor. Ancak bu tamamen formayla ilgili bir durum. Forma yüzünden feminen görünmüyoruz. Formalarımızdan hiç memnun değiliz. Mayo, tayt ve dar forma giyilen ülkeler var. Örneğin Avustralya takımları mayo ile maçlara çıkıyor. Brezilya&#39;da tayt giyiliyor. İtalyanlar&#39;ın dar şort ve tişörtü de çok güzel."

AMERİKAN TARZI OUT
Forma konusunun gerek milli takımda gerekse kulüplerinde kendi aralarında sık sık konuşulduğunu dile getiren basketbolcu, "Biz de dar formalar giymek istiyoruz, bu isteğimizi de kulüp yöneticilerimize aktardık" diyor. Formaların değişmesiyle maçlara ilginin artacağını da vurgulayan Akkaya, "Gerçi Türkiye&#39;de spor kültürü tam olarak oturmuş değil, o yüzden önce bazı insanlar belki basketbol izlemeye gelmeyecektir. Ama üçbeş defa maça geldikten sonra spor kültürü oturacak ve sonra dar forma giymişsiniz, bol forma giymişsiniz hiç fark etmeyecek" diyerek düşüncelerini aktarıyor. Basketbol Bayan Milli Takımı Menajeri Mihriban Oğuz&#39;un bu konuda ne düşündüğünü merak ediyoruz. Kendisinin de aynı fikirde olduğunu belirten Oğuz, "Biz de değişmesini istiyoruz" diyor ve ekliyor, "Türkiye&#39;de 1970&#39;lerden önce bayan basketbolcuların formaları daha dardı. Ama zamanla boylar uzadı, bollaştı. Bunlar aslında Amerikan tarzı. Şimdi yeniden değişiyor. Mayo veya tayt değil ama İtalyan takımının giydiği dar şort ve bedene oturan üstten oluşan forması çok daha iyi." Bugünkü formaların kadın fiziğinin güzelliğini örttüğünü savunan Oğuz bir de müjde veriyor; "Milli takımın forma sponsoru Adidas. Onlarla takım formasını değiştirmek için görüşme halindeyiz. Önümüzdeki yıl millilerimiz kendilerini güzel gösterecek, farklı ve estetik bir forma giyecekler."
 


slayer

Üye
evet, bizde kızların dar forma giymesini istiyoruz voleybolcularınki gibi olursa süper olur....
 
cllgr

cllgr

Üye
maçlara ilgi çekmenin yolunu bulmuşlar.alan razı,veren razı,bayanların ilgi çekmek doğalarında var.
 

Nike

Üye
Evet Bayan Basketbolcular dar forma giysin onlara daha çok yakışır
 
darkred

darkred

Üye
biz erkek milletine öyle dar forma giydirseler kimse basket oynayamaz walla.ama kadınların bu ısrari nie anlamadım ama dar forma yakışır tabi destekliyoruzz
 
van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Haklılar..
 
abuvice

abuvice

Üye
haklılar hemde çok
 
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
dar forma için eylem yapalım
 
darkred

darkred

Üye
millet sokaklara dökülüyoruz yarın sloganımızı bilmiyorum ama bağırın işte hükümet ve basketbol klupleri sesimizi duymalıı
 
ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Erkekler bıraksın bastetbolu NBA&#39;de kadınlar olsun ( dar formalı )
 
DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
hatta bayan basketbolcular kendilerine dert etmesinler geniş forma dar forma diye...protesto edip giyinmeden de çıkabilirler hatta seslerini duyurmanın en iyi yolu bu bence
destekliyoruz

şaka bir yana rahat edecekleri forma giyme taleplerine hak veriyorum
 
cepix

cepix

Üye
idare ediceginiz artıkın

Nıke duydu kesin yapar formaları
 

climax

Üye
forma giyilmesin&#33;
 
SANCAR

SANCAR

Üye
sözüm yok
 

symbianboy

Üye
diyecekler herkez istediğini giysin
 

Benzer KonularÜst Alt