Kaçak yurtlar için süre doluyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
HeiLmasTer®

HeiLmasTer®

Üye
    Konu Sahibi
Kaçak yurtlar için süre doluyor
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılan denetim sonucu kaçak çalıştıkları ortaya çıkarılan Bornova’da 1, Buca’da 19 yükseköğretim yurduna ruhsat almaları için tanınan sürede geri sayım başladı. Tesislerin yasal izinleri almadıkları taktirde 6 Kasım’dan itibaren kapatılacağı belirtildi. Yaklaşık bin 200 öğrencinin kaldığı Buca’daki yurtlardan 10’unun başvuruda bulunduğu öğrenilirken, 6 Kasım’dan sonra gençlerin akıbetinin ne olacağı, barınma sorunlarının nasıl çözüleceği ise merak konusu.
Bu öğrencilerin yarıya yakınının ilçedeki ruhsatlı yurtlarda barınabileceğini belirten bir yurt yetkilisi, şöyle konuştu: “Yurt işletecekseniz, ilgili yönetmeliğe uygun tesis kurmak zorundasınız. Bu da çok ciddi bir bürokratik süreç ve masraf gerektiriyor. Bizler tüm bu yükümlülükleri yerine getirdik; güvenlikten aşçıya, sigortaya kadar pek çok masrafımız var. Ruhsatsız ve ‘masrafsız’ yurtlar, ucuzluklarıyla haksız rekabet yaratıyor. Önlem alınması şart.”
Bu arada, açıkta kalacak öğrencilerle velileri de denetimlerin öğretim döneminin ortasında yapılmasının kendilerini mağdur ettiğini, eğitim yılı başında yapılması gerektiğini söyledi. Birçok velinin, peşin ücret ödediği de belirtildi, faturanın vatandaşa çıkacağı kaydedildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...