Kablosuz Hızlı Şarj Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Kablosuz Hızlı Şarj Sorunu
Arkadaşlar Samsung'un kablosuz hızlı şarj cihazını satın aldım ve kullanıyorum. Ancak taktığımda 3 saat 5 dakika gibi bir zaman veriyor tam dolum için. Ürüne telefonumun orjinal şarj adaptör ve kablosu takılı. Acaba nerede bir sorun var bu kadar geç doldurması normal mi?
Ayrıca normal kablolu olarak bağladığımda "Hızlı şarj" diye belirtirken kablosuz üzerine bıraktığımda sadece "kablosuz şarj yazıyor" bütün bunlar normal mi ?
Telefonum Samsung S7 Edge lütfen bir bilgisi olan veya yardım edebilecek olan yazabilir mi?

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Daha önce note 5 te denedim yavaş dolduruyor hızlı sarj yapmıyor kablosuz olması bundan

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Hocam 3 saat 5 dk demesi normal mi sizce ayrıca kablosuz hızlı şarj olarak belirtmesi gerekmez miydi?

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Haklsın kablosuz sarjlar hafiftir biz servise göndermiştik kablosuz hızlı sarj degildir sadece kablosuz sarj garantisi devam ediyormu ?

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ürün daha iki haftalık garantisi devam ediyor bende anlamadım açıkçası durumu. hepsiburada.com sitesinden aldım. üzerinde fast change diye yazıda mevcut ama ne yapmam lazım anlamadım.

Aldığım ürün buydu.

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Anladım arkadaşım üründe sıkıntı olabilir hepsiburada.comdan ürün degişimi talep edin

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım üründen kaynaklı değil hocam aşağıdaki videoyu buldum. O videoda güncelleme öncesi ayarlar kısmında kablosuz hızlı şarj ayarı olduğunu gösteriyor. benim telefon şuan güncel ve ayarlar kısmında kablosuz hızlı şarj diye bir ayar yok. Büyük ihtimalle samsung o ayarı kapatmış sebepsiz.

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Anladım arkadaşım ben samsung markasından sogudum aldıgım ürunlerde sıkıntı yaşadım bu kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösteriyor.

foe44

Üye
Bende ayni urunden aldim hepsiburadadan.Bende de farkli bir problem var.Sarj oluyor 5-10dk sonra sarji kesiyor.Sarj oldugu surece kablosuz hizli sarj yaziyor.Internette orjinal sahte ayrimi yapan videolar var.Bana gelen urun o videolara gore sahte.Eger dogruysa hepsiburadanin böyle bir şey yapmasi da ilginç.Sen de ilk once orijinal sahte ayirimini yap bence.Sahteyse cok bise beklememek lazim.Ben kutusunu falan attim yoksa direk geri yollayacaktım.Bi halta yaramiyor suan buyuk ihtimal yakinda cope atacam.Bosuna para verdik işte.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Bende ayni urunden aldim hepsiburadadan.Bende de farkli bir problem var.Sarj oluyor 5-10dk sonra sarji kesiyor.Sarj oldugu surece kablosuz hizli sarj yaziyor.Internette orjinal sahte ayrimi yapan videolar var.Bana gelen urun o videolara gore sahte.Eger dogruysa hepsiburadanin böyle bir şey yapmasi da ilginç.Sen de ilk once orijinal sahte ayirimini yap bence.Sahteyse cok bise beklememek lazim.Ben kutusunu falan attim yoksa direk geri yollayacaktım.Bi halta yaramiyor suan buyuk ihtimal yakinda cope atacam.Bosuna para verdik işte.

Ürün orjinal hocam mesajınızdan sonra baktırdım. Dediğim gibi benim telefonu "kablosuz hızlı şarj" etmemesinin sebebi gelen son güncelleme sonrası bu özelliğin ayarlar kısmından kaldırılması. Yeni gelecek güncellemelerle belki tekrar aktif ederler bu özelliği ama o özellik ayarlar kısmında olmadığı sürece kablosuz hızlı şarj olmayacak benim anladığım kadarıyla.
S7 Edge Kullanan arkadaşlar acaba ayarlar kısmında kablosuz hızlı şarj seçeneği olan var mı? Son güncellemeleri alanlar arasında.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Samsung Müşteri hizmetleri'ni arayabilirsiniz...

foe44

Üye
Ürün orjinal hocam mesajınızdan sonra baktırdım. Dediğim gibi benim telefonu "kablosuz hızlı şarj" etmemesinin sebebi gelen son güncelleme sonrası bu özelliğin ayarlar kısmından kaldırılması. Yeni gelecek güncellemelerle belki tekrar aktif ederler bu özelliği ama o özellik ayarlar kısmında olmadığı sürece kablosuz hızlı şarj olmayacak benim anladığım kadarıyla.
S7 Edge Kullanan arkadaşlar acaba ayarlar kısmında kablosuz hızlı şarj seçeneği olan var mı? Son güncellemeleri alanlar arasında.
Dediginiz de ihtimal dahilinde fakat bence baska bir hizli sarj adaptoru ile deneme yapin.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Hızlı kablosuz şarj s6 serisinde de vardı ama ayarlardan kalktı diye hatırlıyorum samsung a e mail atın neden kalktı yada güncellemede unutuldu mu belli olur adamlar bize bi nougat verdi klavyeniz çalışmıyor belki size dr onu vermeyi unutmuşlardır ben bunlardan her şeyi bekliyorum artık

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
e-mail gönderdim bakalım ne cevap verecekler. 6.0 ile "kablosuz hızlı şarj" ayarı varken şuan 7.0 da bu ayar kaldırılmış. Çok aşırı saçma işler yapıyorlar. Hangi mantıkla bu özelliği devre dışı bırakırlar. Pile zarar verebilir endişesi ile desek normal hızlı şarj ayarının da kaldırılması gerekirdi. Bakalım neler olacak. hayırlısı.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Bunun arıyorsunuz acaba Galaxy S7 Android 7.0 ?

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Yok hocam bu ayar zaten şuan da bende de mevcut.

Bana gerekli olan ayar ise şu altta yer alan "Fast wireless charging" yani "Kablosuz hızlı şarj". Bu ayar önceki android sürümünde varmış ama 7.0 ile kaldırılmış malesef.

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior
hikmet366

hikmet366

Üye
Bende almıştım bundan s6 için ama hızlı şarj etmediği için geri iade etmiştim ve bende öyle dediginiz gibi bir menü yoktu bunu galaxy s6 android 6.0 iken denemiştim

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt