İyilik İçin Söylenen Yalan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sidretül Münteha

Üye
  Konu Sahibi


Vaktiyle bir padişah, ellerindeki esirlerden birini, diğer esirleri kıştırtıyor, isyana teşvik ediyor, diye cezalandırmak istedi Bu tür suçların cezası da idamdı Esir bunu bildiği için, “Ölümden öte yol yoktur” felsefesiyle, kendi dilinde padişaha sövüp saydı, iyice içini döktü

Padişah esirin dilinden anlayan bir vezire,
“Neler söylüyor bu adam?” diye sordu Vezir, temiz yaratılışlı, iyilik yanlısı biriydi Esirin küfürler savurduğunu değil de “Ben bir hata ettim bir padişah olarak sana yakışan ise affetmektir ALLAH da bağışlamayı ve bağışlayanları sever, diyor”
dedi Vezirin bu sözleri üzerine padişah merhamete geldi ve esiri affetti Fakat esirin dilinden anlayan kötü yürekli bir başka vezir müdahale etti:

- Padişahım, bu esir söylenenlerin tam tersine size en ağır küfürleri savurdu, ağzına geleni söyledi dedi

Padişah yerinde bir soyluluk gösterisinde bulundu Kötü yürekli vezire hitap ederek,
“Önceki vezirimin söylediği yalan, senin söylediğin doğrudan daha çok hoşuma gitti Senin gammazlığına itibar etmiyorum” dedi ve af kararını geri almadı

Alıntı
 
 • Beğen
Tepkiler: Mustafa Furkan ve huri$
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Güzel :oke:
 

Sidretül Münteha

Üye
  Konu Sahibi
Teşekkürler.
 
huri$

huri$

Üye
guzel payla$im caniim sagol:)
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Teşekkürler Melek..
 

Sidretül Münteha

Üye
  Konu Sahibi
Cümleten Teşekkürler.
 
çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
güzel bi yazı.. teşekkürler.. ;)
 

Sidretül Münteha

Üye
  Konu Sahibi
Rica Ederm Canım.
 
eQooo

eQooo

Üye
teşekkkürler. ...
 
Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
bir canı kuratrma adına yalan söylemiş doğrusunu yapmış..
 

Sidretül Münteha

Üye
  Konu Sahibi
Evet Sağolun
 

PCKopaT™

Üye
Teşekkürler güzel :oke:
 

Sidretül Münteha

Üye
  Konu Sahibi
Sağol.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt