Işte polat alemdar'a ses veren gizli yüz!..

iremm

iremm

Üye
    Konu Sahibi
Kurtlar Vadisi’nde Polat Alemdar karakterine kimlik kazandıran ses, Umut Tabak’a ait. Tabak yalnızca Polat Alemdar’ı değil, ekrandaki bir çok ünlü isme de sesini veriyor. Peki kim bu isimler?

Cine5 kanalında yayınlanan Dizi Magazin programında ekrana getirilen haberde, Kurtlar Vadisi ile birlikte fenomen haline gelen Polat Alemdar’ı seslendiren kişinin, başka hangi dizi kahramanlarına ses verdiği de açığa çıktı.

Necati Şaşmaz’ı seslendirerek karaktere bambaşka bir kimlik kazandıran ses, aynı zamanda Gümüş dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’u, Aşk Oyunu’nda Keremcem’i, Doktorlar’da Kutsi’yi de seslendirmiş.

Dublaj sanatçısı Umut Tabak, ekranda yaratılan karakterlere sesiyle karizma da katıyor. Bunun en iyi örneklerinden birisi de Kurtlar Vadisi’ndeki Polat Alemdar. Karakterle özdeşleşen Tabak’ın sesi, 7 yıldır Dublaj yapan Umut Tabak, Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuş. Bir dönem Haldun Dormen’in tiyatrosunda oynayan Umut Tabak, seslendirdiği jönler gibi kendisi de bir gün jön olma idealini taşıyor. Tabak, "Ben tiyatro yapmak istiyorum. Ses o kadar çabuk yıpranmıyor ama görüntü daha çabuk yıpranıyor ve daha çabuk harcanıyorsunuz" diye konuştu.

Umut Tabak, en son Beyaz Gelincik’te kısa bir rol alarak Altan Erkekli’nin gençliğini oynamış.
En çok Kurtlar Vadisi’nde seslendirme yapmaktan keyif aldığını söyleyen Umut Tabak, yalnızca dizilerde değil sinemada da seslendirme yapıyor. Tom Cruise, Christian Slater, Matt Damon, Brad Pitt, Johnny Depp, Antonio Banderas, Leonardo Di Caprio’ya da ses veren Tabak özellikle Jonny Deep’i seslendirmeyi de çok sevdiğini sözlerine ekledi.


 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
İşte ülkemizdeki konservatuar mezunlarının hali... Dublaj sanatçısı... Gecen gündüzün olmasın, kimse seni tanımasın, 3 kuruş para versinler... Güya konservatuar bitirdin... Bu arkadaş gene en şanslılarından... İsim yapamamış olanların hali çok vahim...
 
Hellboy®

Hellboy®

Üye
İşte ülkemizdeki konservatuar mezunlarının hali... Dublaj sanatçısı... Gecen gündüzün olmasın, kimse seni tanımasın, 3 kuruş para versinler... Güya konservatuar bitirdin... Bu arkadaş gene en şanslılarından... İsim yapamamış olanların hali çok vahim...
:oke:
 
ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Bu arkadaş ünlendi. Bir dizide başrol oynuyor. Popüler bir diziydi. Kusur abakmayıon tv kültürüm fazla iyi değildir. gazetede okumuştum. Baya ünlenmiş yani.
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Dizileri Pek Sevmem.. Sadece Avrupa Yakası'nı Rastgelirsem İzlerim.. Bu Yüzden Yorum Yazamayacağım..

Emeğin İçin Teşekkürler İrem.. :oke:
 
iremm

iremm

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim...
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt