İşte 2005in Kadınları


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
İngiltere'nin prestijli gazetesi The Guardian, 2005'e damgasını vuran başarılı, öncü ve korkusuz kadınların listesini yayınladı.

Liste politikadan bilime, sanattan modaya tüm alanları göz önünde bulundurarak hazırlandı. Listede ilk sırayı McCartney kardeşler aldı...

İşte 2005'in kadınları:

Mc Cartney kardeşler: Britanya'da yıllardır süren terörün karşısına dikildiler. IRA'nın 3 militanı tarafından öldürülen Paul Mc Cartney'in 5 kız kardeşi, örgüte rağmen verdikleri mücadele ile ülkede özgürlük hareketinin yolunu açtı.

Eileen Collins: Tarihe geçen kadınlardan... Uzay mekiği kullanan ilk kadın pilot oldu.

Kate Moss: 2005'in skandallar kraliçesi ünlü manken, uyuşturucu kullanırken çekilen fotoğrafları medyada yayınlanınca büyük bir çöküş yaşadı. Uyuşturucu tedavisi olan Moss, mankenlik hayatına öncekinden hızlı bir dönüş yaptı.

Ellen Johnson-Sirleaf: Afrika'nın ilk kadın lideri... Liberya'da kasım ayında yapılan seçimleri kazanan Johnson- Sirleaf, Afrika tarihini değiştirdi.

Rania El Baz: Dünyanın her yerinde görülen aile içi şiddetin, kadınların pek çok haktan yoksun olduğu Suudi Arabistan'da görünür hale gelmesini sağladı. El Baz, kocasından yediği dayağın ardından yaralı halde fotoğraflarının çekilmesine izin verdi.

Madonna: 50 yaşına merdiven dayayan popun kraliçesi, son çıkardığı albüm ve çektiği kliple yine konuşuldu.

Marla Ruzicka: Kan ve savaşın ülkesi Irak'ta gönüllü yardım elçisi olarak bulunuyordu, çatışmada hayatını kaybetti.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt