İstanbul'da 3. köprüye mumlu protesto

 • 7 Kasım 2010
 • 321 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Greenpeace üyeleri yapılmasına karşı oldukları 3'üncü köprünün 2 milyon ağacın yok olmasına neden olacağını iddia ederek Galata Köprüsü üzerinde eylem yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği eylemde, eylemciler yanlarında getirdikleri mumları Galata Köprüsü'nün korkuluklarına dikti.
  "2 milyon ağaç için 2 milyon İstanbullu" kampanyası çerçevesinde yaklaşık yüz çevreci dün saat 20.30 sıralarında Galata Köprüsü'nün Karaköy ayağında bir araya geldi. "2 milyon ağaç için 2 milyon İstanbullu" ve "3. Köprü çözüm değil" yazılı pankart açan eylemciler daha sonra basın açıklaması yaptı.
  Grup adına konuşma yapan Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Uygar Özesmi, "Burada kesilecek olan 2 milyon ağaç 2 milyon İstanbulludur. 2 milyon İstanbullunun gövdesine baltalar saplanacaktır. Hükümet, bir çevre politikası olmadığını gözler önüne sermiştir. İstanbullu buna izin vermeyecek, 2 milyon ağacın yok olması göz yummayacaktır" dedi.
  Eyleme katılarak Greenpeace üyelerine destek veren modacı Filor Bendi de 3'üncü köprünün çevreye ve doğaya zarar vereceğini ve 3. köprünün kesinlikle yapılmaması gerektiğini ifade etti.
  Grup, basın açıklamasının ardından ellerindeki mumları köprünün korkuluklarına mum dikti. Galata Köprüsü'nün Karaköy ayağından Eminönü ayağına kadar yürüyen grup olaysız bir şekilde eylemlerin son verdi.
   


  Yazan: Tuba.Erva
  Necmati bunu beğendi.
 2. neden herşeyi protesro ederler aklım almıyor :hmmm
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/11/2018 - 09:07