İstanbul Park, F1 vizesini aldı

Sponsorlu Bağlantılar

seriFBurak

seriFBurak

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye'nin ilk ve tek yarış pisti olan İstanbul Park, dünyanın en prestijli yarışlarına ev sahipliği yapabilmesi için gerekli olan FIA Homolegasyonu'nu almak üzere sözlü onayı Dünya Otomobil Federasyonu'nun (FIA) Yarış Direktörü Charlie Whitting'den aldı.

5333 km uzunluğundaki pistin güvenlik, bağlantı yolları ve teknik açıdan incelenmesi amacıyla yapılan denetlemelerde, pistin mimarı Herman Tilke, Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, MSO yönetim kadrosunun yanı sıra pistin inşaatını üstlenen Formula İstanbul Yatırırm A.Ş. ve Evren İnşaat yetkilileri de hazır bulundu.

Pistte tüm gün süren incelemeler sonrasında bir açıklama yapan Whitting, İstanbul Park'ın hem seyirciler hem de pilotlar açısından son derece güvenli bir pist olduğunu belirterek, "Türkiye, dünyanın en iyi yarış pistlerinden birine sahip oluyor. Formula 1 yarışlarını en iyi şekilde ağırlayacağınıza eminim" diye konuştu.

19-21 Ağustos tarihlerinde İstanbul Park'ta yapılacak Formula 1 Turkish Grand Prix'ye 60 gün kala yapılan denetlemeler, inşaat ve organizasyondan sorumlu ekibi memnun ederken, Türkiye'nin yılın en önemli spor organizasyonuna bir adım daha yaklaşmasını sağladı.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt