İşletme Mezunları Ne Yapıyor..?

Sponsorlu Bağlantılar

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İşletme Mezunları Ne Yapıyor..?
Arkadaşlar şuanda düşündüğüm 2 bölüm var hukuk ve işletme.. Yanlız işletme okuyanların ne yaptığını bi türlü anlayamadım..

Hukuk okuyorsun avukat veya savcı oluyor ama işletme okursan ne oluyorsun yaw..

SANCAR

SANCAR

Üye
kısaca müdür olursun

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Çok bilgilendirdin sağol..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Adından anlaman gerekirdi; İşletmeci. Şirkette, barda, restoranda, vs. müdürlük, müdür yardımcılığı yapabiliyosun. Genel müdür ile karıştırma.

Kafanı vurma duvarlara hemen, okulda derece yaparsan eğer ünlü bir şirket tarafından kapılırsın hemen, işinde de başarılı olursan çok iyi bir hayat yaşarsın.

SANCAR

SANCAR

Üye
<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Dec 17 2005, 11&#58;48 PM) [post=229832]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Adından anlaman gerekirdi; İşletmeci. Şirkette, barda, restoranda, vs. müdürlük, müdür yardımcılığı yapabiliyosun. Genel müdür ile karıştırma.
[/b][/quote]

e ben dedim ama de mi

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Şimdi işletme okudum diyelim..

İş ararken vs müdür arayanlara falan başvurabileceksin yani... Ya düşündüğüm şunlar var:

Boğaziç İşletme
İstanbul Hukuk
Marmara Hukuk
Ankara Hukuk

Bu dördünden birine gidecem allah nasip ederse..

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
işletirsin

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 17 2005, 11&#58;50 PM) [post=229836]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Şimdi işletme okudum diyelim..

İş ararken vs müdür arayanlara falan başvurabileceksin yani... Ya düşündüğüm şunlar var:

Boğaziç İşletme
İstanbul Hukuk
Marmara Hukuk
Ankara Hukuk

Bu dördünden birine gidecem allah nasip ederse..
[/b][/quote]

Azimle s*çan taşı delermiş. Sen istedikten sonra herşey olur.

SANCAR

SANCAR

Üye
işallah diyelim olsun gari sana başarılar

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Valla kafam karıştı yaw..

Ben hukuk düşünüyordum. Hoca geçen lise 3 kaydında bizimkilere demiş boğaziçi işletmeyi kazanabilir iyi olur falan demiş. Bugünde bana dedi işletme sana uygun falan...

RockFord Fosgate

Üye
baba sen kac puan yapıyon sozel2 ve ea 2 de=??

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
İşletme avukatlığa göre biraz daha cazip. Avukat olmayı düşünürsen eğer yurt içinde, dışında tanınan akrabaların, abilerin varsa iyi iş yaparsın. Yoksa nam yapmak pek kolay olmuyor.

Hocan doğru söylemiş; işletme sana uygun. Hatta şu anda işletmecisin sen.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Biz lise2&#39;yiz rockford en son geçen &#351;uandaki sistem dahalinide bi deneme yapt&#305;lar 260 puan yapt&#305;m...

Yani okuluda ekle 70 falan 330 civar&#305; yap&#305;yorum &#351;uanda lise 2&#39;de..

Tabi hiç çal&#305;&#351;m&#305;yorum denebilir seneye zaten net falan olmayacak sadece s&#305;nava çal&#305;&#351;acam..

Ben nas&#305;l i&#351;letmeciyim anlamad&#305;m..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Sen şu anda forumda yöneticisin Ahmet bu da işletmecilik gibi oluyor.

mavizeybek

mavizeybek

Üye
işletme bildiğim kadarıyla önü çok geniş bir bölünm gerçektende...
adı üstünde bir işletme işletiyosun (çalıştırıyorsun)
daha açık olmak gerekirse şirket ve benzeri kurumlarda bildiğim kadarıyla yönetici olarak yada yönetici kadrosu içinde görev alabiliyorsun sanırım. onun dışında da belli bir bölümün işletilmesinden sorumlu oluyosun (mesela dağıtım bölümü gibi atıyorum reklam bölümü). iktisadi ve idari bilmler fakültesi olduğundan dolayıda idari hakimlik olanağında war yalnız şu sıralar bu uygulama biraz sallantıda o ayrı mesele.

huku bölümüne gelince gerçekten bu bölümünde önü açık gibi gözüküyor. avukatlık, hakimlik ,savcılık, noterlik, danışmanlık, kaymakamlık, valilik hatta duyumlarıma göre MİT te bile görev alabiliyormuşsun (ama sadece rivayet emin değilim)anlayacağın vesaire vesaire. ama bu senin seçeceğin bölümün senin kişiliğinle ilgiili olması çok önemli bence çevrenin etkisi altında kalma derim..

şimdiden başarılar

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İşletme gayet uygun gözüküyor bana göre..

cllgr

cllgr

Üye
bir yeri yani işyerini işletmek demek,çalıştırmak demek daha açıkcası yönetmek demek.zaten sitedede bu işi yapıyorsun,yöneticilik yapıyorsun demiş chavrash arkadaş.
ben yazarken arkadaşlar da gayet güzel açıklamışlar.umarım konu kafanda aydınlanmışdır.yolun açık olsun,işallah istediğin bölümü kazanırsın.başarılar van hoijdonk arkadaş..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İnşallah sağol cllgr..

Dersanede hoca illa diyo işletme okursan iyi olur falan valla sanırım benimde kafam işletmeye doğru dönmeye başladı..

mavizeybek

mavizeybek

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 18 2005, 12&#58;13 AM) [post=229888]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
İşletme gayet uygun gözüküyor bana göre..
[/b][/quote]

yalnız orada bol matematik wardır ona göre

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Zaten tm&#39;ciyiz malum matematikle uğraşıyoruz mecbur..

Bugün dayadılar önümüze mat 2 kitabuını valla baktım sorularada..

Üst Alt