iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Ram Miktarları Ve Özellikleri Netleşiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Ram Miktarları Ve Özellikleri Netleşiyor
Daha önce de gündeme gelen yeni nesil iPhone donanımları bu sefer appleinsider’ın yayınladığı raporda detaylandığı görülüyor.

Apple‘ın geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 6 iPhone 6 Plus modellerine ek olarak tanıtılacak olan “S” modellerinin detayları neyleşiyor.

Apple iPhone 6 modeliyle oldukça iyi bir başarı grafiği çizmeye devam ediyor. Bu durumun şirketin 2014 son çeyreğine de olumlu yansıdığı yayınlanan raporlarla açıklanmıştı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin ise zaman zaman detayları hakkında çeşitli söylentiler gündeme geliyor. Ancak bu sefer Apple’a yakınlığı ile bilinen appleinsider’da yayınlanan raporda söylentilerin bir kısmının doğru olabileceğine işaret ediyor.

appleinsider’da yayınlanan rapora göre, iPad Air 2 ve iPad Mini 3’de ki donanımsal pek çok yenilik iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta yer alacak. 1GB olarak bulunan Ram miktarının böylelikle2GB olacağı bilgisi ise resmi olmasa da, güvenilirliği ile bilinen site tarafından bir kez daha dile getirilmiş oldu.

Apple SIM teknolojisi ile akıllarda yer eden iPad Air 2 ve iPad Mini 2 modellerine ek olarak iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde de SIM teknolojisi yer alacağı yönünde. Apple SIM, sim kartı değiştirmeden operatör değiştirme kolaylığı sağlıyor. Son iddialara göre Apple’ın sevilen bu teknolojisi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta önceden yüklü olarak gelecek. Ancak ülkemizde geçerli olmadığından dolayı kullanımı mümkün olmayacak.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Apple da tabi baktı iOS çok ram istiyor artık donanım'ı arttırıyor. 1 gb ram 3 milyar iken 2gb ram'i düşünmek istemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: AtalayAlperen16 ve sebo7
sLeepLe

sLeepLe

Üye
6s gelsin de alak :eller:

Serhan

Serhan

Üye
Afyon Altı Plas Es :D

0MG90

0MG90

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Nextman ve sLeepLe
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Koradam
0MG90

0MG90

Üye
Hadi ya? Biz yalan söylüyoz sanki peahh gözlerimle gördüm senin demenle olmuyor :oke:
Eski cihazları söylüyorsan o Apple'ın suçu. iOS6 ile uçan cihaz şimdi kasım kasım kasılıyor, neden? Bi Steve Jobs değiller çünkü. Büyük ekran çıkardılar neden? Tüm firmalar giriş seviyesinde bile büyük ekran kullanıyor millet Apple'a baskı yapıyor diye. Hiçbirinin normal bi sebebi yok.

• Beğen
Tepkiler: weesel ve sLeepLe
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
iOS Ve Android kullanan biri olarak sadece şunu söyleyim. Apple'ın Ram arttırma olayı sistemin Ram ihtiyacından değil, sistemin iOS 9 ve sonrasına dönük büyük yeniliklerin olduğunu defalarca açıkladı. 32 GB depolama alanına sahip iOS iPad mini cihazımda bazen gizli çalışan Ram mi var diye düşünmeden edemiyorum. Örnek olarak belirtmek isterim :cool

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
sLeepLe

sLeepLe

Üye
iOS Ve Android kullanan biri olarak sadece şunu söyleyim. Apple'ın Ram arttırma olayı sistemin Ram ihtiyacından değil, sistemin iOS 9 ve sonrasına dönük büyük yeniliklerin olduğunu defalarca açıkladı. 32 GB depolama alanına sahip iOS iPad mini cihazımda bazen gizli çalışan Ram mi var diye düşünmeden edemiyorum. Örnek olarak belirtmek isterim :cool
iOS kullanan bunu bilir zaten :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
avast

avast

Üye
1gb ram bir android amiral gemisiyle kafa kafaya gidiyo ama dediğiniz gibi ios olduğunu hissetmek için 2 lazım çünkü air 2 ile air i kıyaslarken multitasking ve safaride sürekli refresh oluyor

sLeepLe

sLeepLe

Üye
iPhone 6+
iPad 2 ikisinide kullanıyorum gayet iyi bilirim. Sende bunu bil. :oke:
o zaman ram istiyor diye düşünmen beni şaşırttı açıkcası. 1 gb ram ile bilgisayar gibi ram koyan markaları alt eden bir sistem sonuçta. Ben fazladan ram'e ihtiyaç duymadım hiç :oke:

• Beğen
Tepkiler: iphonedoocu ve Nextman
iphonedoocu

iphonedoocu

Üye
İos gibi bi işletim sistemine 2gb ram koymak bence çok gereksiz.

avast

avast

Üye
İos gibi bi işletim sistemine 2gb ram koymak bence çok gereksiz.
bence gerekli birşey hocam air 2 de denedi ve gereksiz diye sürekli 1 gb almakta boş bence ios 9 la birçok yenilik gelecek diyor apple ne olduğ mechul ama elbet ram ihtiyacı olacak

iphonedoocu

iphonedoocu

Üye
bence gerekli birşey hocam air 2 de denedi ve gereksiz diye sürekli 1 gb almakta boş bence ios 9 la birçok yenilik gelecek diyor apple ne olduğ mechul ama elbet ram ihtiyacı olacak
Eğer dediğiniz gibi olursa, ios 9 da birçok yenilik geldi diyelim ve iphoneda 2 gb ramler kullanılmaya başladı. Ozaman iphone 6 ve 5-5s gibi cihazlar nolucak? Hepsi çöp olucak. 2 gb vermezler.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Eğer dediğiniz gibi olursa, ios 9 da birçok yenilik geldi diyelim ve iphoneda 2 gb ramler kullanılmaya başladı. Ozaman iphone 6 ve 5-5s gibi cihazlar nolucak? Hepsi çöp olucak. 2 gb vermezler.
Bir yerden gelişmeleri lazım ama.

• Beğen
Tepkiler: avast

Üst Alt